Hof wil meer weten over onderzoek opdrachtgever moord De Vries
AMSTERDAM (ANP) - Het Amsterdamse gerechtshof wil weten of er concreet onderzoek wordt gedaan naar opdrachtgevers van de moord op Peter R. de Vries. Het Openbaar Ministerie moet daar binnen een maand duidelijkheid over geven. Een aantal advocaten had hierom gevraagd.
Peter R. de Vries werd op 6 juli 2021 neergeschoten in de Lange Leidsedwarsstraat in het centrum van Amsterdam na een optreden in RTL Boulevard. De 64-jarige misdaadverslaggever overleed negen dagen later aan zijn verwondingen. Justitie gaat ervan uit dat De Vries is vermoord omdat hij de vertrouwensman was van de kroongetuige in het liquidatieproces Marengo rondom Ridouan Taghi. Eerder werden al de broer en advocaat van kroongetuige Nabil B. vermoord. De rechtbank oordeelde dat een eventueel verband weliswaar "niet uit te sluiten" is, maar zag daar juridisch geen bewijs voor.
De vermeende schutter Delano G. kreeg 28 jaar cel opgelegd, net als Kamil E. die de vluchtauto zou hebben bestuurd. De vermeende moordmakelaar Krystian M, kreeg 26 jaar en 1 maand cel. Dat was de hoogst mogelijke celstraf die hij kon krijgen, omdat hij ook al in een andere zaak werd veroordeeld. Tegen de drie mannen was levenslang geëist voor hun aandeel in de moord. Tegen alle negen verdachten loopt hoger beroep.
Het hof verwacht de zaak in oktober en november 2025 inhoudelijk te behandelen. Dan zal onder meer de anonieme getuige 5089 worden gehoord. Volgens deze getuige heeft Krystian M. de moord geregeld in opdracht van een Marokkaanse man die hij 'oom' noemde. Volgens het OM is deze 'oom' Ridouan Taghi. Die heeft de beschuldiging eerder al ontkend. Het getuigenverhoor gebeurt in een speciale getuigenbox in de extra beveiligde rechtbank op Schiphol of via een videoverbinding.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - Drugs die worden verkocht als 3-MMC, bevatten in werkelijkheid vrijwel nooit echt die stof. Van de samples die vorig jaar zijn getest via het Drugs Informatie en Monitoring Systeem (DIMS) bleek slechts 3 procent 3-MMC te bevatten, laat het Trimbos-instituut weten.
13 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Buitengewoon opsporingsambtenaren (boa's) in de openbare ruimte krijgen uitgebreidere mogelijkheden bij strafbare feiten gepleegd door jongeren. Per 1 juni 2026 kunnen deze boa's minderjarigen een reprimande geven of naar Halt verwijzen, zo maakte de stichting Halt bekend. De uitbreiding moet bijdragen aan meer rechtsgelijkheid en een pedagogische omgang met jongeren.
1 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - KLM-vlucht KL714 van Paramaribo naar Amsterdam is dinsdag kort na vertrek vanaf de Johan Adolf Pengel-luchthaven in Suriname niet rechtstreeks naar Schiphol gevlogen, maar eerst uitgeweken naar Frans-Guyana om bij te tanken. Dat schrijft de Surinaamse nieuwssite Waterkant.
3 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Opnieuw brengen meer dan honderd asielzoekers de nacht door in congrescentrum Hanzeplaza in de stad Groningen. In de opvang bij het aanmeldcentrum in Ter Apel is geen plek voor ze. Het Rode Kruis weet het exacte aantal mensen nog niet, omdat het vervoer in de nacht van dinsdag op woensdag nog gaande is.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Gidi Markuszower heeft zich met zijn uitspraken over geweld tegen Palestijnse vluchtelingen "buiten de constructieve krachten geplaatst", vindt premier Rob Jetten. Maar ondanks herhaalde verzoeken van onder anderen Jesse Klaver van GroenLinks-PvdA spreekt de premier niet expliciet uit dat hij samenwerking met de radicaal-rechtse politicus uitsluit.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - Studenten op het hbo en universiteiten blijven tevreden over hun opleiding. Dat blijkt uit de Nationale Studenten Enquête (NSE) 2026, die werd ingevuld door 248.000 studenten. Driekwart van hen is tevreden over de opleiding die zij volgen. Naast de algemene tevredenheid van studenten over hun opleiding meet de NSE ook de tevredenheid over allerlei specifieke onderwerpen, waaronder studiedruk, docenten en sfeer.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De meeste Nederlanders vinden het klimaatbeleid onrechtvaardig en de bereidheid om zelf bij te dragen aan het tegengaan van klimaatverandering neemt af, signaleert het Sociaal en Cultureel Planbureau (SCP) in een onderzoek. Het planbureau waarschuwt: "Mensen hebben vaak het gevoel dat de rekening te veel bij burgers wordt neergelegd en de grote vervuilers worden ontzien."
5 uur geleden