Hoeness: Bayern loopt 50 tot 60 miljoen mis in leeg stadion
MÜNCHEN (ANP) - Bayern München loopt 50 tot 60 miljoen euro aan inkomsten mis als het stadion dit seizoen opnieuw leeg blijft. Volgens erevoorzitter Uli Hoeness kan de rijkste club van Duitsland die klap echter wel opvangen. "Weer een seizoen zonder fans is niet makkelijk, maar we overleven dat wel", zei Hoeness in de voetbalshow van tv-zender Sport1.
Als eerste grote competitie in Europa ging de Bundesliga in mei weer van start, na een onderbreking van twee maanden vanwege het coronavirus. De Duitse voetbalcompetitie werd in lege stadions uitgespeeld. Bayern prolongeerde dankzij een ongeslagen reeks de titel en pakte vervolgens ook de Duitse beker en de eindzege in de Champions League. De 'Rekordmeister' hield zich vooralsnog vrij rustig op de transfermarkt. Alleen aanvaller Leroy Sané kwam voor 50 miljoen euro over van Manchester City.
Bayern München opent vrijdag het nieuwe seizoen met een thuiswedstrijd tegen Schalke 04. Sommige clubs mogen wel al een beperkt aantal toeschouwers toelaten in hun stadion. Dat verschilt per deelstaat. RB Leipzig en Eintracht Frankfurt hebben al toestemming gekregen om enkele duizenden fans te ontvangen.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Dennis te Kloese heeft er vertrouwen in dat Robin van Persie met Feyenoord weer goede resultaten gaat behalen. De algemeen en technisch directeur van de Rotterdammers ziet daarom geen reden de trainer nu te ontslaan. Dat vertelde Te Kloese na afloop van de nieuwjaarsreceptie aan journalisten.
41 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het Nederlands elftal gaat "tot nu toe wel" naar het WK voetbal in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. "Maar Trump dreigt een hoop." Dat zegt Frank Paauw, KNVB-bondsvoorzitter, bij de uitreiking van de Nieuwsfoto van het Jaar in Den Haag, waar hij een prijs uitreikte.
1 uur geledenLONDEN (ANP/DPA) - Vijftien toonaangevende vrouwenvoetbalclubs zijn vorig jaar voor het eerst gezamenlijk de grens van 150 miljoen euro aan inkomsten gepasseerd. De clubs zagen hun collectieve inkomsten stijgen met 35 procent tot een totaalbedrag van 158 miljoen euro. Dat meldt accountantskantoor Deloitte.
8 uur geledenROME (ANP) - Kenneth Taylor heeft in zijn eerste thuiswedstrijd voor Lazio een forse nederlaag geleden. De van Ajax overgenomen voetballer verloor in het Stadio Olimpico in Rome met 3-0 van Como.
20 uur geledenVILA-REAL (ANP) - Ajax-trainer Fred Grim denkt dat het een open wedstrijd wordt uit tegen Villarreal in de Champions League. "Het wordt een interessante wedstrijd van twee teams die uitspreken dat ze voor de winst gaan en heel graag willen winnen", aldus de coach op de persconferentie een dag voor het duel in Spanje.
23 uur geledenZÜRICH (ANP) - Marokko klimt naar plek acht in de maandag verschenen update van de wereldranglijst van voetbalbond FIFA. De verliezend finalist van de Afrika Cup is drie plekken gestegen en staat nu een plek lager dan het Nederlands elftal, dat zevende blijft. Senegal, dat Marokko zondag in een tumultueuze finale in Rabat versloeg, klimt naar plek twaalf.
1 dag geledenZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle heeft het contract van Dylan Mbayo verlengd en verhuurt hem voor de rest van het seizoen aan het Franse Stade Lavallois, dat uitkomt in de Ligue 2. Dat meldt de club maandag. Het contract van Mbayo loopt nu tot de zomer van 2027, met een optie tot de zomer van 2028.
1 dag geleden