Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hogere opening verwacht voor Europese beurzen

Hogere opening verwacht voor Europese beurzen

AMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenbeurzen lijken woensdag met winst te openen, geholpen door de plussen op Wall Street een dag eerder. Het sentiment in New York werd gesteund door opmerkingen van de Amerikaanse centralebankpresident Jerome Powell over de inflatie op het forum van de Europese Centrale Bank (ECB) in het Portugese Sintra.

Volgens Powell wordt vooruitgang geboekt met het terugdringen van de inflatie, maar heeft de Federal Reserve wel meer informatie nodig voordat de rente verlaagd kan worden. Die opmerkingen worden door beleggers gezien als teken dat de Fed later dit jaar begint met het verlagen van de rente. President Klaas Knot van De Nederlandsche Bank (DNB) spreekt woensdag in Sintra.

Later op de dag komen de notulen van de meest recente beleidsvergadering van de Fed naar buiten. Die aantekeningen zullen nauwlettend bestudeerd worden voor aanwijzingen over het toekomstige rentebeleid van de Amerikaanse centrale bank.

Overwegend omhoog

Overigens zijn de beurzen in New York woensdag maar een halve dag geopend in aanloop naar Fourth of July op donderdag. Dan blijft Wall Street de hele dag dicht voor Onafhankelijkheidsdag. Fourth of July is een nationale feestdag in de Verenigde Staten, waarop de aanname van de Amerikaanse Onafhankelijkheidsverklaring op 4 juli 1776 wordt gevierd.

De beurzen in Azië gingen woensdag overwegend omhoog. In Tokio won de Nikkei 1,3 procent, de Kospi in Seoul steeg 0,4 procent en de All Ordinaries in Sydney won 0,3 procent.

ASMI

In Hongkong zette de Hang Seng-index een plus op de borden van 1,1 procent. Marktonderzoeker Caixin meldde dat de bedrijvigheid in de Chinese dienstensector in juni is gegroeid, maar wel in het zwakste tempo in acht maanden.

Bij de bedrijven in Amsterdam kan chiptoeleverancier ASMI in beweging komen door een koopadvies van investeringsbank Stifel. Verder verhoogde zakenbank Morgan Stanley het koersdoel voor chipbedrijf Besi.

De euro was woensdagochtend 1,0737 dollar waard. De prijs van een vat Amerikaanse olie klom 0,4 procent tot 83,15 dollar en Brentolie werd 0,5 procent duurder op 86,64 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Trump wil olie uit strategische voorraad vrijgeven

CINCINNATI (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft aangegeven dat hij olie wil vrijgeven uit de strategische reserve die de Verenigde Staten aanhouden. Hij zei te verwachten dat dit de brandstofprijzen omlaag brengt.

23 minuten geleden
Olieprijs blijft stijgen, overwegend verliezen op Wall Street

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn overwegend met verliezen gesloten. De Iran-oorlog en de gevolgen voor de wereldwijde energiemarkten maakten beleggers nerveus. Het Internationaal Energieagentschap kondigde een vrijgave van een recordhoeveelheid aan olie uit noodreserves aan om de prijzen te drukken, maar dat leidde nog niet tot lagere prijzen voor de grondstof.

1 uur geleden
Overlast door staking op Brussels Airport groter dan verwacht

BRUSSEL (ANP) - De overlast door een staking op Brussels Airport is donderdag groter dan voorspeld. Vorige week werd bekend dat alle vertrekkende passagiersvluchten worden geschrapt. Daar komt meer dan de helft van alle aankomende vluchten bovenop, laat de luchthaven weten aan persbureau Belga.

1 uur geleden
Helft vluchten Lufthansa gaat door tijdens tweedaagse staking

FRANKFURT (ANP) - De Duitse luchtvaartmaatschappij Lufthansa zegt donderdag en vrijdag meer dan de helft van alle geplande vluchten door te laten gaan, ondanks de tweedaagse staking van piloten. Andere maatschappijen van het moederbedrijf van Lufthansa en partnermaatschappijen nemen een deel van de vluchten op zich.

2 uur geleden
Bedrijven sluiten kantoren in Dubai om dreiging Iran

DEN HAAG (ANP) - Een aantal bedrijven sluit kantoren in Dubai of evacueert personeel, meldt persbureau AFP op basis van ingewijden. Onder andere de Amerikaanse bank Citi en consultancykantoren Deloitte en PwC ondernemen actie.

3 uur geleden
International SOS evacueerde 1000 werknemers uit Midden-Oosten

LONDEN (ANP) - International SOS, een organisatie die bedrijven helpt personeel in veiligheid te brengen, heeft sinds het uitbreken van de Iranoorlog meer dan duizend mensen geëvacueerd uit het Midden-Oosten. Dat gebeurde zowel over land als door de lucht. De organisatie verwacht dat meer evacuaties volgen.

4 uur geleden
Nervositeit op Europese beurzen door hoge olieprijzen houdt aan

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag vrijwel vlak gesloten. Daarmee kreeg de opleving van de AEX van een dag eerder geen duidelijk vervolg. Waar dalende olieprijzen toen nog voor optimisme op de aandelenbeurzen zorgden, nam de nervositeit weer toe toen energie weer duurder werd door de oorlog in het Midden-Oosten. Elders in Europa waren aanzienlijke verliezen te zien.

5 uur geleden