Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hof wil meer weten over onderzoek opdrachtgever moord De Vries

Hof wil meer weten over onderzoek opdrachtgever moord De Vries

AMSTERDAM (ANP) - Het Amsterdamse gerechtshof wil weten of er concreet onderzoek wordt gedaan naar opdrachtgevers van de moord op Peter R. de Vries. Het Openbaar Ministerie moet daar binnen een maand duidelijkheid over geven. Een aantal advocaten had hierom gevraagd.

Peter R. de Vries werd op 6 juli 2021 neergeschoten in de Lange Leidsedwarsstraat in het centrum van Amsterdam na een optreden in RTL Boulevard. De 64-jarige misdaadverslaggever overleed negen dagen later aan zijn verwondingen. Justitie gaat ervan uit dat De Vries is vermoord omdat hij de vertrouwensman was van de kroongetuige in het liquidatieproces Marengo rondom Ridouan Taghi. Eerder werden al de broer en advocaat van kroongetuige Nabil B. vermoord. De rechtbank oordeelde dat een eventueel verband weliswaar "niet uit te sluiten" is, maar zag daar juridisch geen bewijs voor.

De vermeende schutter Delano G. kreeg 28 jaar cel opgelegd, net als Kamil E. die de vluchtauto zou hebben bestuurd. De vermeende moordmakelaar Krystian M, kreeg 26 jaar en 1 maand cel. Dat was de hoogst mogelijke celstraf die hij kon krijgen, omdat hij ook al in een andere zaak werd veroordeeld. Tegen de drie mannen was levenslang geëist voor hun aandeel in de moord. Tegen alle negen verdachten loopt hoger beroep.

Het hof verwacht de zaak in oktober en november 2025 inhoudelijk te behandelen. Dan zal onder meer de anonieme getuige 5089 worden gehoord. Volgens deze getuige heeft Krystian M. de moord geregeld in opdracht van een Marokkaanse man die hij 'oom' noemde. Volgens het OM is deze 'oom' Ridouan Taghi. Die heeft de beschuldiging eerder al ontkend. Het getuigenverhoor gebeurt in een speciale getuigenbox in de extra beveiligde rechtbank op Schiphol of via een videoverbinding.

Meer uit Binnenland

Scenario waarin Moerdijk blijft bestaan 'nadrukkelijker' in beeld

DEN HAAG (ANP) - Het scenario waarin Moerdijk blijft bestaan, is "nadrukkelijker" in beeld gekomen bij het kabinet. Staatssecretaris Jo-Annes de Bat (Klimaat en Groene Groei) meldt in een Kamerbrief dat hij de optie overweegt dat "een kleinere uitbreiding van het haven- en industriecluster Moerdijk wordt gerealiseerd". Als hiervoor wordt gekozen, hoeft het Noord-Brabantse dorp niet te verdwijnen om plaats te maken voor de uitbreiding van het haven- en industriegebied en grootschalige energieprojecten.

1 uur geleden
Code oranje in het oosten vanwege zware onweersbuien

DE BILT (ANP) - Voor het oosten van het land is code oranje afgegeven vanwege zware onweersbuien die plaatselijk kunnen voorkomen. Het KNMI meldt dat er bij de buien kans is op grote hagelstenen, zware windstoten en veel regen in korte tijd.

5 uur geleden
Groep mensen richt vernielingen aan bij Mevlana Moskee Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Een groep van zes mensen heeft vernielingen aangericht bij de Mevlana Moskee in Rotterdam-West. Dat gebeurde op het moment dat er in het gebouw mensen aanwezig waren, meldt de politie.

7 uur geleden
Volgende week enquêteverhoren met Arib en Van Dissel

DEN HAAG (ANP) - De parlementaire enquête over corona gaat volgende week verder met openbare verhoren van toenmalig Tweede Kamervoorzitter Khadija Arib, Jaap van Dissel en Pieter-Jaap Aalbersberg. De week staat in het teken van het begin van de pandemie.

7 uur geleden
Code geel in heel Nederland vanwege onweersbuien

DE BILT (ANP) - In heel Nederland geldt vrijdagmiddag en -avond code geel vanwege de kans op zware onweersbuien. In de loop van de avond trekken de zwaarste buien volgens het KNMI naar Duitsland weg.

7 uur geleden
Noodverordening in Zandvoort na dagen van onrust en overlast

ZANDVOORT (ANP) - In het stationsgebied, de middenboulevard en het bijbehorende strand in Zandvoort geldt tot en met zondag 31 mei een noodverordening. Dat laat de gemeente op haar website weten.

8 uur geleden
Jetten schrok ook van kosten voor privéjets ministers

DEN HAAG (ANP) - Ook premier Rob Jetten schrok van de bedragen die sommige ministeries betaalden voor het inhuren van privéjets, die bewindslieden nodig hadden voor werkreizen. Volgens RTL besteedde de Rijksoverheid de afgelopen vijf jaar bijna 2 miljoen euro aan privévluchten. Vooral het ministerie van Defensie trok hier vaak geld voor uit.

9 uur geleden