Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hoge EU-boete voor Hongarije om schenden migratieregels

Hoge EU-boete voor Hongarije om schenden migratieregels

LUXEMBURG (ANP) - Hongarije moet een hoge boete en een dwangsom betalen omdat het EU-land onder meer tegen de Europese regels in asielzoekers blijft opsluiten. Het land onttrekt zich "doelbewust" aan het asielrecht en dat is een "ongekende en uiterst ernstige inbreuk" op de Europese wetgeving, oordeelt het Europees Hof van Justitie.

Het hof oordeelde drieënhalf jaar geleden al dat Hongarije, dat al jaren een heel streng migratiebeleid voert, zich niet aan de regels houdt. Het land gunt afgewezen asielzoekers bijvoorbeeld ook niet de tijd om beroep tegen hun afwijzing in Hongarije af te wachten.

De regering van premier Viktor Orbán heeft dat beleid niet bijgesteld, beaamt de hoogste Europese rechter na een klacht van de Europese Commissie. Hongarije moet daarom een boete van 200 miljoen euro betalen. Iedere dag dat de regering in Boedapest doorgaat met het gewraakte beleid, moet zij daarbovenop een dwangsom van 1 miljoen afdragen.

'Ondergraaft solidariteit'

Zo'n hoge dwangsom wordt zelden opgelegd door het Europees Hof van Justitie. Polen werd drie jaar geleden bestraft met een dwangsom van een half miljoen euro. Toen dat land weigerde die te betalen, hield de Europese Commissie het bedrag in op EU-subsidies voor Polen.

Hongarije wentelt zijn verantwoordelijkheid af op de andere EU-lidstaten, oordeelt het hof in Luxemburg. "Ook zijn financiële verantwoordelijkheid." Het land "ondergraaft het beginsel van solidariteit en eerlijke verdeling van verantwoordelijkheid daarmee ernstig".

'Onacceptabel'

Op één punt heeft Hongarije zijn leven na het vonnis uit 2020 wel gebeterd. De detentiekampen aan de grens met Servië waar het land asielzoekers opsloot, zijn opgedoekt.

Orbán vindt de boete en dwangsom "schandalig en onacceptabel". Hongarije verdedigt slechts de grenzen van de Europese Unie, zegt hij op X. "Het lijkt erop dat illegale migranten belangrijker zijn voor de Brusselse bureaucraten dan hun eigen Europese burgers."

Meer uit Buitenland

Staatsmedia Iran: doden bij aanvallen van Israël en VS op olie

TEHERAN (ANP/AFP/DPA) - Amerikaans-Israëlische aanvallen op de Iraanse olie-industrie hebben aan vier mensen het leven gekost, zei het hoofd van de National Iranian Oil Refining and Distribution Company (NIORDC) op de staatstelevisie. Op vijf locaties zijn aanvallen gemeld, onder meer in de hoofdstad Teheran. Israël bevestigt dat aanvallen zijn uitgevoerd.

1 uur geleden
Media: overeenstemming over nieuwe hoogste leider Iran

TEHERAN (ANP/RTR) - De raad die de hoogste leider van Iran aanwijst, is het in meerderheid eens over de opvolger van de gedode ayatollah Ali Khamenei. Wel moeten nog "enige obstakels" weggenomen worden voordat alles officieel is, zegt ayatollah Mohammadmehdi Mirbaqeri van de Raad van Experts volgens persbureau Mehr. Israël zegt de nieuwe hoogste leider ook aan te zullen vallen.

1 uur geleden
Luchtalarm Israël na raketlanceringen, geen slachtoffers gemeld

JERUZALEM (ANP/AFP) - In grote gebieden van Israël is zondagochtend het luchtalarm weer afgegaan om te waarschuwen voor Iraanse raketten. Mensen kregen onder meer in Tel Aviv, Haifa en Beersheba opdracht om een veilig heenkomen te zoeken. Inmiddels zijn de waarschuwingen weer ingetrokken. Voor zover bekend is er geen schade en zijn er geen slachtoffers.

1 uur geleden
Koeweit en Verenigde Arabische Emiraten melden aanvallen Iran

ABU DHABI (ANP/RTR) - Het leger van Koeweit meldde zondagochtend dat zijn luchtverdedigingssystemen Iraanse raket- en droneaanvallen hebben onderschept. Dat liet het leger op X weten, eraan toevoegend dat gehoorde explosiegeluiden het gevolg waren van deze onderscheppingen.

1 uur geleden
President Iran: mijn opmerkingen zijn verkeerd geïnterpreteerd

TEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse president Masoud Pezeshkian heeft zondag gezegd dat zijn opmerkingen over aanvallen op landen in de regio "verkeerd geïnterpreteerd zijn door de vijand die verdeeldheid wil zaaien onder de buurlanden". Dat meldt de Iraanse staatstelevisie.

2 uur geleden
Explosieven bij huis burgemeester New York, twee verdachten vast

NEW YORK (ANP) - De FBI doet onderzoek naar twee verdachte voorwerpen die zaterdag buiten bij de woning van de burgemeester van New York, Zohran Mamdani, werden aangetroffen. Het zou volgens Amerikaanse media om geïmproviseerde explosieven gaan die tot ontploffing waren gebracht.

3 uur geleden
Doden en gewonden bij aanval op hotel in Beiroet

BEIROET (ANP) - Bij een gerichte Israëlische aanval op een appartement in een hotelgebouw in de Libanese hoofdstad Beiroet zijn in de nacht van zaterdag op zondag minstens vier doden gevallen. Ook zouden er zeker tien gewonden zijn. Dat meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.

7 uur geleden