Hoge windmolen Auvergnepolder van de baan
BERGEN OP ZOOM/THOLEN – Er komen geen vier windturbines van 230 meter hoog aan de Bandijk, maar drie van 180 meter hoog. De windmolen die zou grenzen aan Tholen komt daarmee te vervallen. Dat heeft wethouder Andrew Harijgens van Bergen op Zoom bekend gemaakt. Hiermee komt de gemeente Bergen op Zoom voor een belangrijk deel tegemoet aan de vele bezwaren die tegen het oude plan bestonden.
Het oorspronkelijke plan, vier windturbines van 230 meter hoog, stuitte op veel bezwaren vanuit verschillende partijen. Voor de gemeente en energieleverancier Innogy aanleiding om door een onafhankelijk adviesbureau opnieuw locatie onderzoek in de Auvergnepolder te laten uitvoeren. “Uiteindelijk bleek toch de locatie aan de Bandijk de meest geschikte”, aldus de wethouder, “ maar in de nieuwe opzet met drie windturbines met een tiphoogte van 180 meter”. Hiermee kan worden voldaan aan de met de Provincie overeen gekomen afspraak tot het leveren van 15 megawatt ‘hernieuwbare energie’ voor eind 2020. De windturbine waartegen de meeste weerstand bestond, namelijk de locatie pal tegenover Tholen, komt te vervallen.
Dit betekent dat de procedures opnieuw doorlopen moeten worden, het overleg met betrokkenen wederom gevoerd en de omgevingsvergunning hernieuwd moet worden aangevraagd. En daar is haast bij geboden. Want mocht het niet lukken om eind 2020 aan de verplichtingen jegens de Provincie te voldoen, dan kan deze een beroep doen op het recht tot een ‘aanwijzingsbesluit’. Dat betekent dat de Provincie bepaalt waar in de Auvergnepolder een nieuw windmolenpark ontwikkeld gaat worden. “Daarmee geven wij als gemeente de regie uit handen”, aldus de wethouder, “en dat moeten we ten allen tijde voorkomen”.
Meer uit Tholen
THOLEN - Tholen wil elektrisch rijden stimuleren, maar volgens PvdA-GroenLinks blijft het aantal laadpalen achter. De fractie maakt zich zorgen over de trage uitrol, terwijl het college onder andere wijst op een tekort aan technici die de laadpunten kunnen installeren.
3 uur geledenSINT-ANNALAND - Wie zin heeft in een gezellige dag vol activiteiten, kan vanaf vanmiddag terecht bij streekmuseum De Meestoof. Van 16.00 tot 21.00 uur staat het streekmuseum in het teken van de jaarlijkse Winterfair met een mix van kraampjes, lekkernijen en muziek voor jong en oud.
11 uur geledenTHOLEN - De gemeente Tholen heeft woensdag samen met twintig andere gemeenten een nieuwe overeenkomst voor de Zuidwaterlinie ondertekend. Hiermee spreken zij af om zich gezamenlijk in te zetten voor de eeuwenoude verdedigingslinie. De samenwerking ligt vast voor bijna 25 jaar, tot 2048.
1 dag geledenTHOLEN - Hilde Moerland en Richard Harinck voeren de kieslijst van VVD Tholen aan voor de gemeenteraadsverkiezingen op 18 maart 2026. Dat werd woensdagavond vastgesteld tijdens de algemene ledenvergadering in Streekmuseum De Meestoof.
1 dag geledenSINT-ANNALAND - Dertig huishoudens in Sint-Annaland verliezen binnenkort hun woning. Woningcorporatie Stadlander gaat verouderde huurwoningen aan de Tienhoven, Van den Bosstraat en de Domineeshof slopen voor nieuwbouw. Het maakt onderdeel uit van een groot verduurzamingsproject van honderden woningen op Tholen.
2 dagen geledenTHOLEN - Inwoners met een laag inkomen kunnen dit jaar weer profiteren van de collectieve zorgverzekering, aangeboden door de gemeente Tholen in samenwerking met VGZ. De verzekering bestaat uit een basispakket en een aanvullende verzekering, waarbij de gemeente een deel van de premie voor haar rekening neemt.
2 dagen geledenSINT-MAARTENSDIJK - Op zaterdag 6 december organiseert wandelsportvereniging Oosterscheldestappers voor de 14e keer de Snerttocht. Er zijn vier afstanden waaruit gekozen kan worden, namelijk 6, 10, 15 en 25 kilometer.
3 dagen geleden