Hof van Justitie Suriname behandelt bezwaren advocaten Bouterse
PARAMARIBO (ANP) - In Paramaribo is de behandeling begonnen van het bezwaar dat vijf advocaten hebben aangetekend tegen de rechtsgang in het 8-decemberstrafproces, dat langer dan zestien jaar heeft geduurd. Zij willen dat de straffen van ex-president Desi Bouterse en vier andere veroordeelden worden opgeschort tot de procedure bij de krijgsraad grondig is onderzocht.
Het verzoek dat zij daarvoor op 8 januari hadden ingediend bij het Openbaar Ministerie, werd direct verworpen. Ook hun bezwaarschrift werd van tafel geveegd. Daarop tekende het team beroep aan bij het Hof van Justitie, de hoogste rechterlijke instantie van het land. In een besloten zitting zijn dinsdag het bezwaarschrift en het beroep in behandeling genomen.
De aanklager werd dinsdagmorgen gehoord tijdens de zitting die ruim een uur duurde. Een van Bouterses advocaten, Murwin Dubois, wilde niet inhoudelijk reageren "vanwege het respect dat we verplicht zijn aan het gerecht en met name aan het Hof in raadkamer." Hij wilde wel kwijt dat de procedure schriftelijk zal worden gevoerd.
Rechtsontwikkeling
Er zijn per week data vastgesteld waarop de partijen schriftelijk moeten reageren. "En dan gaat de kamer beslissen over de voortzetting van het proces." De volgende zitting is op 30 januari. "Wij verwachten dat we werken aan een stukje rechtsontwikkeling", zei Dubois dinsdag na afloop van de zitting.
Bij de zitting waren de drie veroordeelden Ernst Geffery, Benny Brondenstein en Stephanus Dendoe aanwezig. Zij zijn niet gehoord. De drie bejaarde ex-militairen zitten sinds 12 januari hun straf van vijftien jaar uit in de ziekenboeg van de gevangenis van Santo Boma.
De tot twintig jaar veroordeelde Bouterse is voortvluchtig, net als zijn voormalige lijfwacht Iwan Dijksteel die tot vijftien jaar is veroordeeld. Het advocatenteam zegt dat het in contact is met alle vijf verdachten.
Meer uit Buitenland
SEVILLA (ANP/AFP) - De socialisten van de Spaanse premier Pedro Sánchez lijken af te stevenen op een nederlaag bij de regionale verkiezingen in Andalusië, zo voorspelt een exitpoll. De stemming wordt gezien als een graadmeter voor de landelijke verkiezingen van volgend jaar.
26 minuten geledenMEXICO-STAD (ANP/RTR) - Door een gewapende aanval in de Mexicaanse deelstaat Puebla zijn tien mensen om het leven gekomen. Dat heeft het ministerie van Openbare Veiligheid van de deelstaat bekendgemaakt. Onder de slachtoffers waren zes mannen, drie vrouwen en een kind. Zij werden in de gemeente Tehuitzingo onder vuur genomen.
2 uur geledenLIENZ (ANP/DPA) - In Oostenrijk is een wandelaarster om het leven gekomen door een dodelijke aanval van koeien. De 67-jarige vrouw werd door een kudde koeien aangevallen in een weiland en raakte daarbij dodelijk gewond, aldus de politie.
2 uur geledenSOFIA (ANP/AFP) - Een beer heeft een man gedood in Vitosha, een bergachtig gebied net buiten de Bulgaarse hoofdstad Sofia. "De bevindingen van de forensisch patholoog en een expert op het gebied van wilde dieren tonen aan dat de sporen op het lichaam afkomstig zijn van een vrouwtjesbeer en haar jong," aldus een politiewoordvoerder.
2 uur geledenMODENA (ANP) - De man die zaterdag meerdere mensen verwondde door met hoge snelheid in het stadscentrum van de Italiaanse stad Modena op voetgangers in te rijden, is aangeklaagd voor doodslag en zware mishandeling, maar niet voor terrorisme. Dat melden lokale media waaronder Sky TG24.
5 uur geledenSCHKEUDITZ (ANP/DPA) - De Duitse politie heeft een tijger doodgeschoten die ontsnapt was uit een particulier beheerd verblijf. Bij het incident zou een 73-jarige man zware verwondingen hebben opgelopen.
5 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - In Frankrijk heeft zich "een tiental" nieuwe vermoedelijke slachtoffers van de Amerikaanse zedendelinquent Jeffrey Epstein gemeld, zegt een officier van justitie in Parijs. Het parket opende een onderzoek naar mensenhandel naar aanleiding van de documenten die de Amerikaanse overheid vrijgaf over Epstein, die in 2019 dood werd gevonden in zijn cel.
6 uur geleden