Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hoekstra: kabinet doet investeringen die niet kunnen wachten

Hoekstra: kabinet doet investeringen die niet kunnen wachten

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet mag dan demissionair zijn, het doet volgend jaar wel "gerichte investeringen" die niet kunnen wachten, zegt minister van Financiën Wopke Hoekstra bij het aanbieden van de miljoenennota. Er zijn namelijk bepaalde problemen die niet langer kunnen wachten. Hij noemt de investeringen in klimaatmaatregelen, de aanpak van ondermijnende criminaliteit en de woningmarkt.

Zo laten natuurrampen, waaronder de overstromingen in Duitsland, België en Limburg, zien dat "klimaatverandering geen probleem is van morgen, maar van vandaag", zegt Hoekstra.

Bij het aanbieden van het beroemde koffertje met de miljoenennota, blikte de bewindsman terug op de coronacrisis. Die heeft laten zien dat mensen niet alleen uit eigenbelang handelen maar "ze er voor elkaar willen zijn". In de crisis hadden plannen van het kabinet "à la minute impact op Nederlanders", aldus de schatkistbewaarder. Hij doelt daarmee onder meer op de coronasteun die het kabinet gaf aan werkgevers en ondernemers.

Hij prijst daarbij de "veerkracht van de samenleving" en het "aanpassingsvermogen" van bedrijven, gesteund door de steunpakketten van het kabinet.

Ook blikte hij vooruit op een "nabije toekomst die er op economisch gebied goed uitziet". Een jaar geleden had hij blind getekend voor een economische groei van 3,5 procent die voor 2022 wordt voorspeld.

Meer uit Binnenland

Vader gedode Ryan: ik verloor mijn zelfbeheersing

LELYSTAD (ANP) - Khaled Al N., de vader van de in mei 2024 vermoorde Ryan (18), zegt dat hij zijn dochter heeft gedood toen hij tijdens een gesprek zijn zelfbeheersing verloor. Dat liet hij donderdag weten via zijn advocaat, die hem vertegenwoordigt in de rechtbank in Lelystad. Daar is het proces begonnen tegen Khaled en twee zonen. Volgens het Openbaar Ministerie heeft het drietal Ryan samen vermoord. De jonge vrouw zou het slachtoffer zijn geworden van eerwraak, omdat zij zich te westers gedroeg volgens de normen van het in het Friese Joure wonende gezin.

6 minuten geleden
Oproep: gemeenten, zet aanpak geweld tegen vrouwen op agenda

DEN HAAG (ANP) - Gemeenten moeten ervoor zorgen dat de aanpak van geweld tegen vrouwen nog voor de komende gemeenteraadsverkiezingen op de agenda staat. Die oproep doen Sharon Dijksma, voorzitter van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten, en Mariëtte Hamer, regeringscommissaris seksueel grensoverschrijdend gedrag en seksueel geweld. Gemeenten hebben volgens hen een "sleutelrol" in het aanpakken van geweld tegen vrouwen.

10 minuten geleden
Kamer stemt in met fors hogere belasting op vlucht in privéjet

DEN HAAG (ANP) - Reizigers die gebruikmaken van een privéjet, gaan vanaf 2030 veel meer vliegbelasting betalen. Een Kamermeerderheid heeft ingestemd met een voorstel van die strekking van GroenLinks-PvdA, mede dankzij steun van D66 en CDA, de partijen die momenteel aan de formatietafel zitten.

12 minuten geleden
Brandstofaccijnzen per 1 januari alsnog iets omhoog

DEN HAAG (ANP) - De brandstofaccijnzen gaan per 1 januari alsnog iets omhoog. De Tweede Kamer heeft in meerderheid ingestemd met een voorstel van de ChristenUnie om een deel van het geld dat bestemd was om automobilisten een jaar langer korting te geven op deze belasting, in te zetten om bezuinigingen op het openbaar vervoer te voorkomen.

46 minuten geleden
Strafrechtadvocaat Stijn Franken overleden

DEN HAAG (ANP) - Strafrechtadvocaat Stijn Franken is op 58-jarige leeftijd overleden, dat heeft zijn advocatenkantoor Spijker Strafrechtadvocaten donderdag bekendgemaakt. Franken was al enige tijd ziek. Hij leed aan kanker.

1 uur geleden
Inspectie: blinde vlekken in zorg verdachte mesaanval Erasmusbrug

ROTTERDAM (ANP) - In de laatste maanden voor het dodelijke steekincident bij de Erasmusbrug in Rotterdam hadden de instanties verdachte Ayoub M. niet voldoende in beeld. Ze deelden niet al hun informatie over hem met elkaar. Daardoor waren er blinde vlekken in zorg en toezicht. Dit constateren de Inspectie Justitie en Veiligheid en de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd in een donderdag gepubliceerd rapport.

2 uur geleden
Man krijgt cel voor plannen aanslag op Songfestival in Rotterdam

LUXEMBURG (ANP) - Een Zweed is schuldig bevonden aan het plannen van een aanslag op het Eurovisie Songfestival in Rotterdam in 2020. Een Luxemburgse rechtbank heeft hem acht jaar gevangenisstraf opgelegd, waarvan zes voorwaardelijk, melden Luxemburgse media en bevestigt justitie.

2 uur geleden