Hollywood-staking kost Warner Bros. Discovery honderden miljoenen
NEW YORK (ANP) - De staking van acteurs en scenaristen in Hollywood kost entertainmentconcern Warner Bros. Discovery dit jaar honderden miljoenen dollars aan winst. Het bedrijf, dat een grote divisie met filmstudio's heeft, verwachtte vorige maand nog dat het conflict begin september zou zijn opgelost. Nu dit niet het geval is, waarschuwt Warner Bros. Discovery voor de financiële gevolgen.
Aan de vooravond van een beleggersdag meldt Warner Bros. Discovery dat de winst voor aftrek van rentes, belastingen en afschrijvingen tussen 10,5 miljard en 11 miljard dollar zal liggen dit boekjaar. De werkonderbrekingen van de meeste acteurs en scriptschrijvers in Hollywood nemen een hap van 300 miljoen tot 500 miljoen dollar uit dat resultaat.
"Het bedrijf gaat er nu vanuit dat de financiële impact tot het einde van 2023 zal voortduren", meldt het bedrijf in een bij beurswaakhond SEC ingediend document.
Nieuwe cao's
Tegelijkertijd is de vrije kasstroom, dus hoeveel geld er binnenstroomt, dit jaar waarschijnlijk hoger dan het bedrijf eerder had verwacht. Dat komt voor een deel door het succes van de film Barbie, die voor veel inkomsten zorgt. Tegelijkertijd ligt veel werk stil door de stakingen waardoor daar tijdelijk geen geld aan wordt uitgegeven.
De vakbonden voor schrijvers en acteurs in Hollywood houden elk hun eigen staking omdat ze meer toezeggingen willen over de verdeling van de opbrengsten door streamingplatforms. Daarnaast willen ze in nieuwe cao's met studio's afspraken maken over het gebruik van kunstmatige intelligentie, ook wel AI genoemd.
Zo speelt bij acteurs de kwestie dat hun beeltenis kan worden ingezet om met moderne AI-technologie films te maken waarvoor ze zelf niet hoeven te acteren. Schrijvers zijn bang voor de gevolgen voor hun inkomsten en opdrachten als studio's scripts laten schrijven met behulp van AI.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump verhoogt de wereldwijde importheffing die hij vrijdag invoerde van 10 naar 15 procent, meldt hij op zijn Truth Social.
50 minuten geledenBERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz verwacht dat de tariefdruk op de Duitse economie lager wordt na de uitspraak van het Amerikaanse hooggerechtshof. Dat oordeelde vrijdag dat een groot deel van de heffingen die president Donald Trump invoerde illegaal was.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De president van de Europese Centrale Bank Christine Lagarde liep weg bij een toespraak van de Amerikaanse handelsminister Howard Lutnick, omdat ze zijn anti-Europese retoriek ongepast vond in die setting. Dat zei ze zaterdag in een interview met The Wall Street Journal. Lagarde liep vorige maand weg van een diner op het World Economic Forum toen Lutnick zich negatief uitliet over Europa.
3 uur geledenNEW DELHI (ANP/AFP) - Tientallen landen, waaronder de Verenigde Staten en China, hebben opgeroepen tot "veilige, betrouwbare en robuuste" kunstmatige intelligentie. Dat staat in een verklaring die zaterdag werd uitgegeven na een grote top in New Delhi. De verklaring bevatte geen concrete toezeggingen. Wel werden verschillende vrijwillige, niet-bindende initiatieven benadrukt, waaronder het internationaal bundelen van AI-onderzoekscapaciteiten.
3 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De uitspraak van het Amerikaanse Hooggerechtshof dat een deel van de importheffingen die president Donald Trump heeft opgelegd onwettig is, is volgens de Franse president Emmanuel Macron goed nieuws. Het toont volgens hem aan dat het goed is om in democratieën een tegenwicht te hebben tegen de macht.
5 uur geledenNEW DELHI (ANP/BLOOMBERG/AFP) - India en Brazilië hebben afgesproken de samenwerking op het gebied van kritieke mineralen en zeldzame aardmetalen te versterken. Dat zei de Indiase premier Narendra Modi na gesprekken in New Delhi met de Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De uitspraak van het Amerikaanse Hooggerechtshof over de importheffingen van Donald Trump en de stappen die de president daarop zette, zorgen ervoor dat de onzekerheid over het handelsklimaat waarschijnlijk verder aanhoudt. Dat laat ING-econoom Bert Colijn weten.
6 uur geleden