Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hoekstra: kabinet doet investeringen die niet kunnen wachten

Hoekstra: kabinet doet investeringen die niet kunnen wachten

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet mag dan demissionair zijn, het doet volgend jaar wel "gerichte investeringen" die niet kunnen wachten, zegt minister van Financiën Wopke Hoekstra bij het aanbieden van de miljoenennota. Er zijn namelijk bepaalde problemen die niet langer kunnen wachten. Hij noemt de investeringen in klimaatmaatregelen, de aanpak van ondermijnende criminaliteit en de woningmarkt.

Zo laten natuurrampen, waaronder de overstromingen in Duitsland, België en Limburg, zien dat "klimaatverandering geen probleem is van morgen, maar van vandaag", zegt Hoekstra.

Bij het aanbieden van het beroemde koffertje met de miljoenennota, blikte de bewindsman terug op de coronacrisis. Die heeft laten zien dat mensen niet alleen uit eigenbelang handelen maar "ze er voor elkaar willen zijn". In de crisis hadden plannen van het kabinet "à la minute impact op Nederlanders", aldus de schatkistbewaarder. Hij doelt daarmee onder meer op de coronasteun die het kabinet gaf aan werkgevers en ondernemers.

Hij prijst daarbij de "veerkracht van de samenleving" en het "aanpassingsvermogen" van bedrijven, gesteund door de steunpakketten van het kabinet.

Ook blikte hij vooruit op een "nabije toekomst die er op economisch gebied goed uitziet". Een jaar geleden had hij blind getekend voor een economische groei van 3,5 procent die voor 2022 wordt voorspeld.

Meer uit Binnenland

Gorinchem deed aangifte van meerdere vormen van verkiezingsfraude

GORINCHEM (ANP) - Burgemeester Reinie Melissant van Gorinchem heeft woensdag aangifte gedaan van meerdere vormen van verkiezingsfraude. Het gaat onder meer om beïnvloeding en ronselen van volmachten. Dat zei ze donderdag bij aanvang van een tweede informatiebijeenkomst voor de raad over het onderzoek naar mogelijke stemfraude in de Zuid-Hollandse gemeente.

10 minuten geleden
Verbod op uitkleedfunctie Grok is baanbrekend, zegt Offlimits

AMSTERDAM (ANP) - Het is baanbrekend dat een omstreden 'uitkleedfunctie' in de chatbot Grok wordt verboden. Dat zegt Robbert Hoving, directeur van Offlimits, een kenniscentrum over onlinemisbruik. Die organisatie spande met Fonds Slachtofferhulp een kort geding aan tegen de dienst en kreeg donderdag gelijk van de rechtbank in Amsterdam.

1 uur geleden
VluchtelingenWerk steunt oproep asielminister over opvangplekken

AMSTERDAM (ANP) - VluchtelingenWerk Nederland steunt de oproep van asielminister Bart van den Brink (CDA) aan gemeenten. De minister wil dat die met spoed nieuwe opvangplekken voor asielzoekers regelen.

1 uur geleden
Geldmaat: zwaardere en meer explosieven bij plofkraken

WEESP (ANP) - Criminelen gebruiken zwaardere en meer explosieven bij plofkraken op geldautomaten. Dat ziet Geldmaat, het bedrijf dat beheer en onderhoud van de automaten regelt voor de grote banken in Nederland. Na nieuwe aanvallen op zogeheten sealbagautomaten heeft Geldmaat donderdag maatregelen genomen om plofkraken te voorkomen.

2 uur geleden
Rechter verbiedt uitkleedfunctie in chatbot Grok

AMSTERDAM (ANP) - De chatbot Grok mag zijn 'uitkleedfunctie' niet meer aanbieden in Nederland. De rechtbank in Amsterdam heeft de tool donderdag verboden, nadat het Fonds Slachtofferhulp en het expertisecentrum Offlimits dat hadden geëist in een kort geding.

2 uur geleden
Advocaat vraagt ook vrijspraak Ali B voor verkrachting Ten Damme

AMSTERDAM (ANP) - Advocaat Bart Swier heeft voor zijn cliënt Ali B ook om vrijspraak gevraagd voor het verkrachten van zangeres Ellen ten Damme. De advocaat stelde onder meer dat een verklaring van haar toenmalige partner niet als steunbewijs kan worden gebruikt.

2 uur geleden
Adviesraad verbindt doelen woningbouw en circulaire economie

DEN HAAG (ANP) - Woningbouw vergt veel grondstoffen en veroorzaakt daarmee veel CO2-uitstoot en de Wetenschappelijke Klimaatraad (WKR) ziet veel mogelijkheden om het anders aan te pakken. Als in plaats van nieuwbouw meer bestaande gebouwen worden opgetopt, gesplitst of getransformeerd tot appartementen, kan dat tienduizenden woningen én klimaatwinst opleveren, schetst de raad in een rapport.

3 uur geleden