Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hogere inkomens profiteren van meer hypotheekrenteaftrek

Hogere inkomens profiteren van meer hypotheekrenteaftrek

DEN HAAG (ANP) - Hoge en hoge middeninkomens profiteren van een hogere hypotheekrenteaftrek als gevolg van de nieuwe belastingschijf die het kabinet introduceert. Vorige kabinetten bouwden de hypotheekrenteaftrek in het afgelopen decennium juist steeds een beetje af, maar het kabinet-Schoof verhoogt de aftrek juist, merkt economenblad ESB op.

De renteaftrek was de afgelopen jaren gelijk aan het lage tarief in de inkomstenbelasting. Mensen betalen 36,97 procent belasting over hun inkomen tot 75.518 euro. De renteaftrek was gelijk aan dat lage tarief.

Het nieuwe kabinet introduceert drie belastingschijven, wat er in feite op neerkomt dat het eerste tarief wordt opgeknipt. Over een inkomen tot 38.441 euro moet 35,82 procent belasting worden betaald, over het inkomen tussen 38.441 en 76.817 euro 37,48 procent. Vanaf volgend jaar kan de hypotheekrente ook tegen het hogere tarief afgetrokken worden.

Hoewel de hogere hypotheekrenteaftrek een trendbreuk betekent, benadrukt verantwoordelijk minister Mona Keijzer (Volkshuisvesting) dat de systematiek hetzelfde blijft. "Omdat het percentage van de tweede belastingschijf in 2025 wijzigt van 36,97 procent naar 37,48 procent, wijzigt ook het tarief waartegen hypotheekrente kan worden afgetrokken", schreef de bewindsvrouw eerder op vragen van de ChristenUnie.

Meer uit Binnenland

NS: hou ook maandag rekening met hinder door de sneeuw

UTRECHT (ANP) - De NS waarschuwt reizigers ook maandag rekening te houden met vertragingen. Het winterweer zal dan ook nog zorgen voor hinder in de treindiensten. "Al valt nu niet te voorspellen waar precies", zegt een woordvoerder.

16 minuten geleden
Protest tegen aanval VS op Venezuela in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Een paar honderd mensen zijn zondagmiddag bijeengekomen op het Museumplein in Amsterdam om te protesteren tegen de aanval van de Verenigde Staten op Venezuela. Dit deden zij bij het Amerikaanse consulaat.

27 minuten geleden
BuZa: tot nu toe geen hulpverzoeken van Nederlanders in Venezuela

DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft tot nu toe geen hulpverzoeken gekregen van Nederlanders die in de problemen zijn gekomen in Venezuela. Ook van Nederlanders op de eilanden die deel uitmaken van het Nederlandse Koninkrijk heeft BuZa geen aanvragen gekregen voor consulaire hulp, waar mensen om kunnen vragen bij noodsituaties.

1 uur geleden
Opnieuw storingen en vertragingen op het spoor door winterweer

UTRECHT (ANP) - Door het winterweer zijn zondag meerdere treinen verstoord of vertraagd. Een woordvoerster van ProRail zegt dat de wissels net als zaterdag kunnen vastlopen door de sneeuw.

4 uur geleden
Code geel om gladheid zeker tot dinsdagochtend

DE BILT (ANP) - De code geel voor het hele land wegens gladheid blijft gelden tot dinsdagochtend. Aanvankelijk meldde het KNMI dat de waarschuwing tot 05.00 uur zou duren, maar inmiddels is de code geel tot dinsdag 10.00 uur van kracht. Het KNMI waarschuwt het verkeer voor gladde wegen door de talrijke buien met kans op hagel en natte sneeuw. Landinwaarts kan de sneeuw blijven liggen.

6 uur geleden
Weeronline: al 10.592 dagen wachten op Elfstedentocht

HOUTEN (ANP) - Er is na 29 jaar nog steeds geen zicht op een nieuwe Elfstedentocht. Inmiddels zijn er 10.592 dagen verstreken sinds de laatste tocht, op 4 januari 1997, heeft Weeronline berekend.

6 uur geleden
KLM vliegt zondag van en naar Curaçao, Aruba en Bonaire

N i e u w bericht, meer informatie over Corendon in 4e alinea.

9 uur geleden