Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

BBB verkozen in 19 raden, partij deed mee in 29 gemeenten

BBB verkozen in 19 raden, partij deed mee in 29 gemeenten

DEN HAAG (ANP) - De BBB komt in 19 van de 28 gemeenten waar de partij deelneemt in de raad met een of meer zetels. Dat blijkt uit de voorlopige uitslagen die de ANP Verkiezingsdienst heeft binnengekregen. De BoerBurgerBeweging komt met 3 zetels binnen in Waadhoeke, Venray, Hof van Twente en Berkelland.

Later dit jaar doet de boerenpartij ook mee in Hilversum. Wijdemeren gaat volgend jaar op in Hilversum en dus stemmen de inwoners van die gemeenten in november voor de nieuwe raad van de fusiegemeente.

In onder meer Amersfoort, Amsterdam en Leeuwarden is het de BBB niet gelukt om een debuut te maken in de gemeenteraad. Beekdaelen, De Fryske Marren, Doetinchem en Weststellingwerf verwelkomen één BBB-raadslid. In 11 gemeenten, waaronder Dinkelland, Midden-Groningen en Barneveld, heeft de partij 2 zetels gekregen.

'Ontzettend trots'

Voormalig BBB-leider Caroline van der Plas schrijft op X "ontzettend trots" te zijn. "De kiezers hebben bevestigd dat BBB springlevend is in de regio's en dat ze in ons de stem van en voor het platteland zien." Haar opvolger Henk Vermeer reageerde woensdagavond ook al erg blij op het resultaat. Hij zei dat de partij "echt geworteld" is in de regio.

Vorige maand stapte Mona Keijzer uit de BBB-Kamerfractie na een conflict over het partijleiderschap. In een brief aan het partijbestuur spraken vervolgens zo'n zestig politiek actieve BBB'ers hun onvrede uit over de gang van zaken. Vermeer noemde de timing van de onrust voor de gemeenteraadsverkiezingen "waardeloos". "Mensen hebben een hekel aan gedoe, en terecht. Dat schaadt natuurlijk elke campagne. Maar voor gedoe is er nooit een goede timing."

Meer uit Politiek

Bontenbal wil niet gokken op meerderheid voor belastingplan

ALMERE (ANP) - CDA-leider Henri Bontenbal noemde het tijdens het CDA-congres weer een gok om het belastingplan zonder meerderheid naar de Eerste Kamer te laten gaan. Hij zei de komende dagen nog zijn best te gaan doen om een meerderheid te krijgen, omdat het anders "onverantwoord" is.

1 dag geleden
Heinen benadrukt: meerderheid in Tweede Kamer voor belastingplan

DEN HAAG (ANP) - Minister Eelco Heinen van Financiën benadrukt voorafgaand aan de ministerraad dat er een meerderheid lonkt voor het belastingplan in de Tweede Kamer. In de Eerste Kamer is die nog niet in zicht, maar dat is volgens Heinen pas later aan de orde. "We doen het stap voor stap. Eerst moet er gestemd worden in de Tweede Kamer."

2 dagen geleden
Yeşilgöz: gesprek belastingplan heeft langer geduurd dan nodig

DEN HAAG (ANP) - De gesprekken over het belastingplan hebben wat vicepremier Dilan Yeşilgöz betreft "langer geduurd dan strikt noodzakelijk". De VVD-bewindsvrouw vindt dat er "goede dingen" in het plan staan, maar ze begrijpt ook dat partijen er niet "100 procent" tevreden mee zijn. "Het is ook niet 100 procent wat ik had gewild."

2 dagen geleden
Coalitiepartijen praten apart met oppositie over belastingplan

DEN HAAG (ANP) - De fractievoorzitters van de coalitiepartijen praten de komende dagen los van elkaar met oppositiefracties. Dat zeggen Haagse ingewijden na berichtgeving door RTL Nieuws over het verdere proces om alsnog afspraken te maken over het belastingplan. De coalitie is namelijk onderling verdeeld over het verhogen van de vermogensbelasting in ruil voor steun aan het pakket met belastingen.

2 dagen geleden
Minister positief over voorstel verbod politieke dubbelfuncties

DEN HAAG (ANP) - Binnenlandminister Pieter Heerma (CDA) is positief over een plan van D66 en PRO om bepaalde dubbelfuncties binnen de politiek te verbieden. De partijen willen dat het niet langer mogelijk wordt om naast Tweede Kamerlid ook politiek actief te zijn binnen een gemeente of provincie.

3 dagen geleden
Jetten: aanpassingen van belastingplan nu aan Kamer

DEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten laat verdere aanpassingen van het belastingplan, waar nog steeds geen meerderheid voor is, over aan de Tweede Kamer. Het kabinet heeft dinsdag na vele onderhandelingen nog eens een gewijzigd pakket gedeeld met de Kamer, en Kamerfracties kunnen dat pakket nu aanpassen met amendementen.

3 dagen geleden
Markuszower steunt belastingplan om verkiezingen te voorkomen

DEN HAAG (ANP) - Gidi Markuszower is bereid om het belastingplan te steunen, omdat hij wil voorkomen dat er verkiezingen komen. Dat zegt hij in het debat over het pakket aan belastingen.

3 dagen geleden