Hoekstra: dood van Navalni getuigt van tirannie
MÜNCHEN (ANP) - Eurocommissaris Wopke Hoekstra heeft naar aanleiding van berichten over de dood van Aleksej Navalni kritiek geuit op Rusland. Hij deed dat zonder het land expliciet bij naam te noemen. Hij spreekt van tirannie door een gewelddadig bewind.
"De man Aleksej Navalni bewonderde ik om zijn enorme onverschrokkenheid, moed en standvastigheid. Dat hij opkwam voor vrijheid, wat het ook zou kosten", aldus Hoekstra op X. Hij betuigde ook zijn steun aan de nabestaanden.
"Laten we duidelijk zijn. Dit is hoe tirannie eruitziet. Bij je buren val je binnen, je moordt, martelt en verkracht. Je onderwerpt je bevolking met dwang, afkoping, chantage en misleiding. De laatste paar moedige mannen en vrouwen die het lef hebben om zich tegen je te verzetten, vergiftig je, mishandel je en dood je. Moge dit, opnieuw, een ontnuchterende herinnering zijn. Vooral voor iedereen die hier vandaag aanwezig is op de Veiligheidsconferentie van München. Om nooit en te nimmer concessies te doen."
De voormalige Nederlandse minister van Buitenlandse Zaken is nu klimaatcommissaris.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - Palestijnse activist Amin A. houdt vol dat hij Hamas nooit heeft gefinancierd. Dat bleek tijdens de behandeling van de zaak in de Rotterdamse rechtbank. Naar eigen zeggen had het werk van de 58-jarige A. humanitaire doelen. "Ik wil mijn volk helpen", zei de verdachte tegen de rechter.
38 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Brussel heeft Nederland goedkeuring gegeven voor een staatssteunpakket van ruim 600 miljoen euro voor melkveehouders die vrijwillig hun veestapel willen verminderen. Dat meldt de Europese Commissie dinsdag. Het geld is beschikbaar voor de komende vijf jaar.
39 minuten geledenASSEN (ANP) - "Geef ook de derde armband terug. Pas dan kan voor veel mensen deze vreselijke periode écht worden afgesloten. Het gaat om cultureel erfgoed dat niet van iemand is, maar van iedereen. Toon berouw, aan ons allemaal." Dat zei Robert van Langh, directeur van het Drents Museum in Assen, dinsdag aan het slot van een verklaring namens het museum in het proces tegen drie verdachten die worden verdacht van de roof, in januari vorig jaar.
40 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie heeft dinsdag een derde verdachte aangehouden in het onderzoek naar het gooien van vuurwerk tijdens een Eredivisieduel tussen Ajax en FC Groningen eind november. Het gaat om een 38-jarige man uit Hoofddorp, laat een woordvoerder weten. Hij wordt verdacht van dwang, openlijke geweldpleging en huisvredebreuk.
1 uur geledenASSEN (ANP) - De verdachten van de Drentse kunstroof zouden het plan hebben gehad de kostbare buit aan de Nederlandse staat te verkopen. Dat zou een van de verdachten, de 21-jarige Jan B., hebben gezegd tegen undercoveragenten die politie en justitie in het onderzoek hebben ingezet.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ondernemer en privacyonderzoeker Danny Mekić moet inzage krijgen in de persoonlijke gegevens die het platform X van hem bewaart. Het gerechtshof in Amsterdam heeft dat dinsdag bepaald. Eerder had de rechtbank dat ook geoordeeld, maar X was daartegen in beroep gegaan.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Forum voor Democratie-Kamerlid Pepijn van Houwelingen moet een boete van 450 euro betalen. Het gerechtshof Den Haag legde hem deze straf op voor het beledigen van twee ministers via X. Het Kamerlid had in september 2023 een bewerkte afbeelding op X gezet. Daarop stonden de toenmalige ministers Ernst Kuipers (Volksgezondheid) en Karien van Gennip (Sociale Zaken) met een nazivlag. De ministers deden aangifte van dit bericht.
2 uur geleden