Hoekstra sluit opvolgen De Jonge als lijsttrekker niet uit
DEN HAAG (ANP) - Wopke Hoekstra sluit niet uit dat hij Hugo de Jonge opvolgt als lijsttrekker van het CDA, mocht de partij een beroep op hem doen. Dat zei hij vrijdagochtend voorafgaand aan de ministerraad. Hij benadrukte wel dat het nu eerst aan het partijbestuur is.
Als het partijbestuur hem vraagt de lijst aan te voeren, zal Hoekstra daar over nadenken en dat met zijn gezin bespreken. Eerder dit jaar gaf Hoekstra nog aan niet beschikbaar te zijn voor de klus, waarna De Jonge uiteindelijk een interne verkiezing won van Pieter Omtzigt.
Hoekstra was lang de favoriet om de nieuwe lijsttrekker van het CDA te worden, tot hij eerder dit jaar aangaf de post niet te ambiëren. Nu sluit hij het niet bij voorbaat uit, maar zegt ook: "Ik ben nu nog niet aan zet, het bestuur is aan zet. Men komt vandaag bij elkaar. Mocht er een vraag voor mij zijn, dan ga ik erover nadenken en het thuis bespreken."
"Een moedig besluit", zo noemt Hoekstra de beslissing van De Jonge om het lijsttrekkerschap neer te leggen. De combinatie van het lijsttrekkerschap en het ministerschap van Volksgezondheid was "ongelooflijk lastig en hij kiest nu voor het coronaministerschap. Dat vind ik dapper, stoer."
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Asielminister Bart van den Brink gaat deze week hard zijn best doen om in de Eerste Kamer steun te krijgen voor de twee strenge asielwetten. "Jazeker wel. Ik zet alles in wat nodig is", zei de CDA-bewindsman donderdagmiddag tegen journalisten. Die steun voor één van deze wetten is onzeker geworden toen de PVV woensdag bekendmaakte wél voor de wetten van partijgenoot Marjolein Faber te stemmen, maar niet voor de reparatie van de toevoeging die een illegaal verblijf strafbaar maakt.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Gedupeerde ouders gaan niets merken van de vondst van tientallen miljoenen documenten met betrekking tot het schandaal rond de kinderopvangtoeslag in een datakluis van de Belastingdienst. Ook niet als daar gegevens bij zitten waaruit blijkt dat zij ten onrechte of te ruimhartig zijn gecompenseerd. Dat heeft partijloos staatssecretaris Sandra Palmen (Herstel Toeslagen) gezegd in een Kamerdebat.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Coalitiepartijen D66, CDA en VVD willen bedrijven tegemoetkomen in de kosten voor elektriciteit. Geld dat daarvoor is klaargezet in het coalitieakkoord voor 2028, wil de minderheidscoalitie eerder uitgeven, zeggen de partijen donderdag in een debat over de verduurzaming van de industrie.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer is zeer ontstemd omdat een datakluis met tientallen miljoenen documenten die betrekking hebben op het toeslagenschandaal jarenlang buiten beeld is gebleven. Onder meer de regeringspartijen D66, CDA en VVD hebben daar in een debat met partijloos staatssecretaris Sandra Palmen (Herstel Toeslagen) opheldering over gevraagd.
17 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten heeft de Venezolaanse oppositieleider en Nobelprijswinnaar María Corina Machado ontvangen op zijn ministerie. Zij won vorig jaar de Nobelprijs voor de Vrede.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - De PVV geeft geen steun aan de reparatiewet die in de Eerste Kamer nodig is voor een meerderheid voor de asielplannen van het vorige kabinet. Dat schrijft PVV-senator Alexander van Hattem op X. De 'reparatie' was bedoeld om een van de twee asielwetten van voormalig PVV-minister Marjolein Faber minder streng te maken voor wie hulp biedt aan mensen die hier illegaal verblijven. Maar daar wil de PVV-fractie in de senaat niet aan, aldus Van Hattem.
1 dag geledenWASHINGTON (ANP) - Minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) heeft dinsdag met zijn Amerikaanse collega Marco Rubio gesproken over de inzet van een aantal Europese en Aziatische landen om de Straat van Hormuz te beschermen. Daarbij is wel benadrukt dat er eerst een einde aan de vijandelijkheden moet komen, zei Berendsen na afloop van het gesprek tegen media.
2 dagen geleden