Hollywood-staking kost Warner Bros. Discovery honderden miljoenen
NEW YORK (ANP) - De staking van acteurs en scenaristen in Hollywood kost entertainmentconcern Warner Bros. Discovery dit jaar honderden miljoenen dollars aan winst. Het bedrijf, dat een grote divisie met filmstudio's heeft, verwachtte vorige maand nog dat het conflict begin september zou zijn opgelost. Nu dit niet het geval is, waarschuwt Warner Bros. Discovery voor de financiële gevolgen.
Aan de vooravond van een beleggersdag meldt Warner Bros. Discovery dat de winst voor aftrek van rentes, belastingen en afschrijvingen tussen 10,5 miljard en 11 miljard dollar zal liggen dit boekjaar. De werkonderbrekingen van de meeste acteurs en scriptschrijvers in Hollywood nemen een hap van 300 miljoen tot 500 miljoen dollar uit dat resultaat.
"Het bedrijf gaat er nu vanuit dat de financiële impact tot het einde van 2023 zal voortduren", meldt het bedrijf in een bij beurswaakhond SEC ingediend document.
Nieuwe cao's
Tegelijkertijd is de vrije kasstroom, dus hoeveel geld er binnenstroomt, dit jaar waarschijnlijk hoger dan het bedrijf eerder had verwacht. Dat komt voor een deel door het succes van de film Barbie, die voor veel inkomsten zorgt. Tegelijkertijd ligt veel werk stil door de stakingen waardoor daar tijdelijk geen geld aan wordt uitgegeven.
De vakbonden voor schrijvers en acteurs in Hollywood houden elk hun eigen staking omdat ze meer toezeggingen willen over de verdeling van de opbrengsten door streamingplatforms. Daarnaast willen ze in nieuwe cao's met studio's afspraken maken over het gebruik van kunstmatige intelligentie, ook wel AI genoemd.
Zo speelt bij acteurs de kwestie dat hun beeltenis kan worden ingezet om met moderne AI-technologie films te maken waarvoor ze zelf niet hoeven te acteren. Schrijvers zijn bang voor de gevolgen voor hun inkomsten en opdrachten als studio's scripts laten schrijven met behulp van AI.
Meer uit Financieel
DOETINCHEM (ANP) - Fatbikeverkoper La Souris heeft 6,5 miljoen euro aan financiering ontvangen van ING en wil daarmee onder meer de Duitse markt betreden. Ook plant het Nederlandse bedrijf een uitbreiding in België en wil het in Nederland een tweede winkel openen in grote steden waar het al aanwezig is.
5 uur geledenDOETINCHEM (ANP) - Fatbikeverkoper La Souris heeft 6,5 miljoen euro aan financiering ontvangen van ING en wil daarmee onder meer de Duitse markt betreden. Ook plant het Nederlandse bedrijf een uitbreiding in België en wil het in Nederland een tweede winkel openen in grote steden waar het al aanwezig is.
5 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Aandelen van Meta Platforms waren woensdag in trek onder beleggers op Wall Street. Het moederbedrijf van Facebook en Instagram is begonnen met de verkoop van de eerste consumentenabonnementen voor zijn Meta AI-chatbot. Dat wordt gezien als een belangrijke stap in het opbouwen van een businessmodel dat de honderden miljarden dollars aan investeringen in kunstmatige intelligentie moet compenseren.
7 uur geledenUTRECHT (ANP) - Oprichter Ed Bindels van Apple-keten Amac doet een stap terug. Hij is niet langer topman van de Nederlandse verkoper van Apple-producten, maar gaat bij het bedrijf verder als voorzitter van de raad van commissarissen. Volgens Amac was de topfunctie voor Bindels niet meer te combineren met zijn werkzaamheden bij de door hem opgezette horecagelegenheid Liemès en het recent geopende Apple Museum.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Verenigde Staten zijn "teleurgesteld" dat Nederland de verkoop tegenhoudt van het bedrijf achter DigiD aan een Amerikaanse onderneming. De VS en Nederland hadden eruit kunnen komen, meent de Amerikaanse ambassade.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Verfconcern AkzoNobel was woensdag de grote winnaar op de beurs in Amsterdam. Beleggers zetten het aandeel 19,5 procent hoger nadat bekend was geworden dat AkzoNobel begin deze maand een overnamebod van het Japanse Nippon Paint en het Amerikaanse Sherwin-Williams had afgewezen.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) grijpt in bij energieleverancier Kikker Energie. Uit onderzoek van de toezichthouder komt naar voren dat het bedrijf zich niet houdt aan de vergunningsvoorwaarden. Kikker krijgt de tijd om verbeteringen door te voeren. Als het bedrijf dat niet doet, kan de ACM in het uiterste geval de vergunning intrekken.
12 uur geleden