
Hoekstra verwacht extra gunstige economische cijfers deze maand
LUXEMBURG (ANP) - Demissionair minister Wopke Hoekstra (Financiën) denkt dat de Nederlandse economische cijfers van juni "aanmerkelijk beter" zullen zijn dan verwacht. Hij bespeurt ook "breed optimisme" bij zijn Europese collega's over het herstel van de pandemie en verwacht niet alleen voor Nederland een hele goede zomer zoals hij dinsdag in Den Haag zei, maar voor veel Europese landen. "Buitengewoon goed nieuws", zei hij in Luxemburg na afloop van een vergadering van de Eurogroep.
Het economisch herstel in Europa lijkt zich op veel plekken sneller en eerder te voltrekken dan verwacht. Volgens de Franse minister van Financiën Bruno Le Maire zal "de hele EU begin 2022 alweer op het niveau van voor de coronacrisis" zitten. "Wie had kunnen denken dat na maar een paar maanden na een van de ergste crises in Europa we alweer zulke goede groeipercentages zouden zien", aldus Le Maire in Luxemburg. De EU-ministers van de negentien eurolanden (Eurogroep) waren voor het eerst sinds een jaar fysiek bijeen voor een reguliere vergadering in een "hele gunstige context", zei de Fransman.
Ook Eurocommissaris Paolo Gentiloni (Economische Zaken en Financiën) is optimistisch. "We zien een hele sterke rebound van onze economieën", zei hij in Luxemburg. "We zijn pas bij het begin, maar de vooruitzichten zijn heel positief." Uit verschillende lidstaten komen steeds meer positieve geluiden. In Duitsland wordt erop gerekend dat het pre-crisisniveau al in juli of augustus wordt bereikt.
Minder hard ingestort
In haar laatste prognose van vorige maand houdt de Europese Commissie het nog op "eind 2022" dat de EU weer helemaal op de rails staat. Maar ze stelde wel al de groeiverwachtingen naar boven bij tot een gemiddelde in de EU van 4,2 procent. Eerder op de donderdag werd bekend dat Italië dit jaar wel 5 procent kan groeien en ook in Spanje gaat het harder dan verwacht.
Maandag kwam De Nederlandsche Bank (DNB) met meer optimistische ramingen over de krimp en het herstel in Nederland. Terwijl Brussel vorige maand de verwachte groei dit jaar van de Nederlandse economie optrok naar 2,3 procent, van 1,8 in februari, rekent DNB nu op 3 procent. Nederland scoort onder het EU-gemiddelde omdat de economie niet zo hard is ingestort als in andere lidstaten, zoals de zuidelijke vakantielanden.
Volgens Le Maire komt nu het moment om de nationale steunmaatregelen te gaan beperken tot alleen de sectoren die het nodig hebben, zoals het toerisme en de horeca.
Meer uit Financieel
HANOI (ANP/RTR) - De regering in Vietnam heeft ingestemd met een investering van 1,5 miljard dollar van The Trump Organization en een Vietnamese vastgoedontwikkelaar. Dat meldde de Vietnamese staatskrant Tuoi Tre vrijdag. De investering is bedoeld voor het realiseren van een complex met onder meer golfbanen en hotels in Vietnam.
20 minuten geledenLUXEMBURG (ANP) - De Europese Unie heeft in maart de uitvoer van goederen naar de Verenigde Staten flink opgevoerd ten opzichte van dezelfde periode een jaar eerder. Dat blijkt uit cijfers van het Europese statistiekbureau Eurostat. Die maand liepen de handelsspanningen tussen de Amerikaanse president Donald Trump en de rest van de wereld flink op, in aanloop naar zijn "bevrijdingsdag" op 2 april. Op die dag kondigde Trump tarieven aan voor heel veel landen, waarmee hij al langer dreigde.
1 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - Lars Fruergaard Jørgensen treedt af als topman van Novo Nordisk, heeft de Deense farmaceut vrijdag bekendgemaakt. Er wordt nog gezocht naar een nieuwe topman van het bedrijf, dat is uitgegroeid tot een van de waardevolste Europese bedrijven dankzij zijn populaire diabetes- en afslankmiddelen Ozempic en Wegovy.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Microsoft hoopt Europese klachten over oneerlijke concurrentie met zijn chat- en vergaderdienst Teams weg te nemen met een aantal toezeggingen. Het techconcern heeft bij de Europese Commissie onder andere voorgesteld om het softwarepakket Office 365 en Microsoft 365 ook zonder Teams aan te bieden.
2 uur geledenBEIJING (ANP/RTR) - Het tariefbestand van negentig dagen tussen China en de Verenigde Staten is te kort en moet worden verlengd. Dat meldt de Chinese staatskrant Global Times vrijdag na een ontmoeting van de handelsvertegenwoordigers van beide landen in Zuid-Korea.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Aegon stond vrijdag bij de dalers op de Amsterdamse beurs na een kwartaalupdate. De aanwas van kapitaal bij het verzekeringsconcern viel daarbij tegen. Ondanks de onzekere economische omstandigheden denkt Aegon wel de financiële doelstellingen voor dit jaar te halen. Ook kondigde het bedrijf een nieuw aandeleninkoopprogramma aan van 200 miljoen euro. Het aandeel werd 1 procent lager gezet.
5 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - Het moederbedrijf van TikTok ByteDance verwacht dit jaar bijna even groot te worden als het Amerikaanse Meta. Het Chinese concern mikt op een omzetgroei van ongeveer een vijfde tot 186 miljard dollar, meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Meta, het bedrijf achter Facebook en Instagram, rekent op een omzet van 187 miljard dollar.
6 uur geleden