Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hof wil deskundige nog eens horen in zaak Nicky Verstappen

Hof wil deskundige nog eens horen in zaak Nicky Verstappen

DEN BOSCH (ANP) - Het gerechtshof in Den Bosch wil opnieuw DNA-deskundige Ate Kloosterman horen in het hoger beroep in de zaak van Jos B. De 59-jarige Limburger wordt verdacht van het doden, misbruiken en ontvoeren van de 11-jarige Nicky Verstappen in 1998. B.'s advocaten hadden om aanvullend verhoor gevraagd en het hof liet vrijdag weten voor de volledigheid van het onderzoek dit noodzakelijk te vinden. Het verhoor gaat woensdag plaatsvinden.

Kloosterman is vorige maand ook al op de zitting verschenen. In het pleidooi van de advocaten van B. kwamen afgelopen woensdag nog 33 aanvullende vragen op. De voorzitter van het hof gaf vrijdag aan tijdens een schorsing met Kloosterman te hebben gebeld. "Hij gaf aan dat hij het niet had verwacht om nogmaals gehoord te worden op zitting", zei de voorzitter, die onthulde dat de deskundige een medische behandeling gaat verzetten voor het hof.

Nicky Verstappen verdween op 10 augustus 1998 van het jeugdkamp op de Brunssummerheide. Een dag later werd zijn lichaam in een nabijgelegen kerstbomenperceel gevonden. Heel lang leek de zaak onopgelost te blijven. Pas in 2018 na een grootschalig DNA-onderzoek kwam Jos B. in beeld. Het DNA van B. is aangetroffen op de pyjamabroek en de onderbroek van Nicky. Toen de naam van B. bekend werd, bleek hij echter spoorloos. De Limburger, een fanatiek bushcrafter, werd na een klopjacht in Spanje gearresteerd.

Deskundigenverhoor

Het Openbaar Ministerie heeft maandag twintig jaar cel geëist tegen B. Volgens justitie is er geen twijfel dat B. de dader is. De rechtbank in Maastricht veroordeelde B. vorig jaar tot een celstraf van 12,5 jaar.

De Limburger ontkent iets met de dood van Nicky te maken te hebben. Hij heeft toegegeven dat hij de jongen had gevonden, maar die was toen volgens B. al overleden. Uit angst - B. heeft een zedenverleden - had hij naar eigen zeggen de vondst nooit durven melden.

Woensdag gaat de zaak verder met het deskundigenverhoor, de vragen zullen met name gaan over wat de mogelijke oorzaken kunnen zijn van B.'s DNA op de kleding van Nicky. Aansluitend mogen het OM en de verdediging nog op elkaar reageren en als laatste krijgt Jos B. het woord. Het is nog niet duidelijk wanneer het hof uitspraak doet.

Meer uit Binnenland

Stichting: hoogste aantal vrouwen in de Tweede Kamer ooit

DEN HAAG (ANP) - Bij deze Tweede Kamerverkiezingen is 43 procent van de verkozen Kamerleden een vrouw, laat stichting Stem op een Vrouw weten. Dat is het hoogste percentage vrouwen in de Kamer sinds 1918. Deze verkiezingen zijn vijf vrouwen extra met voorkeursstemmen verkozen, aldus de stichting.

4 uur geleden
VNG-voorzitter Dijksma blij met winst 'constructieve partijen'

DEN HAAG (ANP) - Voorzitter Sharon Dijksma van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG) is blij dat bij de verkiezingen "constructieve partijen flink gewonnen hebben". Dat zei ze maandag tijdens de Willem Drees-lezing in Den Haag, waarin ze ook waarschuwde voor politieke leiders met "makkelijke verhalen, simpele oplossingen en (hun) dwangmatige focus op het hier en nu".

7 uur geleden
Prijs naar Dolle Mina voor protest tegen geweld tegen vrouwen

LEIDEN (ANP) - De Joke Smitprijs gaat dit jaar naar de feministische beweging Dolle Mina. Aanhangers daarvan hebben de afgelopen maanden actie gevoerd om aandacht te vragen voor de veiligheid van vrouwen op straat. De onderscheiding, bestaande uit een beeld en 10.000 euro, is maandag uitgereikt in Leiden.

11 uur geleden
Wetenschappelijke infrastructuur krijgt oppepper van 300 miljoen

DEN HAAG (ANP) - Investeringen die oplopen tot ruim 300 miljoen euro moeten ervoor zorgen dat de Nederlandse wetenschap op terreinen als neurotechnologie, onderzoek naar materialen voor de energietransitie en MRI-scans tot de wereldtop gaat (of blijft) behoren. Het geld gaat naar "grootschalige wetenschappelijke infrastructuren", die door uiteenlopende onderzoekers en instituten gebruikt kunnen worden.

11 uur geleden
Nog veel onbeantwoorde vragen over fatale schietpartij Purmerend

SCHIPHOL (ANP) - Er zijn nog veel onbeantwoorde vragen over de dodelijke schietpartij op 12 februari vorig jaar bij het station in Purmerend. Dit bleek maandag bij de start van het negendaagse proces in de rechtbank op Schiphol.

11 uur geleden
NOS hoeft berichtgeving over Gaza niet te rectificeren

HILVERSUM (ANP) - De NOS hoeft berichtgeving over de oorlog tussen Hamas en Israël niet te rectificeren. De rechtbank Midden-Nederland wees maandag vorderingen af van het Centrum Informatie en Documentatie Israël (CIDI), dat een kort geding had aangespannen.

12 uur geleden
Condoleanceregister voor Joost Prinsen in Beeld & Geluid

HILVERSUM (ANP) - Beeld & Geluid heeft een condoleanceregister geopend voor de maandag overleden acteur en presentator Joost Prinsen. Mensen kunnen een berichtje achterlaten in de ontvangsthal die voor iedereen toegankelijk is, laat een woordvoerder weten. Normaal liggen condoleanceregisters vaak in het mediamuseum, maar dat is maandag en dinsdag gesloten.

12 uur geleden