Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hoge windmolen Auvergnepolder van de baan

Hoge windmolen Auvergnepolder van de baan

BERGEN OP ZOOM/THOLEN – Er komen geen vier windturbines van 230 meter hoog aan de Bandijk, maar drie van 180 meter hoog. De windmolen die zou grenzen aan Tholen komt daarmee te vervallen. Dat heeft wethouder Andrew Harijgens van Bergen op Zoom bekend gemaakt. Hiermee komt de gemeente Bergen op Zoom voor een belangrijk deel tegemoet aan de vele bezwaren die tegen het oude plan bestonden.

Het oorspronkelijke plan, vier windturbines van 230 meter hoog, stuitte op veel bezwaren vanuit verschillende partijen. Voor de gemeente en energieleverancier Innogy aanleiding om door een onafhankelijk adviesbureau opnieuw locatie onderzoek in de Auvergnepolder te laten uitvoeren. “Uiteindelijk bleek toch de locatie aan de Bandijk de meest geschikte”, aldus de wethouder, “ maar in de nieuwe opzet met drie windturbines met een tiphoogte van 180 meter”. Hiermee kan worden voldaan aan de met de Provincie overeen gekomen afspraak tot het leveren van 15 megawatt ‘hernieuwbare energie’ voor eind 2020. De windturbine waartegen de meeste weerstand bestond, namelijk de locatie pal tegenover Tholen, komt te vervallen.

Dit betekent dat de procedures opnieuw doorlopen moeten worden, het overleg met betrokkenen wederom gevoerd en de omgevingsvergunning hernieuwd moet worden aangevraagd. En daar is haast bij geboden. Want mocht het niet lukken om eind 2020 aan de verplichtingen jegens de Provincie te voldoen, dan kan deze een beroep doen op het recht tot een ‘aanwijzingsbesluit’. Dat betekent dat de Provincie bepaalt waar in de Auvergnepolder een nieuw windmolenpark ontwikkeld gaat worden. “Daarmee geven wij als gemeente de regie uit handen”, aldus de wethouder, “en dat moeten we ten allen tijde voorkomen”.

Meer uit Tholen

Waterschap roept bewoners in het buitengebied op tot actie voor schoner water

ZEELAND - Het waterschap roept bewoners van woningen in het buitengebied zonder rioolaansluiting op hun septic tank te vervangen. Vanaf 2028 gelden strengere regels voor huishoudelijk afvalwater. Veel bewoners moeten daarom investeren in een betere zuiveringsinstallatie.

3 uur geleden
Addy van Kempen toont in Scherpenisse kunst gemaakt van afgedankte materialen

SCHERPENISSE - De Kunstkamer in Scherpenisse opent op zaterdag 31 oktober de expositie 'What Is Left' van kunstenaar Addy van Kempen. Haar werk bestaat grotendeels uit afgedankte materialen.

7 uur geleden
Auto schampt andere wagen en botst op geparkeerde voertuigen bij Tholen

THOLEN - Een automobilist heeft woensdagochtend een flinke ravage veroorzaakt op de Oesterdam bij Tholen. De bestuurder schampte een andere wagen en raakte daarna meerdere geparkeerde voertuigen. Hij is met letsel naar het ziekenhuis gebracht.

1 dag geleden
Gemeente sluit perceel in Sint Philipsland waar drugslab werd ontdekt na grote brand

SINT PHILIPSLAND - De gemeente Tholen sluit het volledige perceel aan de Campweg in Sint Philipsland waar afgelopen zomer een grote brand woedde. In een loods werd toen een drugslab ontdekt. De sluiting voor zes maanden geldt voor de woning en de bijbehorende opstallen.

1 dag geleden
Hans schreef een boek over een meisje uit Scherpenisse en haar hersenoperatie

SCHERPENISSE - Hans van Houdt presenteerde vorige week zaterdag zijn nieuwste boek 'Een Steen in je Hoofd'. Het boek vertelt het waargebeurde verhaal van Bertha van Houdt (1917-1944), een meisje uit Scherpenisse dat in Amsterdam belandde bij de eerste hersenchirurg van Nederland.

1 dag geleden
Fluplandse dames versieren eierkoeken met fondant in de Wimpel

SINT PHILIPSLAND - De leden van vrouwenvereniging Vrouwen voor Vrouwen Sint Philipsland kwamen woensdagavond bijeen in de Wimpel. Op het programma stond het versieren van twee grote eierkoeken met fondant.

1 dag geleden
Politie: ‘Vermiste vrouw (44) overleden aangetroffen in Tholen’

THOLEN - De 44-jarige vrouw die sinds maandagavond werd vermist in Tholen en omgeving, is overleden aangetroffen. Dat meldt de politie dinsdag begin van de middag. "De politie doet onderzoek naar de omstandigheden. Wij wensen de nabestaanden veel sterkte", aldus de politie.

2 dagen geleden