Hollywood-staking kost Warner Bros. Discovery honderden miljoenen
NEW YORK (ANP) - De staking van acteurs en scenaristen in Hollywood kost entertainmentconcern Warner Bros. Discovery dit jaar honderden miljoenen dollars aan winst. Het bedrijf, dat een grote divisie met filmstudio's heeft, verwachtte vorige maand nog dat het conflict begin september zou zijn opgelost. Nu dit niet het geval is, waarschuwt Warner Bros. Discovery voor de financiële gevolgen.
Aan de vooravond van een beleggersdag meldt Warner Bros. Discovery dat de winst voor aftrek van rentes, belastingen en afschrijvingen tussen 10,5 miljard en 11 miljard dollar zal liggen dit boekjaar. De werkonderbrekingen van de meeste acteurs en scriptschrijvers in Hollywood nemen een hap van 300 miljoen tot 500 miljoen dollar uit dat resultaat.
"Het bedrijf gaat er nu vanuit dat de financiële impact tot het einde van 2023 zal voortduren", meldt het bedrijf in een bij beurswaakhond SEC ingediend document.
Nieuwe cao's
Tegelijkertijd is de vrije kasstroom, dus hoeveel geld er binnenstroomt, dit jaar waarschijnlijk hoger dan het bedrijf eerder had verwacht. Dat komt voor een deel door het succes van de film Barbie, die voor veel inkomsten zorgt. Tegelijkertijd ligt veel werk stil door de stakingen waardoor daar tijdelijk geen geld aan wordt uitgegeven.
De vakbonden voor schrijvers en acteurs in Hollywood houden elk hun eigen staking omdat ze meer toezeggingen willen over de verdeling van de opbrengsten door streamingplatforms. Daarnaast willen ze in nieuwe cao's met studio's afspraken maken over het gebruik van kunstmatige intelligentie, ook wel AI genoemd.
Zo speelt bij acteurs de kwestie dat hun beeltenis kan worden ingezet om met moderne AI-technologie films te maken waarvoor ze zelf niet hoeven te acteren. Schrijvers zijn bang voor de gevolgen voor hun inkomsten en opdrachten als studio's scripts laten schrijven met behulp van AI.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP) - De markt voor dure bourgognes, bordeaux en andere topwijnen stevent af op het derde jaar op rij met verliezen. Dat komt doordat de importheffingen van de regering-Trump Amerikaanse kopers afschrikten en beleggers hun geld liever steken in andere beleggingen, zoals aandelen en goud.
16 uur geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - Duitsers zullen naar verwachting tot minstens halverwege 2026 zien dat hun spaargeld in waarde daalt, omdat de inflatie hoger ligt dan de spaarrente. In Nederland speelt hetzelfde probleem.
18 uur geledenWASHINGTON (ANP) - China beperkt nog steeds de levering van zeldzame aardmetalen die de Verenigde Staten nodig hebben om onder meer eigen magneten te maken. Dit gebeurt zelfs nadat president Donald Trump in oktober een deal sloot met Beijing om de beperkingen op de leveringen op te heffen, zeggen ingewijden tegen persbureau Bloomberg.
19 uur geledenBEIJING (ANP/RTR) - China hoopt dat Amerikaanse bedrijven bij de TikTok-deal de Chinese regels naleven en naar evenwichtige oplossingen streven. "We hopen dat de Amerikaanse kant samenwerkt met China, zijn afspraken nakomt en een eerlijk en open klimaat biedt voor Chinese bedrijven in de Verenigde Staten", zei een woordvoerder van het Chinese ministerie van Handel.
20 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse Groenen willen dat consumenten supermarktprijzen van levensmiddelen kunnen vergelijken via een app. Hiervoor worden grote retailers verplicht prijzen in realtime door te geven, zei fractievoorzitter Katharina Dröge.
23 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met winst gesloten, waarbij werd voortgeborduurd op de plussen van een dag eerder. De brede S&P 500 en Dow-Jonesindex gingen daarbij naar nieuwe recordniveaus. Op Wall Street werd een halve dag gehandeld in aanloop naar kerstavond. Op eerste kerstdag blijven de Amerikaanse beurzen dicht, maar op tweede kerstdag wordt wel gehandeld. De volumes zullen dan waarschijnlijk veel lager liggen dan normaal omdat veel handelaren vrij hebben.
1 dag geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Israël gaat de komende tien jaar een bedrag van 110 miljard dollar investeren in de ontwikkeling van zijn eigen wapenindustrie. Dat heeft de Israëlische premier Benjamin Netanyahu woensdag gezegd.
1 dag geleden