Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hockeysters Oranje winnen tweede EK-duel moeizaam van België

Hockeysters Oranje winnen tweede EK-duel moeizaam van België

MÖNCHENGLADBACH (ANP) - De hockeysters van Oranje hebben met de nodige moeite gewonnen van België op het EK in Mönchengladbach. De ploeg van bondscoach Paul van Ass had aan een treffer van Felice Albers in het tweede kwart en een laat doelpunt van Frédérique Matla genoeg voor de overwinning: 2-0.

Albers, vorig jaar uitgeroepen tot beste hockeyster ter wereld, kreeg de bal in de cirkel aangespeeld en haalde van ongeveer 10 meter hard uit. Zo kon Oranje toch met een voorsprong de rust in, ook al was het overwicht lang niet zo groot als tegen Spanje (5-1) zaterdag. Enkele minuten voor tijd zorgde Matla voor de beslissing. Haar inzet na een strafcorner werd van richting veranderd en belandde in het doel.

De hockeysters kunnen voor de vierde keer op rij de Europese titel bemachtigen. Nederland is ook regerend wereldkampioen en won goud op de laatste Olympische Spelen in Tokio. België eindigde op het afgelopen EK, twee jaar geleden, als derde.

Oranje heeft nu 6 punten, België blijft na de 6-0-zege op Italië steken op 3 punten. De beste twee landen gaan door naar de knock-outfase. Oranje sluit de groepsfase dinsdag af tegen Italië.

Meer uit Sport

Jones wil op World Baseball Classic met topteam voor goud gaan

AMSTERDAM (ANP) - Andruw Jones (48) gaat met het Nederlandse Koninkrijksteam volgend jaar maart tijdens de World Baseball Classic (WBC) voor de hoofdprijs. De nieuwe bondscoach van de honkbalploeg wil alles in het werk stellen om in maart 2026 met een zo sterk mogelijke selectie aan te treden op het toernooi waaraan profs uit de Amerikaanse Major League (MLB) mee mogen doen. "We gaan er niet heen om mee te doen, maar om te winnen", zegt Jones in Amsterdam in een interview met het ANP.

13 minuten geleden
Van der Poel in het geel op weg naar Mûr-de-Bretagne

SAINT-MALO (ANP) - De zevende etappe van de Tour de France is om 12.25 uur vanuit Saint-Malo officieel van start gegaan. De Nederlander Mathieu van der Poel van Alpecin-Deceuninck draagt de gele trui. De Sloveen Tadej Pogacar van UAE Team Emirates heeft één seconde achterstand.

19 minuten geleden
Albies gaat voor Nederland honkballen bij World Baseball Classic

AMSTERDAM (ANP) - Ozzie Albies gaat bij de World Baseball Classic (WBC) voor het Nederlands Koninkrijksteam spelen. Dat heeft bondscoach Andruw Jones (48) in Amsterdam aan het ANP verteld. De 28-jarige Albies is al jaren vaste kracht op het tweede honk van de Atlanta Braves. De op Curaçao geboren tophonkballer kwam niet eerder uit voor het Koninkrijksteam.

2 uur geleden
Waterpolosters beginnen WK met ruime zege op Argentinië

SINGAPORE (ANP) - De Nederlandse waterpolosters zijn het WK in Singapore begonnen met een ruime zege op Argentinië. Het team van bondscoach Evangelos Doudesis boekte in de eerste groepswedstrijd een 25-6-overwinning. De periodestanden waren: 6-1 6-2 7-2 6-1.

5 uur geleden
Verbeek laat Centre Court Wimbledon zingen voor jarige vader

WIMBLEDON (ANP) - Tennisser Sem Verbeek slaagde er na zijn gewonnen finale in het gemengd dubbelspel op Wimbledon in het publiek in het Centre Court te laten zingen voor zijn jarige vader Frank. Die zat op de tribune en was getuige geweest van de prestatie van zijn zoon. Verbeek won met de Tsjechische Katerina Siniakova aan zijn zijde in twee sets van het Brits/Braziliaanse koppel Joe Salisbury/Luisa Stefani (7-6 (3) 7-6 (3). Hij is na Betty Stöve de tweede Nederlandse winnaar van het gemengd dubbel in het Londense grandslamtoernooi.

15 uur geleden
Verbeek tweede Nederlandse winnaar gemengd dubbelspel Wimbledon

LONDEN (ANP) - Sem Verbeek heeft op Wimbledon de titel in het gemengd dubbelspel gewonnen. De 31-jarige Amsterdammer vierde het grootste succes in zijn tenniscarrière met de Tsjechische Katerina Siniakova aan zijn zijde. Het koppel versloeg op het centre court het Brits/Braziliaanse duo Joe Salisbury/Luisa Stefani in twee sets: 7-6 (3) 7-6 (3).

16 uur geleden
Tennisster Swiatek zorgt met finaleplaats Wimbledon voor primeur

LONDEN (ANP) - Iga Swiatek heeft zich op overtuigende wijze geplaatst voor de finale van Wimbledon. De als achtste geplaatste Poolse tennisster gunde de Zwitserse Belinda Bencic maar twee games: 6-2 6-0. De partij duurde 1 uur en 11 minuten.

18 uur geleden