Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hoger beroep in strafzaak over ontvoerde Insiya begint

Hoger beroep in strafzaak over ontvoerde Insiya begint

AMSTERDAM (ANP) - Het hof in Amsterdam begint dinsdag aan het hoger beroep in de zaak over de ontvoerde peuter Insiya. Het destijds 2-jarige meisje werd in 2016 met geweld weggehaald uit de woning van haar oma in Amsterdam-Oost. Zij woont sindsdien bij haar vader in India. Het hoger beroep loopt tegen zes verdachten: de vader van het meisje en vijf uitvoerders van de ontvoering.

Vader Shehzad H. (44) werd in 2020 door de rechtbank in Amsterdam veroordeeld tot de maximale gevangenisstraf van negen jaar voor de gewelddadige ontvoering. Hij was niet bij zijn rechtszaak aanwezig en zal ook niet bij het hof verschijnen. India weigerde H. aan Nederland uit te leveren, ondanks verzoeken daartoe van het Openbaar Ministerie.

H. was ten tijde van de ontvoering verwikkeld in een slepende echtscheidingsprocedure met de moeder van het meisje, dat inmiddels tien jaar oud is. De rechtbank noemde de ontvoering destijds "heftig en in Nederland ongehoord". Door zijn handelen heeft H. het gezin kapotgemaakt, oordeelden de rechters. Een jaar eerder had de rechtbank zes uitvoerders van de ontvoering reeds veroordeeld tot celstraffen van twaalf maanden tot vier jaar.

Het hof trekt vijf dagen uit voor de behandeling van het hoger beroep. Donderdag op de tweede zittingsdag is er ruimte voor het spreekrecht van Insiya's moeder Nadia Rashid en krijgen de verdachten de strafeisen te horen. De zaak gaat volgende week verder met de pleidooien.

Meer uit Binnenland

Risico op natuurbranden in meeste regio's opnieuw verhoogd

DEN HAAG (ANP) - In een groot deel van Nederland geldt een verhoogd risico op natuurbranden, is te zien op een kaart van de brandweer. Woensdagochtend is in 17 van de 25 veiligheidsregio's fase 2 van kracht, het hoogste niveau.

1 uur geleden
Drug 3-MMC is bijna nooit wat het lijkt, ziet Trimbos-instituut

UTRECHT (ANP) - Drugs die worden verkocht als 3-MMC, bevatten in werkelijkheid vrijwel nooit echt die stof. Van de samples die vorig jaar zijn getest via het Drugs Informatie en Monitoring Systeem (DIMS) bleek slechts 3 procent 3-MMC te bevatten, laat het Trimbos-instituut weten.

2 uur geleden
Uitbreiding landelijke jeugdbevoegdheden voor boa's per 1 juni

UTRECHT (ANP) - Buitengewoon opsporingsambtenaren (boa's) in de openbare ruimte krijgen uitgebreidere mogelijkheden bij strafbare feiten gepleegd door jongeren. Per 1 juni 2026 kunnen deze boa's minderjarigen een reprimande geven of naar Halt verwijzen, zo maakte de stichting Halt bekend. De uitbreiding moet bijdragen aan meer rechtsgelijkheid en een pedagogische omgang met jongeren.

3 uur geleden
KLM-vlucht Amsterdam tankt in Frans-Guyana om brandstoftekort

PARAMARIBO (ANP) - KLM-vlucht KL714 van Paramaribo naar Amsterdam is dinsdag kort na vertrek vanaf de Johan Adolf Pengel-luchthaven in Suriname niet rechtstreeks naar Schiphol gevlogen, maar eerst uitgeweken naar Frans-Guyana om bij te tanken. Dat schrijft de Surinaamse nieuwssite Waterkant.

5 uur geleden
Ruim honderd asielzoekers van Ter Apel naar Groningen

GRONINGEN (ANP) - Opnieuw brengen meer dan honderd asielzoekers de nacht door in congrescentrum Hanzeplaza in de stad Groningen. In de opvang bij het aanmeldcentrum in Ter Apel is geen plek voor ze. Het Rode Kruis weet het exacte aantal mensen nog niet, omdat het vervoer in de nacht van dinsdag op woensdag nog gaande is.

7 uur geleden
Premier Jetten sluit samenwerking met Markuszower niet uit

DEN HAAG (ANP) - Gidi Markuszower heeft zich met zijn uitspraken over geweld tegen Palestijnse vluchtelingen "buiten de constructieve krachten geplaatst", vindt premier Rob Jetten. Maar ondanks herhaalde verzoeken van onder anderen Jesse Klaver van GroenLinks-PvdA spreekt de premier niet expliciet uit dat hij samenwerking met de radicaal-rechtse politicus uitsluit.

7 uur geleden
Studenten hbo en wo tevreden over opleiding en docenten

UTRECHT (ANP) - Studenten op het hbo en universiteiten blijven tevreden over hun opleiding. Dat blijkt uit de Nationale Studenten Enquête (NSE) 2026, die werd ingevuld door 248.000 studenten. Driekwart van hen is tevreden over de opleiding die zij volgen. Naast de algemene tevredenheid van studenten over hun opleiding meet de NSE ook de tevredenheid over allerlei specifieke onderwerpen, waaronder studiedruk, docenten en sfeer.

7 uur geleden