Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hof wil meer weten over onderzoek opdrachtgever moord De Vries

Hof wil meer weten over onderzoek opdrachtgever moord De Vries

AMSTERDAM (ANP) - Het Amsterdamse gerechtshof wil weten of er concreet onderzoek wordt gedaan naar opdrachtgevers van de moord op Peter R. de Vries. Het Openbaar Ministerie moet daar binnen een maand duidelijkheid over geven. Een aantal advocaten had hierom gevraagd.

Peter R. de Vries werd op 6 juli 2021 neergeschoten in de Lange Leidsedwarsstraat in het centrum van Amsterdam na een optreden in RTL Boulevard. De 64-jarige misdaadverslaggever overleed negen dagen later aan zijn verwondingen. Justitie gaat ervan uit dat De Vries is vermoord omdat hij de vertrouwensman was van de kroongetuige in het liquidatieproces Marengo rondom Ridouan Taghi. Eerder werden al de broer en advocaat van kroongetuige Nabil B. vermoord. De rechtbank oordeelde dat een eventueel verband weliswaar "niet uit te sluiten" is, maar zag daar juridisch geen bewijs voor.

De vermeende schutter Delano G. kreeg 28 jaar cel opgelegd, net als Kamil E. die de vluchtauto zou hebben bestuurd. De vermeende moordmakelaar Krystian M, kreeg 26 jaar en 1 maand cel. Dat was de hoogst mogelijke celstraf die hij kon krijgen, omdat hij ook al in een andere zaak werd veroordeeld. Tegen de drie mannen was levenslang geëist voor hun aandeel in de moord. Tegen alle negen verdachten loopt hoger beroep.

Het hof verwacht de zaak in oktober en november 2025 inhoudelijk te behandelen. Dan zal onder meer de anonieme getuige 5089 worden gehoord. Volgens deze getuige heeft Krystian M. de moord geregeld in opdracht van een Marokkaanse man die hij 'oom' noemde. Volgens het OM is deze 'oom' Ridouan Taghi. Die heeft de beschuldiging eerder al ontkend. Het getuigenverhoor gebeurt in een speciale getuigenbox in de extra beveiligde rechtbank op Schiphol of via een videoverbinding.

Meer uit Binnenland

Politie lost waarschuwingsschot bij aanhouding na mishandeling

DORST (ANP) - Bij een aanhouding in het Brabantse Dorst heeft de politie een waarschuwingsschot gelost. De politie kreeg in de nacht van vrijdag op zaterdag meerdere meldingen van een man die een vrouw mishandelde in een woning voor arbeidsmigranten aan de Rijksweg. Twee getuigen zouden hebben gezien dat de man een vuurwapen had.

2 uur geleden
Politie deelt naam en foto 9e verdachte moord op Sherwin Peterhof

PARAMARIBO (ANP) - De politie heeft op de website de naam en foto van een verdachte Rotterdammer (47) gedeeld. Deze man, Hugo Ruimwijk, wordt gezocht voor betrokkenheid bij de gewelddadige dood van Sherwin Peterhof uit Suriname. Vermoedelijk is Ruimwijk naar Suriname gevlucht, maar het kan ook zijn dat hij daar de grens over is gegaan naar Guyana of Frans-Guyana.

4 uur geleden
Gedetineerde maakt einde aan leven op politiebureau Spijkenisse

SPIJKENISSE (ANP) - Op het politiebureau in Spijkenisse heeft een gedetineerde een einde gemaakt aan zijn leven. Hulpdiensten hebben tevergeefs geprobeerd de man te reanimeren, meldt de politie op X.

5 uur geleden
Weeronline: 2025 op vijf na warmste jaar ooit gemeten

HOUTEN (ANP) - 2025 staat op de zesde plek van warmste jaren sinds het begin van de metingen in 1901. De gemiddelde temperatuur in De Bilt was dit jaar 11,5 graden, het langjarige gemiddelde is 10,7 graden, meldt Weeronline.

7 uur geleden
Politiechef Rotterdam: helft explosies niet uit criminele hoek

ROTTERDAM (ANP) - Lang niet alle explosies in de regio Rotterdam hebben te maken met het criminele circuit. Dat zegt de Rotterdamse korpschef Tolga Köklü in een interview met de regionale omroep Rijnmond.

7 uur geleden
Meerderheid Nederlanders wil meer kerncentrales

DEN HAAG (ANP) - Meer dan de helft van alle Nederlanders wil meer kerncentrales. Dat blijkt uit een analyse van het ANP van een stelling in de Kieskompas-stemhulp. Zo'n 53 procent van de Nederlanders vindt dat er meer kerncentrales gebouwd moeten worden. Iets minder dan een kwart van de bevolking is het hier niet mee eens.

9 uur geleden
Premier Curaçao: regering was niet betrokken bij reis van Machado

WILLEMSTAD (ANP) - De regering van Curaçao was niet betrokken "bij de planning of uitvoering van de reis van María Corina Machado", de Venezolaanse oppositieleider die deze week haar Nobelprijs voor de Vrede in Noorwegen ophaalde. Premier Gilmar 'Pik' Pisas heeft dat vrijdag in een officiële verklaring meegedeeld. Hij laat weten dat Curaçao een strikt neutrale positie hanteert in de huidige regionale politieke spanningen.

18 uur geleden