Hogere verkoopprijzen steunen omzetgroei PepsiCo
PURCHASE (ANP) - Het Amerikaanse PepsiCo, producent van bijvoorbeeld Pepsi-cola, chips van Lay's, zoutjes van Doritos en Quaker-ontbijtgranen, heeft in het vierde kwartaal meer omzet geboekt, mede geholpen door hogere verkoopprijzen van snacks en frisdrank. Door de prijzen te verhogen wil het bedrijf de gestegen kosten voor grondstoffen, verpakkingsmaterialen, transport en energie compenseren. Daarnaast werden ook meer producten aan de man gebracht.
De omzet in het vierde kwartaal klom op jaarbasis met meer dan 12 procent tot ruim 25 miljard dollar, omgerekend 22 miljard euro. Daarbij werd een nettowinst behaald van 1,3 miljard dollar, wat wel minder is dan een jaar eerder vanwege de hogere kosten.
De verkopen, exclusief wisselkoerseffecten, overnames en desinvesteringen, gingen afgelopen kwartaal met bijna 12 procent omhoog. Voor dit jaar voorziet PepsiCo een groei van 6 procent. Het bedrijf kondigde daarnaast aan het dividend te gaan verhogen en in de periode tot februari 2026 voor 10 miljard dollar aan eigen aandelen te gaan inkopen.
PepsiCo heeft verder de verkoop van bepaalde sapmerken in de Verenigde Staten en Europa aan de Franse investeerder PAI Partners afgerond. Het gaat onder meer om Tropicana-sappen. PepsiCo heeft de merken ondergebracht in een samenwerkingsverband met PAI, dat eigenaar is van het Nederlandse Refresco, bekend van het merk Wicky.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Het kabinet-Jetten gaat naar verwachting het doel van 15.000 extra woningen per jaar uit verbouwingen niet halen. Volgens een rapport van ING worden verbouwingen, zoals optoppingen en splitsingen, financieel steeds minder aantrekkelijk. Het woningtekort wordt daardoor nog lastiger terug te dringen.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten hebben de sancties tegen de centrale bank van Venezuela versoepeld. Het wordt partijen toegestaan om transacties uit te voeren met de centrale bank in het Zuid-Amerikaanse land.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met plussen de handelsdag uitgegaan. Beleggers waren optimistisch dat vredesgesprekken tussen de Verenigde Staten en Iran mogelijk weer worden hervat.
6 uur geledenFRANKFURT (ANP) - Piloten van het Duitse luchtvaartconcern Lufthansa breiden hun staking uit. Ze leggen donderdag en vrijdag ook het werk neer, nadat er maandag en dinsdag al werd gestaakt. Vakbond Cockpit kondigde dit aan. Honderden vluchten in Duitsland werden deze week geannuleerd door de tweedaagse pilotenstaking.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het geopolitieke belang van de Rotterdamse haven is lang onderschat geweest. Dat zei staatssecretaris van Defensie Derk Boswijk op het Havencongres Rotterdam. Volgens hem is er nu meer urgentie. In de haven is eind vorig jaar een terrein gereserveerd waar militair materieel kan worden overgeslagen.
10 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het Franse autoconcern Renault gaat het aantal ingenieursbanen de komende twee jaar tot 20 procent verminderen. Daarmee wil de autofabrikant de organisatie stroomlijnen onder druk van toenemende concurrentie, vooral uit China.
10 uur geledenPARIJS (ANP) - Kering, de eigenaar van onder meer Gucci, Saint Laurent, Bottega Veneta en Balenciaga, heeft de opbrengsten in het afgelopen kwartaal verder zien dalen. Bij Gucci, het belangrijkste merk van het Franse concern, zakte de omzet met 14 procent.
10 uur geleden