Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hogere omzet voor winkeliers in januari

Hogere omzet voor winkeliers in januari

DEN HAAG (ANP) - Winkeliers hebben in de eerste maand van het jaar bijna 2 procent meer omgezet dan een jaar eerder. Ook het verkoopvolume nam toe. De non-foodwinkels zagen de omzet stijgen, terwijl de omzet van supermarkten en andere verkopers van voedingsmiddelen licht afnam, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).

De gehele detailhandel boekte in januari 1,8 procent meer omzet dan een jaar eerder. Dat komt deels door de hogere prijzen. Het volume, ofwel de hoeveelheid spullen of voedingsmiddelen die winkeliers verkochten, was 1,1 procent hoger.

De omzetcijfers zijn gecorrigeerd voor de samenstelling van koopdagen in januari. Op sommige dagen van de week wordt meer verkocht dan op andere dagen. Zonder deze correctie was de omzet van de detailhandel 2,4 procent hoger dan in januari 2023.

Online

De winkels in voedings- en genotmiddelen hebben vorige maand 0,4 procent minder omzet behaald dan in januari 2023. Het verkoopvolume was 2,5 procent lager dan een jaar eerder. De omzet van supermarkten lag 1,0 procent lager en de omzet van speciaalzaken steeg 4,1 procent.

De omzet van non-foodwinkels groeide met 3,1 procent. Het verkoopvolume was ook 3,1 procent hoger dan een jaar eerder. Drogisterijen, kledingwinkels en winkels in recreatie-artikelen hebben in januari meer omgezet. Bij winkels in schoenen en lederwaren, winkels in doe-het-zelfartikelen, keukens en vloeren, winkels in meubels en woninginrichting en winkels in consumentenelektronica daalde de omzet.

Online werd vorige maand 3,7 procent meer omgezet. Webwinkels hebben 4,3 procent meer omgezet. De online-omzet van winkels waarvan de verkoop via het internet een nevenactiviteit was, was 2,8 procent hoger.

Meer uit Financieel

Amerikaanse aandelenrally door hoop op spoedig einde van oorlog

NEW YORK (ANP) - Beleggers op Wall Street wisten dinsdag niet hoe gauw ze weer aandelen moesten kopen, door nieuwe signalen die wijzen op een mogelijk snel einde van het conflict tussen de Verenigde Staten en Iran. Iran zegt een "noodzakelijke wil" te hebben om de oorlog met Israël en de VS te beëindigen, maar is daarbij op zoek naar garanties dat het conflict zich niet zal herhalen, zei de Iraanse president Masoud Pezeshkian.

1 uur geleden
Brussel roept lidstaten op om te besparen op olieconsumptie

BRUSSEL (ANP/BELGA) - De Europese Commissie heeft de lidstaten aanbevolen om maatregelen te nemen om de olieconsumptie te verminderen. "Hoe meer we kunnen doen om olie te besparen, met name diesel en vliegtuigbrandstof, hoe beter we af zijn", zei Eurocommissaris voor Energie Dan Jørgensen dinsdag na overleg met de Europese energieministers.

3 uur geleden
Autoconcern Stellantis roept wereldwijd 700.000 auto's terug

HOOFDDORP (ANP/DPA) - Stellantis, het moederbedrijf van merken als Opel, Peugeot, Jeep en Fiat, roept wereldwijd ongeveer 700.000 auto's terug vanwege een mogelijk brandgevaar, maakte de Duitse transportautoriteit KBA bekend. In Nederland gaat het om ruim 19.000 auto's van acht merken, laat een woordvoerder van Stellantis weten.

4 uur geleden
Unilever onderuit op lager Damrak na fusiedeal voedingstak

AMSTERDAM (ANP) - Unilever ging dinsdag scherp omlaag op het Damrak nadat bekend was geworden dat de Amerikaanse branchegenoot McCormick een groot deel van zijn voedingsmiddelendivisie overneemt. Het gaat om een deal in aandelen en contanten met een waarde van 44,8 miljard dollar (39 miljard euro).

5 uur geleden
Unilever zegt nog niets over banen na verkoop voedingsmiddelentak

ROTTERDAM (ANP) - Unilever kan nog niet aangeven of in Nederland banen zullen verdwijnen na de overname van de voedingsdivisie door de Amerikaanse branchegenoot McCormick. "Het is op dit moment nog te vroeg om concreet te zijn over eventuele veranderingen", zegt een woordvoerster van Unilever.

6 uur geleden
Havenmedewerkers dreigen met staking vanwege kabinetsplannen

ROTTERDAM (ANP) - Medewerkers van Nederlandse havens gaan minstens vijf dagen het werk neerleggen omdat ze ontevreden zijn over de kabinetsplannen rond sociale zekerheid. Dat hebben zo'n zevenhonderd werknemers dinsdag besloten na een vergadering in de haven van Rotterdam, meldt FNV Havens-bestuurder Asmae Hajjari.

7 uur geleden
Wall Street stijgt door hoop op einde oorlog, olie wel duurder

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn dinsdag positief begonnen door de hoop op een mogelijke de-escalatie van de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens zakenkrant The Wall Street Journal heeft president Donald Trump tegen zijn naaste medewerkers gezegd dat hij bereid is de oorlog tegen Iran te beëindigen, zelfs als de Straat van Hormuz grotendeels dicht blijft. Iran heeft die zeestraat vrijwel afgesloten, waardoor een groot deel van het olietransport uit de regio stilligt.

8 uur geleden