Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Belastingdienst gaat beheer en onderhoud btw-systeem zelf doen

Belastingdienst gaat beheer en onderhoud btw-systeem zelf doen

DEN HAAG (ANP) - De Belastingdienst wil het vernieuwde btw-systeem zelf gaan beheren en onderhouden. Dat schrijft staatssecretaris Eelco Eerenberg (Belastingen, D66) in een Kamerbrief. Het Amerikaanse softwarebedrijf Fast Enterprises gaat het nieuwe systeem nog steeds leveren, maar de servers komen onder meer in eigen datacentra.

Eerder maakte de Tweede Kamer zich grote zorgen over het nieuwe btw-systeem als het in Amerikaanse handen zou komen. De D66-staatssecretaris gaf toen al aan dat hij de aanbesteding aan Fast Enterprises niet terug kan draaien. Als oplossing kiest hij er nu voor om zelf de hosting van het systeem te gaan doen. Hierdoor "heeft de Belastingdienst controle over de toegang tot de software en de bijbehorende data", stelt Eerenberg nu de Kamer gerust.

Door de andere aanpak lukt het niet om per 1 juli het eerste deel van het nieuwe systeem in te voeren. Het huidige systeem is sterk verouderd. Ondernemers die hun omzetbelastinggegevens moeten doorgeven, ondervinden geen vertraging of extra kosten door de latere invoering, verwacht Eerenberg.

Eerder dit jaar was onder meer PRO, toen nog in de Kamer als GroenLinks-PvdA, bang dat de Amerikaanse regering het systeem in een uiterst geval kan stilleggen. De staatssecretaris kondigde in maart een onafhankelijk onderzoek aan naar de risico's van de nieuwe leverancier. Uit die analyse bleek dat "de risico's rondom vertrouwelijkheid van gegevens en de continuïteit van de dienstverlening" niet voldoende afgewend konden worden in "de huidige geopolitieke context". Dat heeft de Belastingdienst doen besluiten het systeem zelf te gaan beheren.

Meer uit Binnenland

Temperatuur duikt overal in Nederland onder 15 graden

HOUTEN (ANP) - Het is zondag op geen enkel weerstation in Nederland warmer geworden dan 15 graden. Dat is volgens Weeronline voor het eerst sinds 16 mei, waardoor een reeks van 155 dagen op rij met een temperatuur van 15 graden of hoger ergens in Nederland ten einde komt.

7 uur geleden
Zo'n vijfhonderd mensen rouwen in Utrecht om Palestijnse kinderen

UTRECHT (ANP) - Onder begeleiding van één trom is een 'rouwstoet' met zo'n vijfhonderd mensen zondag door Utrecht getrokken. De aanwezigen herdachten de ruim 21.630 gedode Palestijnse kinderen. 'Ieder kind heeft een naam', was te lezen op een spandoek van Getuigen van Gaza.

8 uur geleden
Oorzaak onwelwordingen bij rondleiding Grolsch nog onduidelijk

ENSCHEDE (ANP) - Het onderzoek naar enkele onwelwordingen zaterdagmiddag tijdens een rondleiding in de Grolsch-fabriek in Enschede loopt nog. Mogelijk is er pas na het weekend iets te zeggen over de oorzaak, meldt de politie zondag.

13 uur geleden
Twaalf aanhoudingen voor poging havenspoor onklaar te maken

ROTTERDAM (ANP) - De politie heeft zaterdag twaalf actievoerders van Kappen met Kolen aangehouden die een kolenspoor in de Rotterdamse haven onklaar wilden maken. De activisten wilden steentjes onder het spoor weghalen, maar werden tegengehouden door de politie.

1 dag geleden
Man (27) aangehouden voor explosie bij kapperszaak in Vlaardingen

VLAARDINGEN (ANP) - Een 27-jarige man uit Vlaardingen is vrijdag aangehouden voor betrokkenheid bij een explosie bij een kapperszaak in de Zuid-Hollandse stad, meldt de politie zaterdag. De ontploffing vond plaats bij een zaak aan het Liesveld op 6 augustus. De laatste tijd zijn er vaker gewelddadige incidenten geweest bij verschillende kapsalons in Vlaardingen.

1 dag geleden
Actie 'Vote Early' op Museumplein voor Amerikaanse verkiezingen

AMSTERDAM (ANP) - Op het Museumplein hebben zaterdagmiddag enkele tientallen mensen Amerikaanse kiezers in Nederland aangespoord te gaan stemmen voor de tussentijdse verkiezingen in hun geboorteland. Die vinden volgende maand plaats. Deze bijeenkomst 'No Tyrants: Vote Early' vindt zaterdag niet alleen plaats in Amsterdam, maar over de hele wereld.

1 dag geleden
Bedroefde reacties op heengaan Maarten Spanjer

OUDERKERK AAN DE AMSTEL (ANP) - KRO-NCRV heeft zaterdag met verdriet kennisgenomen van het overlijden van Maarten Spanjer. De acteur en schrijver was onder meer te zien in het televisieprogramma Taxi. Ook anderen hebben bedroefd gereageerd. Zaterdag overleed Spanjer op 73-jarige leeftijd aan de gevolgen van kanker.

1 dag geleden