Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hoekstra: ik wist niet van lasterplannen, past niet bij CDA

Hoekstra: ik wist niet van lasterplannen, past niet bij CDA

DEN HAAG (ANP) - CDA-leider Wopke Hoekstra wist niets van plannen binnen zijn partij voor een stiekeme lastercampagne tegen VVD-premier Mark Rutte in aanloop naar de Tweede Kamerverkiezingen in maart. Hij is het "zeer eens" met partijvoorzitter Marnix van Rij "dat dit niet past bij het CDA".

Het CDA gaf dinsdagavond toe dat geopperd is om via sociale media anoniem filmpjes en advertenties te verspreiden om Rutte zwart te maken. Het plan zou zijn afgeschoten voordat het serieuze vormen kon aannemen.

Hoekstra zegt dat het idee niet met hem is besproken. Ook zijn rechterhand Pieter Heerma en campagneleider Raymond Knops "zijn er niet over geconsulteerd".

Rutte wilde woensdagochtend voorafgaand aan het formatieoverleg in Hilversum niet reageren op de kwestie. "Ik ben echt met de formatie bezig en wil zo snel mogelijk een nieuw kabinet, ik heb geen tijd voor dit soort zaken." Ook zijn secondante Sophie Hermans wil er niets over kwijt. "Ik ben hier nu om te onderhandelen over een nieuw kabinet, daar ga ik mee aan de slag."

Meer uit Binnenland

Komend weekend geen treinverkeer van en naar Amsterdam Zuid

AMSTERDAM (ANP) - Op zaterdag 28 februari en zondag 1 maart rijden er geen treinen van en naar station Amsterdam Zuid, meldt ProRail. Dat komt door werkzaamheden. Het station wordt vernieuwd.

12 minuten geleden
OM eist in hoger beroep 15 jaar cel en tbs voor doden sekswerker

AMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag in hoger beroep vijftien jaar cel en tbs met dwangverpleging geƫist tegen de 37-jarige Sander K. voor het verkrachten en doden van Arina Sasina (34) uit Amsterdam. K. sneed het lichaam van de vrouw daarna in stukken. Hij werd opgepakt voordat hij de lichaamsdelen kon laten verdwijnen.

34 minuten geleden
Alarmcentrales: dit seizoen voorlopig meer wintersportongelukken

DEN HAAG (ANP) - De alarmcentrales van de ANWB en Eurocross hebben dit wintersportseizoen voorlopig meer hulpverzoeken gekregen na wintersportongelukken vergeleken met vorig jaar. De hulpdiensten staan Nederlandse wintersporters bij na ongevallen. Beide centrales repatrieerden dit jaar al meer dan tweehonderd onfortuinlijke wintersporters.

35 minuten geleden
Politie gestopt met algoritme dat criminaliteit voorspelde

DEN HAAG (ANP) - De politie is in december gestopt met het Criminaliteits Anticipatie Systeem (CAS), een algoritme dat het risico op criminaliteit voorspelde. Dat bevestigt de politie na berichtgeving in de Volkskrant. De Algemene Rekenkamer constateerde jaren geleden al dat het algoritme niet voldeed.

46 minuten geleden
Shell en Eneco negeerden advies vogels te beschermen bij windpark

DEN HAAG (ANP) - Shell en Eneco hebben afgelopen najaar meerdere adviezen genegeerd om vogels te beschermen door windturbines op zee enkele uren stil te zetten. De bedrijven wilden hun windpark maximaal 15 uur stilzetten, terwijl de minister van Klimaat en Groene Groei adviezen heeft afgegeven om ze dat seizoen in totaal 36 uur te laten stilstaan.

1 uur geleden
Politie: dubbele moord in Amsterdams park mogelijk willekeurig

AMSTERDAM (ANP) - De politie houdt er rekening mee dat de twee jongens die op nieuwjaarsdag in het Amsterdamse Piet Wiedijkpark werden doodgeschoten, uit willekeur zijn gedood. Dat meldt zij dinsdag.

1 uur geleden
Rob Wijnberg stopt als hoofdredacteur van De Correspondent

AMSTERDAM (ANP) - Het online journalistieke platform De Correspondent is op zoek naar een nieuwe hoofdredactie. Hoofdredacteur en oprichter Rob Wijnberg gaat in een andere rol verder bij het platform en ook adjunct-hoofdredacteuren Rosan Smits en Maaike Goslinga gaan bij De Correspondent verder in een nieuwe rol, maakte de vertrekkende hoofdredactie dinsdag bekend.

3 uur geleden