Hollywood-staking kost Warner Bros. Discovery honderden miljoenen
NEW YORK (ANP) - De staking van acteurs en scenaristen in Hollywood kost entertainmentconcern Warner Bros. Discovery dit jaar honderden miljoenen dollars aan winst. Het bedrijf, dat een grote divisie met filmstudio's heeft, verwachtte vorige maand nog dat het conflict begin september zou zijn opgelost. Nu dit niet het geval is, waarschuwt Warner Bros. Discovery voor de financiƫle gevolgen.
Aan de vooravond van een beleggersdag meldt Warner Bros. Discovery dat de winst voor aftrek van rentes, belastingen en afschrijvingen tussen 10,5 miljard en 11 miljard dollar zal liggen dit boekjaar. De werkonderbrekingen van de meeste acteurs en scriptschrijvers in Hollywood nemen een hap van 300 miljoen tot 500 miljoen dollar uit dat resultaat.
"Het bedrijf gaat er nu vanuit dat de financiƫle impact tot het einde van 2023 zal voortduren", meldt het bedrijf in een bij beurswaakhond SEC ingediend document.
Nieuwe cao's
Tegelijkertijd is de vrije kasstroom, dus hoeveel geld er binnenstroomt, dit jaar waarschijnlijk hoger dan het bedrijf eerder had verwacht. Dat komt voor een deel door het succes van de film Barbie, die voor veel inkomsten zorgt. Tegelijkertijd ligt veel werk stil door de stakingen waardoor daar tijdelijk geen geld aan wordt uitgegeven.
De vakbonden voor schrijvers en acteurs in Hollywood houden elk hun eigen staking omdat ze meer toezeggingen willen over de verdeling van de opbrengsten door streamingplatforms. Daarnaast willen ze in nieuwe cao's met studio's afspraken maken over het gebruik van kunstmatige intelligentie, ook wel AI genoemd.
Zo speelt bij acteurs de kwestie dat hun beeltenis kan worden ingezet om met moderne AI-technologie films te maken waarvoor ze zelf niet hoeven te acteren. Schrijvers zijn bang voor de gevolgen voor hun inkomsten en opdrachten als studio's scripts laten schrijven met behulp van AI.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO verlaagt de groeiverwachtingen voor de Nederlandse economie door de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens de bank zorgen de oorlog en de sterk gestegen energieprijzen voor pessimisme bij consumenten en terughoudendheid om geld uit te geven. Ook het vertrouwen van bedrijven wordt geraakt door het conflict.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag overwegend met winsten gesloten, waarbij de Dow-Jonesindex een recordniveau bereikte. Beleggers reageerden aanvankelijk teleurgesteld op het kwartaalbericht van de grote chipfabrikant Broadcom, maar de aandelenkoersen van andere chipbedrijven herstelden gedurende de sessie enigszins.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Belgische financieel dienstverlener Euroclear krijgt toegang tot het AI-model Mythos van Anthropic. Dat bevestigt de grote afhandelaar van effectentransacties tegenover persbureau Belga. Mythos kan zwakke plekken in softwarebeveiliging razendsnel opsporen. Dat heeft tot grote zorgen geleid over de gevolgen als het systeem in verkeerde handen valt.
3 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG/AFP) - HSBC wordt in Frankrijk verdacht van hulp aan de voormalige gouverneur van de Libanese centrale bank bij het wegsluizen van geld, meldden Franse financieel aanklagers. Ze beschuldigen de Zwitserse divisie van de bank van witwassen en betrokkenheid bij omkoping en verduistering.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De gemeente Amsterdam legt een aantal technische diensten in handen van het Nederlandse KPN, om zo minder afhankelijk te zijn van niet-Europese techbedrijven. KPN werkt momenteel met een Duits bedrijf aan een Europese soevereine cloud, als lokaal alternatief voor het opslaan van data.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met een bescheiden winst de handel uitgegaan. Daarmee werkte hoofdgraadmeter AEX verliezen van eerder op de dag weg. De beurskoers van chipbedrijven stond aanvankelijk onder druk door tegenvallende prognoses van de Amerikaanse chipmaker Broadcom, maar de koers van zwaargewicht ASML herstelde op het Damrak.
7 uur geledenBRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Commissie grijpt in om Europese banken te behoeden voor een concurrentienadeel door de invoering van strengere toezichtsnormen. Het dagelijks EU-bestuur stelde invoering van die nieuwe regels rondom kapitaalbuffers al twee keer uit door zorgen over het verschil met lossere Amerikaanse en Britse regels.
8 uur geleden