Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hockeysters bereiken halve finales na zege op Groot-Brittannië

Hockeysters bereiken halve finales na zege op Groot-Brittannië

COLOMBES (ANP) - De hockeysters van Oranje hebben zich op de Olympische Spelen verzekerd van een plek in de halve finales. De titelhouder, nog ongeslagen in Parijs, versloeg Groot-Brittannië met 3-1.

Nederland nam al in de eerste minuut de leiding via captain Xan de Waard. Zij werd met een hoge bal aangespeeld in de cirkel en ze haalde diagonaal uit. Er waren slechts 48 tellen gespeeld in het Yves-du-Manoir-stadion.

Oranje wist niet weg te lopen en in de 20e minuut maakte Hannah French gelijk. Ze schoot van dichtbij raak nadat een afgeslagen strafcorner voor haar voeten terecht was gekomen.

Ongeslagen reeks

1-1 leek de ruststand te worden, maar met nog 21,9 seconden op de klok bepaalde Luna Fokke toch anders. Ook zij werkte de bal van dichtbij binnen na een gemiste strafcorner. In het laatste kwart nam Fokke ook de 3-1 voor haar rekening. Voor Fokke waren het haar eerste twee doelpunten op de Spelen. Ze is met haar leeftijd van 23 de jongste speelster van dit Oranje.

De Nederlandse ploeg van bondscoach Paul van Ass had alle vijf de groepswedstrijden gewonnen. De Britse speelsters boekten maar twee overwinningen in de poulefase.

Argentinië

Nederland neemt het woensdag bij de laatste vier op tegen Argentinië. Dat Zuid-Amerikaanse land won na shoot-outs van Duitsland. Argentinië was drie jaar geleden in Tokio de tegenstander in de finale. Toen werd het 3-1.

Het historische Yves-du-Manoir Stadion, waar de tribunes oranje waren gekleurd, was zo goed als uitverkocht.

Meer uit Sport

Atlete Hassan in april weer van start in marathon van Londen

LONDEN (ANP) - Atlete Sifan Hassan (33) zal op 26 april van start gaan in de marathon van Londen. Hassan maakte in 2023 in Londen haar debuut op de marathon. Ondanks dat ze onderweg even moest stoppen vanwege kramp, wist ze haar eerste marathon meteen winnend af te sluiten.

1 uur geleden
Bokser Fury keert terug in de ring voor gevecht met Makhmudov

MANCHESTER (ANP/RTR) - De vorig jaar gestopte Britse bokser Tyson Fury keert opnieuw terug in de ring. De 37-jarige voormalige wereldkampioen zwaargewicht neemt het op 11 april op tegen de Rus Arslanbek Makhmudov.

1 uur geleden
WK beachvolleybal 2027 wil stadion op de Hofvijver in Den Haag

UTRECHT (ANP) - Het WK beachvolleybal van 2027 in Nederland vindt plaats op een aantal "iconische locaties" in de speelsteden Den Haag, Amsterdam, Apeldoorn en Rotterdam. Dat meldt volleybalbond Nevobo in een persbericht. De organisatie hoopt onder meer in Den Haag te spelen in een stadion op de Hofvijver, net als in 2015.

6 uur geleden
Sinner treft Djokovic in Australië na simpele zege op Shelton

MELBOURNE (ANP/AFP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft zonder problemen de halve finales van de Australian Open bereikt. De winnaar van de vorige twee edities was in Melbourne met 6-3 6-4 6-4 te sterk voor de Amerikaan Ben Shelton.

6 uur geleden
Tennissters steunen Gauff in roep om meer privacy in Melbourne

MELBOURNE (ANP/RTR) - Coco Gauff krijgt veel bijval van andere toptennissters na haar woedeuitbarsting van dinsdag op de Australian Open. De Amerikaanse nummer 3 van de wereld klaagde over het gebrek aan privacy in Melbourne en daar zijn haar landgenotes Amanda Anisimova en Jessica Pegula en de Poolse Iga Swiatek het mee eens. "De vraag is of we tennissers zijn of dieren in de dierentuin, die zelfs in de gaten worden gehouden als ze naar de wc gaan", zei Swiatek.

7 uur geleden
Swiatek verliest van Rybakina in kwartfinale Australian Open

MELBOURNE (ANP/RTR) - Tennisster Iga Swiatek blijft ook dit jaar zonder eindzege op de Australian Open. De Poolse nummer 2 van de wereld, die de drie andere grandslamtoernooien al wel won, verloor in de kwartfinales in Melbourne van de Kazachse Elena Rybakina: 5-7 1-6.

9 uur geleden
Djokovic naar halve finale Australian Open dankzij opgave Musetti

MELBOURNE (ANP) - Tennisser Novak Djokovic is in de kwartfinales van de Australian Open ontsnapt aan uitschakeling. Zijn Italiaanse tegenstander Lorenzo Musetti gaf door een blessure op in de derde set, na de eerste twee te hebben gewonnen: 6-4 6-3 1-3.

10 uur geleden