Hoekstra: ik wist niet van lasterplannen, past niet bij CDA
DEN HAAG (ANP) - CDA-leider Wopke Hoekstra wist niets van plannen binnen zijn partij voor een stiekeme lastercampagne tegen VVD-premier Mark Rutte in aanloop naar de Tweede Kamerverkiezingen in maart. Hij is het "zeer eens" met partijvoorzitter Marnix van Rij "dat dit niet past bij het CDA".
Het CDA gaf dinsdagavond toe dat geopperd is om via sociale media anoniem filmpjes en advertenties te verspreiden om Rutte zwart te maken. Het plan zou zijn afgeschoten voordat het serieuze vormen kon aannemen.
Hoekstra zegt dat het idee niet met hem is besproken. Ook zijn rechterhand Pieter Heerma en campagneleider Raymond Knops "zijn er niet over geconsulteerd".
Rutte wilde woensdagochtend voorafgaand aan het formatieoverleg in Hilversum niet reageren op de kwestie. "Ik ben echt met de formatie bezig en wil zo snel mogelijk een nieuw kabinet, ik heb geen tijd voor dit soort zaken." Ook zijn secondante Sophie Hermans wil er niets over kwijt. "Ik ben hier nu om te onderhandelen over een nieuw kabinet, daar ga ik mee aan de slag."
Meer uit Binnenland
BARENDRECHT (ANP) - Demonstranten van de groep Geef Tegengas hebben zaterdag opnieuw een spoorlijn in het havengebied van Rotterdam geblokkeerd. Het is de achtste dag op rij dat dit gebeurt. Goederentreinen kunnen daardoor niet van en naar de haven rijden.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In enkele steden wordt zaterdagmiddag onder de noemer Nationaal Protest geprotesteerd tegen onder meer asielopvang en bezuinigingen op de zorg. De organisatie zei vooraf uit te gaan van een vreedzame en massale demonstratie. De actie was aangekondigd in negen steden. Hier en daar zijn ook mensen de straat opgegaan om een tegengeluid te laten horen.
4 uur geledenPURMEREND (ANP) - De politie is vrijdagavond op een kermis in Purmerend aangevallen door tientallen jongeren. Dat gebeurde nadat agenten een grote vechtpartij tussen meerdere jonge mensen hadden gestopt. Een deel van de groep keerde zich tegen de politie en bekogelde die met vuurwerk en stenen.
4 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Radio- en televisiepresentator Bas Westerweel is onverwacht overleden op 62-jarige leeftijd. Dat bevestigt zijn familie aan het ANP na berichtgeving van RTL Boulevard. Westerweel overleed in de nacht van donderdag op vrijdag in zijn slaap.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie en de beveiliging van de Westfield Mall of the Netherlands in Leidschendam hebben zaterdagochtend een paar honderd mensen uit het winkelcentrum weggestuurd. Voor de Swatchwinkel stond een lange rij omdat daar zaterdag een nieuw horloge in de verkoop zou gaan.
7 uur geledenHELMOND (ANP) - In Helmond is in de nacht van vrijdag op zaterdag een overleden vrouw van 45 jaar gevonden in haar huis, meldt de politie. Een 33-jarige man zonder vaste woon- of verblijfplaats is in dezelfde woning aangehouden. De politie gaat uit van een misdrijf.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Universiteit Leiden geeft twee eeuwenoude ringen met beschreven koperen platen terug aan India. De Indiase premier Narendra Modi krijgt de 'Chola-platen' deze zaterdag ook te zien bij zijn bezoek aan Den Haag, meldt de universiteit.
7 uur geleden