Hogere opening verwacht voor Europese beurzen
AMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenbeurzen lijken woensdag met winst te openen, geholpen door de plussen op Wall Street een dag eerder. Het sentiment in New York werd gesteund door opmerkingen van de Amerikaanse centralebankpresident Jerome Powell over de inflatie op het forum van de Europese Centrale Bank (ECB) in het Portugese Sintra.
Volgens Powell wordt vooruitgang geboekt met het terugdringen van de inflatie, maar heeft de Federal Reserve wel meer informatie nodig voordat de rente verlaagd kan worden. Die opmerkingen worden door beleggers gezien als teken dat de Fed later dit jaar begint met het verlagen van de rente. President Klaas Knot van De Nederlandsche Bank (DNB) spreekt woensdag in Sintra.
Later op de dag komen de notulen van de meest recente beleidsvergadering van de Fed naar buiten. Die aantekeningen zullen nauwlettend bestudeerd worden voor aanwijzingen over het toekomstige rentebeleid van de Amerikaanse centrale bank.
Overwegend omhoog
Overigens zijn de beurzen in New York woensdag maar een halve dag geopend in aanloop naar Fourth of July op donderdag. Dan blijft Wall Street de hele dag dicht voor Onafhankelijkheidsdag. Fourth of July is een nationale feestdag in de Verenigde Staten, waarop de aanname van de Amerikaanse Onafhankelijkheidsverklaring op 4 juli 1776 wordt gevierd.
De beurzen in Azië gingen woensdag overwegend omhoog. In Tokio won de Nikkei 1,3 procent, de Kospi in Seoul steeg 0,4 procent en de All Ordinaries in Sydney won 0,3 procent.
ASMI
In Hongkong zette de Hang Seng-index een plus op de borden van 1,1 procent. Marktonderzoeker Caixin meldde dat de bedrijvigheid in de Chinese dienstensector in juni is gegroeid, maar wel in het zwakste tempo in acht maanden.
Bij de bedrijven in Amsterdam kan chiptoeleverancier ASMI in beweging komen door een koopadvies van investeringsbank Stifel. Verder verhoogde zakenbank Morgan Stanley het koersdoel voor chipbedrijf Besi.
De euro was woensdagochtend 1,0737 dollar waard. De prijs van een vat Amerikaanse olie klom 0,4 procent tot 83,15 dollar en Brentolie werd 0,5 procent duurder op 86,64 dollar per vat.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) grijpt in bij energieleverancier Kikker Energie. Uit onderzoek van de toezichthouder komt naar voren dat het bedrijf zich niet houdt aan de vergunningsvoorwaarden. Kikker krijgt de tijd om verbeteringen door te voeren. Als het bedrijf dat niet doet, kan de ACM in het uiterste geval de vergunning intrekken.
6 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn overwegend hoger aan de nieuwe handelsdag begonnen. Optimisme over investeringen in AI zorgde opnieuw voor winsten bij fabrikanten van halfgeleiders, waarbij vooral gekeken wordt naar de grote behoefte aan geheugenchips. Beleggers bleven ook hoopvol over vorderingen in vredesgesprekken tussen de Verenigde Staten en Iran.
1 uur geledenSHANGHAI (ANP/BLOOMBERG) - Het moederbedrijf van de Chinese webwinkel Temu heeft in het eerste kwartaal meer omzet geboekt. Wel viel de groei tegen vergeleken met de verwachtingen van analisten. Het bedrijf, PDD Holdings, heeft nog altijd last van hevige concurrentie in China.
1 uur geledenFRANKFURT (ANP/RTR) - Banken in de eurozone moeten meer investeren in cyberveiligheid als ze grip willen krijgen op nieuwe AI-modellen die zwakke plekken in software kunnen vinden. Dat heeft vicepresident Luis de Guindos van de Europese Centrale Bank (ECB) woensdag gezegd.
4 uur geledenDÜSSELDORF (ANP/DPA) - Toeleveringsketens in de chemie zullen maanden nodig hebben om te herstellen van de oorlog in het Midden-Oosten, ook als de Straat van Hormuz weer opengaat. Dat zegt een Duitse chemiemanager werkzaam bij het staatsoliebedrijf Adnoc uit de Verenigde Arabische Emiraten tegen de Duitse krant Handelsblatt. "Het herstel van toeleveringsketens gebeurt niet van de ene op de andere dag, maar zal maanden duren", verwacht Rainer Seele.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Verfproducent AkzoNobel, bekend van merken als Flexa, Sikkens en Dulux, heeft begin deze maand een overnamebod van het Japanse Nippon Paint en het Amerikaanse Sherwin-Williams afgewezen. AkzoNobel is bezig met een fusie met de Amerikaanse branchegenoot Axalta Coating Systems en gaat daarmee door.
6 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM heeft niet te maken met een brandstoftekort, ondanks dat een vlucht van de luchtvaartmaatschappij dinsdag van Paramaribo naar Schiphol moest uitwijken naar Frans-Guyana. Dat laat een woordvoerster weten.
6 uur geleden