Hoekstra sluit opvolgen De Jonge als lijsttrekker niet uit
DEN HAAG (ANP) - Wopke Hoekstra sluit niet uit dat hij Hugo de Jonge opvolgt als lijsttrekker van het CDA, mocht de partij een beroep op hem doen. Dat zei hij vrijdagochtend voorafgaand aan de ministerraad. Hij benadrukte wel dat het nu eerst aan het partijbestuur is.
Als het partijbestuur hem vraagt de lijst aan te voeren, zal Hoekstra daar over nadenken en dat met zijn gezin bespreken. Eerder dit jaar gaf Hoekstra nog aan niet beschikbaar te zijn voor de klus, waarna De Jonge uiteindelijk een interne verkiezing won van Pieter Omtzigt.
Hoekstra was lang de favoriet om de nieuwe lijsttrekker van het CDA te worden, tot hij eerder dit jaar aangaf de post niet te ambiƫren. Nu sluit hij het niet bij voorbaat uit, maar zegt ook: "Ik ben nu nog niet aan zet, het bestuur is aan zet. Men komt vandaag bij elkaar. Mocht er een vraag voor mij zijn, dan ga ik erover nadenken en het thuis bespreken."
"Een moedig besluit", zo noemt Hoekstra de beslissing van De Jonge om het lijsttrekkerschap neer te leggen. De combinatie van het lijsttrekkerschap en het ministerschap van Volksgezondheid was "ongelooflijk lastig en hij kiest nu voor het coronaministerschap. Dat vind ik dapper, stoer."
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil samen met gemeenten meer inzetten op "maatwerk" in lokale asielopvang, zei premier Rob Jetten (D66) na afloop van overleg met bestuurders uit gemeenten en provincies. Een speciaal "vliegend team" moet gemeenten ondersteunen die nu nog niet voldoende capaciteit hebben om hun aandeel aan vluchtelingen op te vangen. Wat het team precies gaat doen en hoe het maatwerk eruit moet zien, zei Jetten er niet bij.
7 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Er is geen geld gevonden voor een nieuw, innovatief sirenesysteem en daarmee zal vanaf 2028 een einde komen aan het maandelijkse luchtalarm. Dat schrijft minister David van Weel (Justitie en Veiligheid, VVD) maandag aan de Tweede Kamer.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Na The Rights Forum heeft ook de Turkse arbeidersvereniging HTIB aangekondigd aangifte te doen tegen Kamerlid Gidi Markuszower (Groep Markuszower) naar aanleiding van zijn uitlatingen over Palestijnse asielzoekers. Die zetten volgens de organisatie aan tot haat en geweld.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De gevolgen van de blokkade van de Straat van Hormuz zijn "enorm" en minister Sjoerd Sjoerdsma (Ontwikkelingssamenwerking) maakt zich daar "hele grote zorgen over". Hij vindt dat de EU proactiever moet zijn. Zo verwacht hij meer coƶrdinatie van de EU om ervoor te zorgen dat de lidstaten meer gaan doen, zei hij na afloop van een vergadering met zijn EU-collega's in Brussel. Als eerste noemt hij daarbij het tonen van solidariteit met vluchtelingen en ontheemden.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - ProVeenendaal heeft maandag namens een groep lokale Pro-partijen bij de Raad van State gepleit tegen de nieuwe naam van GroenLinks-PvdA. De fusiepartij is omgedoopt tot Progressief Nederland, kortweg PRO. De lokale partijen zeggen nu al last te hebben van naamsverwarring. De Kiesraad vindt het aan de lokale centrale stembureaus om hierover te oordelen bij de volgende gemeenteraadsverkiezingen in 2030.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een deel van het kabinet overlegt maandagavond op het Catshuis met lokale en provinciale bestuurders over de oplopende spanningen rond asielzoekerscentra. Naast premier Rob Jetten neemt ook voorzitter Sharon Dijksma van de Vereniging Nederlandse Gemeenten (VNG) aan het gesprek deel.
6 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Mark Boumans, burgemeester van Doetinchem (VVD) en vicevoorzitter van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG), vindt de uitspraak van Ruben Brekelmans (VVD) over de opvang van asielzoekers "gevaarlijk", zei hij in het tv-programma Buitenhof. Hij vindt dit niet alleen van Brekelmans, maar ook van Kamerleden en fractievoorzitters van rechtsere partijen die "het land intrekken en zeggen dat de wet kennelijk niet geldt". Brekelmans zei eerder dat het aan gemeenten zelf is om te bepalen of ze wel of geen asielopvang willen.
1 dag geleden