Hof wil meer weten over onderzoek opdrachtgever moord De Vries
AMSTERDAM (ANP) - Het Amsterdamse gerechtshof wil weten of er concreet onderzoek wordt gedaan naar opdrachtgevers van de moord op Peter R. de Vries. Het Openbaar Ministerie moet daar binnen een maand duidelijkheid over geven. Een aantal advocaten had hierom gevraagd.
Peter R. de Vries werd op 6 juli 2021 neergeschoten in de Lange Leidsedwarsstraat in het centrum van Amsterdam na een optreden in RTL Boulevard. De 64-jarige misdaadverslaggever overleed negen dagen later aan zijn verwondingen. Justitie gaat ervan uit dat De Vries is vermoord omdat hij de vertrouwensman was van de kroongetuige in het liquidatieproces Marengo rondom Ridouan Taghi. Eerder werden al de broer en advocaat van kroongetuige Nabil B. vermoord. De rechtbank oordeelde dat een eventueel verband weliswaar "niet uit te sluiten" is, maar zag daar juridisch geen bewijs voor.
De vermeende schutter Delano G. kreeg 28 jaar cel opgelegd, net als Kamil E. die de vluchtauto zou hebben bestuurd. De vermeende moordmakelaar Krystian M, kreeg 26 jaar en 1 maand cel. Dat was de hoogst mogelijke celstraf die hij kon krijgen, omdat hij ook al in een andere zaak werd veroordeeld. Tegen de drie mannen was levenslang geëist voor hun aandeel in de moord. Tegen alle negen verdachten loopt hoger beroep.
Het hof verwacht de zaak in oktober en november 2025 inhoudelijk te behandelen. Dan zal onder meer de anonieme getuige 5089 worden gehoord. Volgens deze getuige heeft Krystian M. de moord geregeld in opdracht van een Marokkaanse man die hij 'oom' noemde. Volgens het OM is deze 'oom' Ridouan Taghi. Die heeft de beschuldiging eerder al ontkend. Het getuigenverhoor gebeurt in een speciale getuigenbox in de extra beveiligde rechtbank op Schiphol of via een videoverbinding.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Vorig jaar liepen Nederlanders 5,6 miljoen sportblessures op, ongeveer 300.000 meer dan in het jaar daarvoor. Dat meldt VeiligheidNL, een kenniscentrum voor letselpreventie. Volgens het centrum is het 'blessurerisico' toch gedaald, omdat meer Nederlanders zijn gaan sporten.
3 uur geledenHOUTEN (ANP) - 2025 was een uitzonderlijk droog jaar. Tot dusver viel er 672 millimeter regen, terwijl er gemiddeld 869 millimeter valt over een heel jaar. "De laatste keer dat een jaar zo droog verliep was in 2018 en het is pas de derde keer deze eeuw dat gemiddeld over het land minder dan 700 millimeter viel", meldt Weeronline.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Haagse politiechef Karin Krukkert verwacht dat agenten van haar eenheid gewond zullen raken tijdens de komende jaarwisseling. Daarvoor waarschuwt ze op Omroep West. "Het is niet de vraag óf we gewonde collega's hebben aan het eind van de jaarwisseling. Maar, hoe treurig ook, dat het een gegeven is", aldus Krukkert.
4 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Oud-premier Jan Peter Balkenende en voormalig minister voor Vreemdelingenbeleid en Integratie Rita Verdonk wisten niet dat toenmalig VVD-voorzitter Bas Eenhoorn en partijleider Gerrit Zalm al jaren eerder op de hoogte waren van onwaarheden in de asielaanvraag van Ayaan Hirsi Ali. Dat blijkt uit het NTR-premiersportret 'De storm van Balkenende', een tweedelige documentaireserie die de NTR op 27 en 28 december uitzendt.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Demissionair minister Mona Keijzer (Asiel en Migratie, BBB) heeft vrijdagmorgen busbedrijf Qbuzz ten onrechte aangewezen als verantwoordelijke voor de pendelbus van en naar het Groningse Ter Apel. Dat laat het ministerie van Asiel en Migratie weten na vragen van het ANP.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De speciale pendelbus die rijdt tussen station Emmen en het asielzoekerscentrum in Ter Apel is niet meer gratis. Dat schrijft demissionair minister Mona Keijzer (Asiel, BBB) vrijdag aan de Tweede Kamer. De kaartjesverkoop was gestopt vanwege overlast door wanbetalers.
13 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De teller van 3FM Serious Request staat na een dag actievoeren op 4.306.428 euro. Dat is vrijdagavond bekendgemaakt op NPO 3FM. Niet eerder werd er op de eerste dag van de actie zoveel geld opgehaald.
15 uur geleden