
Hoge nood aan kunst en cultuur?
MIDDELBURG - Krijgt u komende zondag, na het beluisteren van alle hoge noten bij Middelburg VÓLKoren, hoge nood aan andere vormen van kunst, bezoek dan tussen 1 en 5 uur de Kunst- en Cultuurroute Middelburg.
In verstilde zijstraatjes, vaak verstopt in monumentale panden kunt u in alle rust genieten van de mooiste schilderijen, interessant beeldhouwwerk, fijn porselein of keramiek, zilverwerk of (boek-)drukkunst. Zo vindt u bij GalerieGerritse, Londensekaai 19 in werk van Wendelmoet Langerak de stilte. De schaarste aan beeld en lijnen levert in haar zoektocht naar minder, heldere tekeningen op. Nanky de Vreeze verstaat ook de kunst van het op minimale wijze, van ‘vindsels’ unieke verstilde objecten te maken. In het Wissellokaal aan het Zusterplein exposeert deze maand Gerda Kramer met haar assemblages van gevonden hout en geroest ijzer. In haar serie ‘Balans’ komen haar creativiteit en techniek samen. Haar werk is gemaakt met zorg, oog voor detail en humor.
Nieuwe deelnemer
Nieuwe deelnemer aan de route is KleurenTaal Interieur Atelier, Damplein 5. Voor kleur- en interieurspecialist Caroline Taal vormen natuurtinten van schelpen of planten vaak de basis voor fantastische composities die ze vakkundig weet te verwerken tot uniek behang of wanddecoraties. Wilt u even helemaal de drukte ontlopen wandel dan langs de veste naar Atelier Hoed Gezien, Nadorstweg 38 en bewonder haar collectie (cocktail-)hoeden, tassen en sierraden. Mooie sierraden vindt u ook bij Atelier Blauwe Hope, Seisweg 78, waar edelsteenkundige Anne de Kam verrassende sierraden rijgt waarvoor ze haar inspiratie vooral uit de natuur haalt.
Kijk voor uitgebreide informatie op www.kunstroutemiddelburg.nl.
Meer uit Middelburg
MIDDELBURG - Op zaterdag 6 september organiseert Vleeshal in samenwerking met poppodium De Spot een nieuwe editie van het jaarlijkse queer-feest Queer Cheer in Middelburg.
3 uur geledenMIDDELBURG - De provincie Zeeland laat, in samenwerking met Economische Impuls Zeeland en werkgeversorganisatie VNO-NCW Zeeland, onderzoek doen naar de kansen die de mogelijke bouw van kerncentrales bieden voor Zeeuwse bedrijven. Het onderzoek duurt een halfjaar.
5 uur geledenDOMBURG - Domburg Events houdt vrijdagavond (5 september) een filmvoorstelling in de openlucht van de bioscoopkraker Grease. De gratis toegankelijke buitencinema is te vinden op het grasveld voor het Badhotel in Domburg. Naast kijken mogen de bezoekers ook (luidkeels) meezingen.
5 uur geledenMIDDELBURG - 'Bananen kweken in het centrum van Middelburg. Hondje Rolo wacht het rustig af', vertelt Martin Waddington bij deze foto die hij instuurde voor de Middelburgse & Veerse Bode. Het is de lezersfoto van de week geworden.
19 uur geledenMIDDELBURG - Hugo de Jonge is woensdagmiddag officieel geïnstalleerd als commissaris van de koning in Zeeland.
1 dag geledenVROUWENPOLDER - Op zaterdag 6 september kleurt Vrouwenpolder opnieuw sportief, wanneer de 17e editie van de AM Kustloop van start gaat. Wat ooit begon als een kleinschalige voorbereiding op de Kustmarathon, is inmiddels uitgegroeid tot een vaste waarde op de Zeeuwse hardloop- en wandelkalender. Met zo'n 1.500 deelnemers - tweederde hardlopers en eenderde wandelaars - is de Kustloop uitgegroeid tot een geliefd evenement voor sportliefhebbers uit de regio en ver daarbuiten.
2 dagen geledenMIDDELBURG - Bij filmfestival Film by the Sea gaat eind deze maand de documentaire 'De Chanoekia' in première. Deze film vertelt over de zoektocht van regisseur Frank Herrebout naar de herkomst van een oude joodse kandelaar die in zijn bezit komt. Het speuren brengt hem onder meer in Middelburg, waar zijn oma woonde. In haar huis aan de Punt had de chanoekia jarenlang een prominente plek voor het raam.
2 dagen geleden