Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hoekstra blij met eenheid van EU-lidstaten na snel sanctiepakket

Hoekstra blij met eenheid van EU-lidstaten na snel sanctiepakket

DEN HAAG (ANP) - De landen van de Europese Unie zijn het dinsdag in Parijs snel eens geworden over een sanctiepakket tegen Rusland. Minister Wopke Hoekstra van Buitenlandse Zaken is blij met de "grote mate van eenheid" tussen de lidstaten, zei hij na afloop in de Franse hoofdstad tegen media.

De Russische president Vladimir Poetin staat niet op de sanctielijst. "Omdat dit is waar we nu met deze snelheid en eenheid toe konden komen. Wat mij betreft is het echt een eerste stap", aldus de minister.

Het sanctiepakket is in samenspraak met de Verenigde Staten, het Verenigd Koninkrijk en Canada samengesteld. Russen die nauw betrokken waren bij het besluit om de afvallige regio's in buurland Oekraïne te erkennen als onafhankelijke staten, komen volgens Hoekstra op een speciale sanctielijst. Verder worden de tegoeden van een aantal banken bevroren en mag er geen handel meer gedreven worden met de afvallige Oekraïense regio's.

Volgens Hoekstra raken deze sancties Nederland niet. Afgesproken is verdergaande strafmaatregelen te nemen als de Russische regering nog verdere stappen zet. Mocht Moskou terugslaan met vergeldingsmaatregelen dan is afgesproken om de gevolgen voor de getroffen landen te beperken.

Met Poetin moet Europa voorbereid zijn op het meest zwarte scenario en vastbesloten en eensgezind blijven, zei de minister.

Meer uit Binnenland

Strooiwagen gekanteld op A59

DEN BOSCH (ANP) - Op de A59 is maandagochtend een strooiwagen gekanteld, meldt Rijkswaterstaat. Het ongeval gebeurde op de verbindingsweg naar de A2 richting Utrecht. De strooiwagen stond rond 06.25 uur weer overeind, maar de weg moet eerst gestrooid worden voordat die vrijgegeven kan worden. Verkeer vanuit Waalwijk volgt een omleiding.

36 minuten geleden
Ziekenhuizen in noorden waarschuwen voor gladheid, zorg gaat door

GRONINGEN (ANP) - Ziekenhuizen in de noordelijke provincies waarschuwen hun patiënten dat het maandagochtend heel glad kan zijn. Als ze de weg niet op willen, kunnen ze contact opnemen om een afspraak telefonisch te houden of die te laten verzetten.

9 uur geleden
Vogelgriep bij legbedrijf in Creil, 43.000 dieren gedood

CREIL (ANP) - Bij een legbedrijf in het dorp Creil in Flevoland is vogelgriep vastgesteld. Om verdere verspreiding van het virus te voorkomen, worden de ongeveer 43.000 dieren op het terrein gedood door de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA).

9 uur geleden
Bussen en treinen Arriva rijden normaal, op paar aanpassingen na

HEERENVEEN (ANP) - Arriva laat zijn treinen en bussen maandag volgens planning rijden. Er zijn wel een paar aanpassingen aan de dienstregeling. Zo rijden er minder spitstreinen tussen Leeuwarden en Sneek, tussen Groningen en Warffum en tussen Arnhem Centraal en Doetinchem. Ook zijn de treinen iets korter dan gebruikelijk.

10 uur geleden
Burgemeester na dood jongen (8): ergste scenario waarheid

STEENWIJK (ANP) - Burgemeester Erik de Groot van de Overijsselse gemeente Steenwijkerland heeft in een verklaring zijn medeleven uitgesproken met de ouders en familie van de 8-jarige jongen uit Steenwijk die zondag dood werd gevonden. "Het ergste scenario is waarheid geworden", zegt hij over het overlijden van het kind, dat sinds zaterdagavond vermist was.

10 uur geleden
Trams, bussen en metro's Amsterdam rijden maandag

AMSTERDAM (ANP) - In Amsterdam rijden de metro's, trams en bussen maandag volgens de gewone dienstregeling. Het Gemeentelijk Vervoersbedrijf (GVB) laat dat zondagavond weten. In de provincie Noord-Holland geldt tussen zondag 23.00 uur en maandag 04.00 uur code oranje voor gladheid.

11 uur geleden
Treinen en bussen Keolis rijden maandag vooralsnog

DEVENTER (ANP) - Vervoerder Keolis gaat er voorlopig van uit dat zijn treinen en bussen maandag gewoon kunnen rijden, ondanks code oranje vanwege de verwachte gladheid. "Het is een beetje koffiedik kijken, het kan gaan ijzelen maar het kan ook dooien. Eerst gaan we proberen te rijden, we hopen dat het te doen is. Maar als dat niet zo is en het gevaarlijk wordt, kan het zijn dat we de bussen naar binnen halen", zegt een woordvoerster.

11 uur geleden