Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hoekstra: Kamer spreekt zichzelf tegen over Air France-KLM

Hoekstra: Kamer spreekt zichzelf tegen over Air France-KLM

DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer spreekt zichzelf tegen door wel meer inspraak te willen bij Air France-KLM, maar geen extra aandelen te willen kopen zolang het bedrijf bonussen uitkeert aan de top. Dat zegt minister Wopke Hoekstra (Financiën). Hij spreekt van een mogelijk dilemma . "Als dat zich voordoet, dan zal ik daarover met de Kamer in gesprek moeten."

De Kamer stemde afgelopen nacht in met een motie van de PVV waarin de regering wordt gevraagd geen kapitaalinjectie te doen in Air France-KLM, zolang dat bedrijf geen streep zet door bonussen voor het topmanagement. Aan de andere kant sprak de Kamer onlangs ook uit dat Hoekstra moet proberen zijn invloed als aandeelhouder bij het moederbedrijf van KLM te vergroten.

Die twee moties staan "op gespannen voet met elkaar", vindt Hoekstra. Hij is het wel met de Kamer eens dat het op dit moment "echt in de rede ligt om geen bonussen toe te staan" bij Air France-KLM. "Maar ja, ik ben niet de enige daar aan tafel, dat is ook de realiteit."

Bonussen

Op de jongste aandeelhoudersvergadering werd duidelijk dat de Nederlandse staat nagenoeg alleen staat in de strijd tegen bonussen bij de luchtvaartgroep, zolang die wegens de coronacrisis overheidssteun geniet. Ruim 80 procent stemde in met een bonus voor topman Ben Smith. Zowel Nederland als Frankrijk bezit 14 procent van de aandelen.

Nederland en Frankrijk houden Air France-KLM nu nog met noodleningen en garantstellingen op de been. Maar de kans is groot dat het bedrijf de komende tijd met de pet rondgaat bij de aandeelhouders om het eigen vermogen te versterken. Als Nederland dan nee moet verkopen, leidt dat tot een zware verwatering van het aandelenbelang, dat juist is opgebouwd om meer invloed te krijgen.

Meer uit Politiek

Kabinet wil VOG voor ambtenaren die paspoorten uitgeven

DEN HAAG (ANP) - Gemeenteambtenaren die paspoorten en identiteitskaarten uitgeven, moeten een Verklaring Omtrent het Gedrag (VOG) hebben, vindt het kabinet. Demissionair staatssecretaris Eddie van Marum (Binnenlandse Zaken, BBB) wil daarom de regels aanpassen. De aanscherping is bedoeld om fraude te voorkomen en moet ook voor uitzendkrachten gaan gelden.

2 uur geleden
Schoof vindt gebruik tegoeden zonder steun Belgen zeer ongewenst

DEN HAAG (ANP) - Het zou "zeer ongewenst" zijn als de Europese Unie zonder instemming van België gebruik gaat maken van bevroren Russische tegoeden. Dat zei demissionair premier Dick Schoof dinsdag in een debat over de EU-top later deze week waar een besluit valt over financiële steun aan Oekraïne voor de komende twee jaar.

11 uur geleden
Informateur spreekt met leiders kleinere fracties

DEN HAAG (ANP) - Informateur Rianne Letschert spreekt woensdag met de leiders van zeven kleinere fracties. Het gaat om de fractievoorzitters van de ChristenUnie, Volt, DENK, Partij voor de Dieren, BBB, SGP en SP. Tussendoor en ook 's avonds overlegt ze met de leiders van D66, CDA en VVD.

13 uur geleden
Tweede Kamer: geen steun voor militaire actie VS bij Venezuela

DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer heeft dinsdag meerdere moties aangenomen waarin staat dat Nederland de Amerikaanse militaire acties in het Caribisch gebied niet moet steunen. De Kamer wil niet dat Nederland militaire steun biedt, helpt bij de voorbereidingen of inlichtingen deelt met de Verenigde Staten. Ook heeft de Kamer militaire steun voor het Caribische deel van het koninkrijk uitgesproken.

15 uur geleden
Kamer wil deze week nog spreken met bewindslieden over mestregels

DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer wil nog deze week in debat met de ministers Femke Wiersma (Landbouw, BBB), Robert Tieman (Infrastructuur, BBB) en staatssecretaris Thierry Aartsen (Milieu, VVD) over mestregels. Vorige week kwam naar buiten dat tussen deze drie demissionaire bewindspersonen een conflict is ontstaan over mestregels die vanaf 1 januari 2026 moeten ingaan. Of het plan nog voor de kerstvakantie in het kabinet wordt besproken, is onzeker.

15 uur geleden
Meerderheid Kamer wil al in 2027 één landelijke doorstroomtoets

DEN HAAG (ANP) - Een meerderheid van de Tweede Kamer wil dat er in 2027 één landelijke doorstroomtoets komt voor basisschoolleerlingen. Dinsdagmiddag werd een motie van D66-Kamerlid Ilana Rooderkerk, die hierom vroeg, aangenomen. Tijdens een debat afgelopen donderdag zei demissionair staatssecretaris van Onderwijs Koen Becking (VVD) nog dat het niet mogelijk is om dit voor het schooljaar 2029-2030 voor elkaar te krijgen.

16 uur geleden
Kamer stemt voor transparantie over privébezit koninklijk huis

DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer wil dat er een transparantieverplichting komt over het privébezit van het koninklijk huis. De Kamer wil ook dat uitkeringsgerechtigde leden van het koninklijk huis evenveel belasting gaan betalen als alle andere Nederlanders. Daarvoor moet de grondwet worden aangepast.

16 uur geleden