
Hogere opening verwacht voor Europese beurzen
AMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenbeurzen lijken woensdag met winst te openen, geholpen door de plussen op Wall Street een dag eerder. Het sentiment in New York werd gesteund door opmerkingen van de Amerikaanse centralebankpresident Jerome Powell over de inflatie op het forum van de Europese Centrale Bank (ECB) in het Portugese Sintra.
Volgens Powell wordt vooruitgang geboekt met het terugdringen van de inflatie, maar heeft de Federal Reserve wel meer informatie nodig voordat de rente verlaagd kan worden. Die opmerkingen worden door beleggers gezien als teken dat de Fed later dit jaar begint met het verlagen van de rente. President Klaas Knot van De Nederlandsche Bank (DNB) spreekt woensdag in Sintra.
Later op de dag komen de notulen van de meest recente beleidsvergadering van de Fed naar buiten. Die aantekeningen zullen nauwlettend bestudeerd worden voor aanwijzingen over het toekomstige rentebeleid van de Amerikaanse centrale bank.
Overwegend omhoog
Overigens zijn de beurzen in New York woensdag maar een halve dag geopend in aanloop naar Fourth of July op donderdag. Dan blijft Wall Street de hele dag dicht voor Onafhankelijkheidsdag. Fourth of July is een nationale feestdag in de Verenigde Staten, waarop de aanname van de Amerikaanse Onafhankelijkheidsverklaring op 4 juli 1776 wordt gevierd.
De beurzen in Aziƫ gingen woensdag overwegend omhoog. In Tokio won de Nikkei 1,3 procent, de Kospi in Seoul steeg 0,4 procent en de All Ordinaries in Sydney won 0,3 procent.
ASMI
In Hongkong zette de Hang Seng-index een plus op de borden van 1,1 procent. Marktonderzoeker Caixin meldde dat de bedrijvigheid in de Chinese dienstensector in juni is gegroeid, maar wel in het zwakste tempo in acht maanden.
Bij de bedrijven in Amsterdam kan chiptoeleverancier ASMI in beweging komen door een koopadvies van investeringsbank Stifel. Verder verhoogde zakenbank Morgan Stanley het koersdoel voor chipbedrijf Besi.
De euro was woensdagochtend 1,0737 dollar waard. De prijs van een vat Amerikaanse olie klom 0,4 procent tot 83,15 dollar en Brentolie werd 0,5 procent duurder op 86,64 dollar per vat.
Meer uit Financieel
SCHIPHOL (ANP) - KLM spant een kort geding aan in een poging om de aangekondigde staking bij het grondpersoneel te laten verbieden. Dinsdagochtend werd bekend dat medewerkers zaterdag 24 uur willen gaan staken. Daardoor dreigen dan veel vluchten uit te vallen, omdat bijvoorbeeld koffers niet in vliegtuigen geladen kunnen worden.
38 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Nederlandse bedrijven hebben in het eerste kwartaal van 2025 meer winst geboekt dan een jaar geleden. De totale brutowinst van bedrijven, de financiƫle sector uitgezonderd, bedroeg volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) 90,1 miljard euro. Dat is 4,7 miljard euro meer dan een jaar eerder.
48 minuten geledenSCHIPHOL (ANP) - Het grondpersoneel van KLM staakt zaterdag 24 uur lang, heeft vakbond FNV aangekondigd. Daardoor dreigen dan veel vluchten uit te vallen, omdat bijvoorbeeld koffers niet in vliegtuigen geladen kunnen worden.
58 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Nederlandse huishoudens hadden in het eerste kwartaal van dit jaar gemiddeld meer te besteden dan een jaar eerder. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) komt dat vooral door hogere cao-lonen en een stijging van sociale uitkeringen. Tegelijkertijd nam de hypotheekschuld het afgelopen kwartaal ook toe.
1 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - Maastricht Aachen Airport heeft over 2024 een groter verlies geleden dan een jaar eerder. De hoeveelheid via de lucht vervoerde vracht liep terug en het aantal passagiers groeide slechts minimaal ten opzichte van 2023, het jaar waarin de luchthaven acht weken gesloten was voor vliegverkeer door de baanrenovatie.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Stichting Massaschade & Consument heeft Sony gedagvaard in een collectieve rechtszaak tegen het Japanse elektronica- en entertainmentconcern. De zaak draait om volgens de claimorganisatie hoge prijzen voor PlayStation-games die Sony rekent in zijn digitale winkel voor computerspellen. Sinds de aankondiging van de zaak in februari hebben ongeveer 22.000 deelnemers zich aangesloten bij de collectieve actie, meldt de stichting.
1 uur geledenHOUTEN (ANP) - Bouwmarktketen Hornbach heeft in het eerste kwartaal van dit jaar naar eigen zeggen geprofiteerd van het mooie voorjaarsweer, waardoor meer mensen klusjes in en om het huis gingen doen. Algemeen directeur Evert de Goede van Hornbach Nederland spreekt van een sterk begin van het jaar. "Het mooie voorjaarsweer had een positief effect op de resultaten. Veel klussers zijn aan de slag gegaan met tuinprojecten, wat leidde tot een groei in de verkoop van tuinartikelen."
1 uur geleden