Hogenkamp naar laatste ronde kwalificaties Roland Garros
PARIJS (ANP) - Richèl Hogenkamp heeft zich geplaatst voor de derde en laatste kwalificatieronde van Roland Garros. De nummer 221 van de wereld was op het grandslamtoernooi in Parijs in drie sets de Slowaakse Rebecca Sramkova de baas: 4-6 6-1 6-1.
Om het hoofdtoernooi te bereiken moet de 28-jarige Hogenkamp de winnares van het duel tussen de Britse Harriet Dart en Irina Bara uit Roemenië zien te verslaan.
Hogenkamp stond in 2017 en 2018 in het hoofdtoernooi van Roland Garros. Drie jaar geleden haalde ze de tweede ronde, in 2018 verloor ze in de eerste ronde in drie sets van de Russin Maria Sjarapova.
Nederlandse mannen uitgeschakeld
Lesley Pattinama-Kerkhove verloor in de tweede ronde van de kwalificaties. Ze moest met 6-2 6-2 haar meerdere erkennen in de Tsjechische Tereza Martincova, die als vierde geplaatst is.
Bij de mannen zijn alle Nederlandse deelnemers aan het kwalificatietoernooi al uitgeschakeld. Het hoofdtoernooi begint zondag.
Meer uit Sport
SYDNEY (ANP) - De tennissers van Polen hebben voor het eerst de United Cup gewonnen. Het team met onder anderen Iga Swiatek en Hubert Hurkacz was in de finale in Sydney te sterk voor Zwitserland: 2-1. Polen verloor de afgelopen twee jaar nog de finale van het toernooi voor gemengde landenteams.
12 minuten geledenEGMOND AAN ZEE (ANP) - Atlete Nienke Brinkman is bij haar rentree derde geworden op de halve marathon van Egmond. De winst ging naar Florence Niyonkuru uit Rwanda in 1.10.38, voor haar landgenote Emeline Imanizabayo.
15 minuten geledenBRISBANE (ANP) - De Belarussische tennisster Aryna Sabalenka heeft haar titel in Brisbane geprolongeerd. De nummer 1 van de wereld was in de finale duidelijk te sterk voor de Oekraïense Maria Kostjoek, de nummer 26 van de wereld: 6-4 6-3.
5 uur geledenTALLAHASSEE (ANP/BELGA) - Atlete Agnes Ngetich heeft in het Amerikaanse Tallahassee de gouden medaille veroverd bij het WK veldlopen. De 24-jarige Keniaanse liet Joy Cheptoyek uit Oeganda en de Ethiopische Senayet Getachew achter zich.
19 uur geledenTOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatsster Chloé Hoogendoorn heeft bij de EK afstanden in Polen brons veroverd op de 1500 meter. De 21-jarige Zuid-Hollandse eindigde met 1.57,64 als derde. De Europese titel ging naar Ragne Wiklund uit Noorwegen. Met 1.56,24 bleef de Noorse de Tsjechische Nikola Zdrahalova voor, die tweede werd in 1.56,53.
21 uur geledenTOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - De Nederlandse schaatsers hebben op de EK afstanden in Polen naast de medailles op de 5000 meter gegrepen. Kars Jansman was met 6.21,39 de beste Nederlander op de vierde plaats. De zege ging naar de van oorsprong Russische schaatser Vladimir Semirunniy, die uitkomt voor Polen. Hij schaatste met 6.11,13 een baanrecord.
22 uur geledenST. MORITZ (ANP) - Bobsleeër Dave Wesselink heeft bij de wereldbekerwedstrijd in het Zwitserse St. Moritz voldaan aan de kwalificatie-eis voor de Olympische Spelen van Milaan en Cortina d'Ampezzo en zich geplaatst voor de Spelen. Wesselink eindigde met remmer Jelen Franjic als achtste op de Zwitserse natuurijsbaan, het beste resultaat voor de Nederlandse tweemansbob. De wedstrijd gold ook meteen als EK. Daarin is Wesselink als zesde geëindigd.
22 uur geleden