Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hoge windmolen Auvergnepolder van de baan

Hoge windmolen Auvergnepolder van de baan

BERGEN OP ZOOM/THOLEN – Er komen geen vier windturbines van 230 meter hoog aan de Bandijk, maar drie van 180 meter hoog. De windmolen die zou grenzen aan Tholen komt daarmee te vervallen. Dat heeft wethouder Andrew Harijgens van Bergen op Zoom bekend gemaakt. Hiermee komt de gemeente Bergen op Zoom voor een belangrijk deel tegemoet aan de vele bezwaren die tegen het oude plan bestonden.

Het oorspronkelijke plan, vier windturbines van 230 meter hoog, stuitte op veel bezwaren vanuit verschillende partijen. Voor de gemeente en energieleverancier Innogy aanleiding om door een onafhankelijk adviesbureau opnieuw locatie onderzoek in de Auvergnepolder te laten uitvoeren. “Uiteindelijk bleek toch de locatie aan de Bandijk de meest geschikte”, aldus de wethouder, “ maar in de nieuwe opzet met drie windturbines met een tiphoogte van 180 meter”. Hiermee kan worden voldaan aan de met de Provincie overeen gekomen afspraak tot het leveren van 15 megawatt ‘hernieuwbare energie’ voor eind 2020. De windturbine waartegen de meeste weerstand bestond, namelijk de locatie pal tegenover Tholen, komt te vervallen.

Dit betekent dat de procedures opnieuw doorlopen moeten worden, het overleg met betrokkenen wederom gevoerd en de omgevingsvergunning hernieuwd moet worden aangevraagd. En daar is haast bij geboden. Want mocht het niet lukken om eind 2020 aan de verplichtingen jegens de Provincie te voldoen, dan kan deze een beroep doen op het recht tot een ‘aanwijzingsbesluit’. Dat betekent dat de Provincie bepaalt waar in de Auvergnepolder een nieuw windmolenpark ontwikkeld gaat worden. “Daarmee geven wij als gemeente de regie uit handen”, aldus de wethouder, “en dat moeten we ten allen tijde voorkomen”.

Meer uit Tholen

Interkerkelijk Mannenkoor Tholen geeft zomerconcert in de Koorkerk

THOLEN - Op zaterdagmiddag 3 oktober verzorgt het Interkerkelijk Mannenkoor Tholen (IMT) een sfeervol zomerconcert in de Koorkerk in Tholen.

33 minuten geleden
Hobbymarkt keert na een jaar afwezigheid terug in Oud-Vossemeer

OUD-VOSSEMEER - De Vosmeerse hobbymarkt keert na een jaar afwezigheid weer terug. In dorpshuis De Vossenkuil laten komende zaterdag een twintigtal creatievelingen met veel passie en plezier hun hobby zien aan bezoekers. De entree is gratis.

3 uur geleden
Thools Bierfestival maakt zich op voor nieuwe editie met regionale brouwers

THOLEN - Het Thools Bierfestival brengt dit weekend weer regionale brouwerijen samen voor een nieuwe editie. In de tuin van de Gasthuiskapel laten vijf brouwers bezoekers kennismaken met zo'n vijftig verschillende speciaalbieren.

20 uur geleden
ProRail werkt aan Zeeuwse Lijn: geen treinen tussen Bergen op Zoom en Goes

WEST-BRABANT/ZEELAND - ProRail voert van vrijdag 2 oktober tot maandag 5 oktober werkzaamheden uit aan de Zeeuwse Lijn. Op verschillende locaties in Zeeland wordt aan het spoor gewerkt. Daardoor rijden er tijdelijk geen treinen tussen Bergen op Zoom en Goes.

1 dag geleden
Nieuw Bravis trekt honderden bezoekers, maar vertrek uit Bergen op Zoom blijft gevoelig

WEST-BRABANT/THOLEN - Hoe bereikbaar wordt het nieuwe Bravis ziekenhuis en waar kunnen bezoekers straks parkeren? Dat waren zaterdag veelgestelde vragen tijdens een informatiemarkt over de nieuwbouw. Volgens Bravis kwamen enkele honderden belangstellenden naar de polikliniek in Roosendaal. In Bergen op Zoom en omstreken klinkt intussen ook teleurstelling over het verdwijnen van het ziekenhuis uit de stad.

1 dag geleden
Sint-Maartensdijk zingt opnieuw voor het goede doel in de Maartenskerk

SINT-MAARTENSDIJK - In de Maartenskerk in Sint-Maartensdijk wordt vrijdag 2 oktober voor de derde keer een samenzangavond gehouden. Tijdens de avond wordt geld ingezameld voor een goed doel.

1 dag geleden
Vier woningen in Oud-Vossemeer worden klaargemaakt voor Oekraïense vluchtelingen

OUD-VOSSEMEER - De vier woningen die momenteel leegstaan in de Prins Willem Alexanderstraat in Oud-Vossemeer worden door de gemeente gehuurd en klaargemaakt voor de opvang van Oekraïense vluchtelingen. Dat blijkt uit de beantwoording van schriftelijke vragen van Liesje Heuseveldt-van der Zande (FvD) over de leegstand en de leefbaarheid in de straat.

2 dagen geleden