Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hockeysters winnen ook EK en blijven grossieren in prijzen

Hockeysters winnen ook EK en blijven grossieren in prijzen

MÖNCHENGLADBACH (ANP) - De Nederlandse hockeysters hebben voor de vierde keer op rij de Europese titel veroverd. De regerend olympisch en wereldkampioen was in de finale ook te sterk voor België (3-1). Oranje leidde na 5 minuten al met 2-0 en kwam daarna nauwelijks meer in de problemen in Mönchengladbach.

De Nederlandse hockeysters zijn de afgelopen jaren nagenoeg onverslaanbaar. Ze grossieren in prijzen en mogen zich al sinds 2014 wereldkampioen noemen. De ploeg van bondscoach Paul van Ass domineerde ook de Europese titelstrijd in Duitsland en legde Engeland in de halve eindstrijd op de pijnbank (7-0). Oranje is als Europees kampioen zeker van een ticket voor Olympische Spelen van volgend jaar in Parijs.

Oranje maakte een vliegende start in de finale. Marijn Veen opende de score en Freeke Moes maakte haar eerste treffer op deze Europese eindronde. Een monsterzege als tegen Engeland leek in de maak. Maar Abigail Raye bracht België in de 23e minuut dichterbij (2-1). Nog geen drie minuten later trof Joosje Burg alweer doel voor Nederland (3-1). Dat bleek uiteindelijk ook de eindstand, ook omdat Oranje na rust een paar grote kansen miste.

Geen verrassing

Zo won Nederland opnieuw van België. De laatste nederlaag tegen die ploeg dateert alweer uit een oefenduel (0-1) van zes jaar geleden. De zege kwam voor Van Ass, die zijn eerste hoofdprijs won als bondscoach van de vrouwen, niet als een verrassing. "Ik vind dat België te veel omhoog wordt geschreven", blikte hij vooruit naar de EK-finale. "Hun spelbeeld tegen ons is steeds hetzelfde. Het is vooral tegenhouden. Meer doen ze niet."

Hij zette met deze uitspraken kwaad bloed in België. "Hollanders zijn arrogante mensen", reageerde de Belgische speelster Alix Gerniers. "Wij zijn lieve Belgen. Als mensen gelukkig worden van arrogant doen, dan moeten ze dat lekker doen. We weten dat Nederland op papier beter is, maar ik verwacht dat we Nederland kunnen doen twijfelen."

Meer uit Sport

Verstappen valt in slotfase uit bij GP Groot-Brittannië

SILVERSTONE (ANP) - Max Verstappen is bij de Grote Prijs van Groot-Brittannië met nog vijf ronden te gaan uitgevallen. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 reed op de derde plaats toen hij met zijn Red Bull in de grindbak terechtkwam. Verstappen was op het circuit van Silverstone als zevende gestart.

12 minuten geleden
Motorcrosser Herlings tweede bij GP van Zuid-Afrika

JOHANNESBURG (ANP) - Motorcrosser Jeffrey Herlings is tweede geworden bij de Grote Prijs van Zuid-Afrika. De 31-jarige Brabander moest de 19-jarige Belg Lucas Coenen voor zich dulden en zag de leider in het wereldkampioenschap van de MXGP verder uitlopen.

41 minuten geleden
Beachvolleyballers Boermans en Brouwer winnen toernooi in Gstaad

GSTAAD (ANP) - Beachvolleyballers Stefan Boermans en Alexander Brouwer hebben het prestigieuze Elite16-toernooi in Gstaad gewonnen. In de finale in Zwitserland versloeg het Nederlandse koppel de Amerikanen Trevor Crabb en Chase Budinger in drie sets: 26-28 21-17 15-11.

1 uur geleden
Schuurs met Perez naar derde ronde vrouwendubbel op Wimbledon

LONDEN (ANP) - Demi Schuurs heeft met haar dubbelpartner Ellen Perez uit Australië de derde ronde bereikt van het vrouwendubbel op Wimbledon. De 32-jarige Limburgse tennisster en de Australische versloegen Solana Sierra uit Argentinië en María Camila Osorio uit Colombia in twee sets: 6-3 6-1.

1 uur geleden
Formule 1 houdt Portimão achter de hand als vervanger Abu Dhabi

SILVERSTONE (ANP/DPA) - De Formule 1 heeft het circuit van Portimão achter de hand als vervanger van de laatste grand prix van het seizoen in Abu Dhabi. Volgens de website the-race.com is het Portugese circuit kandidaat voor het geval de races in Qatar of Abu Dhabi op respectievelijk 29 november en 6 december niet door kunnen gaan in verband met de geopolitieke situatie in het Midden-Oosten.

2 uur geleden
Van der Poel tipt Pogačar voor tweede Touretappe

TARRAGONA (ANP) - Mathieu van der Poel denkt dat wereldkampioen Tadej Pogačar zondag de grootste kans heeft om de tweede etappe van de Tour de France te winnen. Voor zichzelf ziet de tweevoudig etappewinnaar in de heuvelachtige finale in Barcelona slechts een kleine kans weggelegd. "Maar als er een kansje is, probeer ik dat wel te pakken", zei de 31-jarige wielrenner van Alpecin-Premier Tech tegen aanwezige verslaggevers in de Catalaanse vertrekplaats Tarragona.

2 uur geleden
Tourpeloton onderweg naar Barcelona voor lastige tweede etappe

TARRAGONA (ANP) - Het wielerpeloton is vanuit Tarragona vertrokken voor de tweede etappe van de Ronde van Frankrijk met finish in Barcelona. In de 169 voorafgaande kilometers is ongeveer halverwege een beklimming van de tweede categorie, de Côte de Begues. In de finale in Barcelona zijn er drie rondes op de Montjuïc, korte beklimmingen van de derde categorie van steeds 9 procent.

3 uur geleden