Hoekstra: dood van Navalni getuigt van tirannie
MÜNCHEN (ANP) - Eurocommissaris Wopke Hoekstra heeft naar aanleiding van berichten over de dood van Aleksej Navalni kritiek geuit op Rusland. Hij deed dat zonder het land expliciet bij naam te noemen. Hij spreekt van tirannie door een gewelddadig bewind.
"De man Aleksej Navalni bewonderde ik om zijn enorme onverschrokkenheid, moed en standvastigheid. Dat hij opkwam voor vrijheid, wat het ook zou kosten", aldus Hoekstra op X. Hij betuigde ook zijn steun aan de nabestaanden.
"Laten we duidelijk zijn. Dit is hoe tirannie eruitziet. Bij je buren val je binnen, je moordt, martelt en verkracht. Je onderwerpt je bevolking met dwang, afkoping, chantage en misleiding. De laatste paar moedige mannen en vrouwen die het lef hebben om zich tegen je te verzetten, vergiftig je, mishandel je en dood je. Moge dit, opnieuw, een ontnuchterende herinnering zijn. Vooral voor iedereen die hier vandaag aanwezig is op de Veiligheidsconferentie van München. Om nooit en te nimmer concessies te doen."
De voormalige Nederlandse minister van Buitenlandse Zaken is nu klimaatcommissaris.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De antimonarchistische groep Republiek mag geen grote opblaasbare dino langs de looproute van het koninklijk huis neerzetten in Dokkum tijdens Koningsdag. Dat heeft de rechter bepaald nadat de groep een kort geding had aangespannen tegen de gemeente Noardeast-Fryslân.
1 uur geledenRHOON (ANP) - In het Zuid-Hollandse dorp Rhoon is op zondagmorgen een parachutist overleden. Dat bevestigt de politie na berichtgeving van regionale omroep Rijnmond. De persoon werd gevonden aan de Essendijk. Dat is een landingslocatie voor parachutisten in de regio Rotterdam.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten noemt de schietpartij tijdens het Correspondents' Dinner in Washington een "schokkende gebeurtenis". De Amerikaanse president Donald Trump en leden van zijn regering bleven ongedeerd.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In steeds meer gebieden geldt een verhoogd risico op een natuurbrand. De brandweer heeft inmiddels voor vijftien regio's fase 2 afgeroepen. Dat is het hoogste waarschuwingsniveau. Dat staat op de site van de brandweer.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - Zes activisten die zaterdag met auto's een opstopping op een deel van de A12 veroorzaakten zodat de weg geblokkeerd kon worden, zitten nog vast. Ze worden zondag verhoord door de politie. Een woordvoerder zegt dat het wel de verwachting is dat ze later zondag weer naar huis kunnen.
5 uur geledenHOUTEN (ANP) - Na zonsondergang zondag koelt het flink af, en tijdens koningsnacht blijft het droog. Maandag, Koningsdag, begint zonnig en fris, met in de middag grote temperatuurverschillen door het land. Later op de dag komt er meer bewolking, met af en toe een bui, verwacht Weeronline.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft de beloning verhoogd voor informatie die leidt naar de dader van de moord op Mariska Klompenhouwer, de dag voor Koninginnedag, in 2001 in Rotterdam. Het bedrag voor de gouden tip is meer dan verdubbeld, van 11.000 naar 25.000 euro. Daarnaast vraagt de politie rond Koningsnacht extra aandacht voor de moord en zendt Opsporing Verzocht maandag nooit eerder vertoonde bewakingsbeelden uit.
8 uur geleden