Hond gered bij grote brand in Amsterdam Nieuw-West
AMSTERDAM (ANP) - Bij een grote brand in een loods met auto's en boten aan de Oude Haagseweg in Amsterdam Nieuw-West heeft de brandweer een hond gered. Die zat vast in een woonboot en kon geen kant op, aldus een woordvoerder. Inmiddels is de brand onder controle.
De hond is overgedragen aan de dierenambulance. De brandweer is waarschijnlijk nog uren bezig met nablussen. Er zijn geen slachtoffers gevallen.
In de loods waren een aantal gasflessen aanwezig. De brandweer heeft die gekoeld, waardoor ontploffingsgevaar is voorkomen. Een aantal bewoners van een nabijgelegen woonwagenkamp moest uit voorzorg de woningen verlaten. "Vooral om uit de rook te blijven". Zij kunnen na het nablussen weer terug naar hun woningen.
Rond 16.00 uur brak de brand uit. In de omgeving waren enorme rookwolken te zien. Mensen die nog last hebben van de rook wordt aangeraden deuren en ramen gesloten te houden en de ventilatie uit te schakelen Rijkswaterstaat liet op Twitter weten dat de rook op de A4 bij Amsterdam-Sloten goed te zien was, maar dat er geen gevaar was voor het verkeer.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - Het aantal afgelegde kilometers op rijkswegen is volgens een rapportage van Rijkswaterstaat weer bijna op het niveau van voor de coronapandemie. Desondanks reed het verkeer door het openen van nieuwe wegen en het aanleggen van extra rijstroken in 2025 beter door. Tegelijkertijd neemt de druk op de Nederlandse infrastructuur toe. Veel bruggen, tunnels en wegen worden ouder en hebben onderhoud nodig.
9 minuten geledenHOUTEN (ANP) - In het onderzoek naar de dood van de 37-jarige Rishi Rampadarath in 2023 in Houten is een verdachte aangehouden. Het gaat om een 59-jarige man uit Sleeuwijk, die verdacht wordt van betrokkenheid bij de dood van Rampadarath.
12 minuten geledenDÜSSELDORF (ANP) - Nederland en Duitsland gaan nog intensiever samenwerken om de verspreiding en het gebruik van zwaar illegaal vuurwerk tegen te gaan. Dat meldt de Rotterdamse burgemeester Carola Schouten, voorzitter van het Offensief tegen Explosies. Ze is woensdag met vertegenwoordigers van het ministerie van Justitie en Veiligheid, de politie en het OM aanwezig voor overleg met de Duitse autoriteiten op het ministerie van Binnenlandse Zaken van de Duitse deelstaat Noordrijn-Westfalen in Düsseldorf.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Fietsers belandden vorig jaar vaker op de spoedeisende hulp (SEH) dan de twee jaren daarvoor. Dat meldt VeiligheidNL op basis van nieuwe cijfers. Volgens het kenniscentrum kwamen er in 2025 naar schatting bijna 81.000 fietsers op de SEH.
2 uur geledenLEIDEN (ANP) - Ruim twee derde van de jongvolwassenen kwam, vaak op minderjarige leeftijd, in aanraking met gewelddadige pornografische beelden. Dat blijkt uit onderzoek van het Verwey-Jonker Instituut in opdracht van kinderrechtenorganisatie Defence for Children.
4 uur geledenMIAMI (ANP) - Bij het bezoek van koning Willem-Alexander en koningin Máxima aan Miami in de Verenigde Staten is een nieuw samenwerkingsprogramma gelanceerd: de Water as Leverage Academy.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Onderzoeksraad voor Veiligheid dringt aan op snelheid om het reinigen van reactoren veiliger te maken. Aanleiding hiervoor is een ongeval in een reactor van Zeeland Refinery in 2023. Een medewerker verongelukte toen hij in een zuurstofarme reactor katalysatormateriaal aan het verwijderen was.
7 uur geleden