Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hockeysters bereiken halve finales na zege op Groot-Brittannië

Hockeysters bereiken halve finales na zege op Groot-Brittannië

COLOMBES (ANP) - De hockeysters van Oranje hebben zich op de Olympische Spelen verzekerd van een plek in de halve finales. De titelhouder, nog ongeslagen in Parijs, versloeg Groot-Brittannië met 3-1.

Nederland nam al in de eerste minuut de leiding via captain Xan de Waard. Zij werd met een hoge bal aangespeeld in de cirkel en ze haalde diagonaal uit. Er waren slechts 48 tellen gespeeld in het Yves-du-Manoir-stadion.

Oranje wist niet weg te lopen en in de 20e minuut maakte Hannah French gelijk. Ze schoot van dichtbij raak nadat een afgeslagen strafcorner voor haar voeten terecht was gekomen.

Ongeslagen reeks

1-1 leek de ruststand te worden, maar met nog 21,9 seconden op de klok bepaalde Luna Fokke toch anders. Ook zij werkte de bal van dichtbij binnen na een gemiste strafcorner. In het laatste kwart nam Fokke ook de 3-1 voor haar rekening. Voor Fokke waren het haar eerste twee doelpunten op de Spelen. Ze is met haar leeftijd van 23 de jongste speelster van dit Oranje.

De Nederlandse ploeg van bondscoach Paul van Ass had alle vijf de groepswedstrijden gewonnen. De Britse speelsters boekten maar twee overwinningen in de poulefase.

Argentinië

Nederland neemt het woensdag bij de laatste vier op tegen Argentinië. Dat Zuid-Amerikaanse land won na shoot-outs van Duitsland. Argentinië was drie jaar geleden in Tokio de tegenstander in de finale. Toen werd het 3-1.

Het historische Yves-du-Manoir Stadion, waar de tribunes oranje waren gekleurd, was zo goed als uitverkocht.

Meer uit Sport

Belg Segaert wint twaalfde rit Giro na late aanval

NOVI LIGURE (ANP) - De Belg Alec Segaert heeft de twaalfde etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De 23-jarige renner van Bahrain - Victorious plaatste op enkele kilometers van de finish in Novi Ligure een versnelling en bleef het uitgedunde peloton net voor. Zijn landgenoot Toon Aerts won na 175 kilometer de sprint om de tweede plaats, voor Guillermo Silva uit Uruguay.

1 uur geleden
Roland Garros 'zal niet toegeven' na onvrede over prijzengeld

PARIJS (ANP/AFP) - Roland Garros lijkt het prijzengeld dit jaar niet te verhogen, ondanks de onvrede bij tennissers over de verdeling van de toernooiopbrengsten. "We zullen niet toegeven", zei toernooidirecteur Amélie Mauresmo donderdag.

2 uur geleden
MotoGP-coureur Álex Márquez voorlopig uitgeschakeld door breuken

BARCELONA (ANP) - MotoGP-rijder Álex Márquez mist sowieso de komende twee grands prix. De Spanjaard uit het team Gresini Racing heeft tijd nodig om te herstellen van een gebroken halswervel en een gebroken sleutelbeen. Hij liep de verwondingen op bij een zware crash afgelopen zondag in de Grote Prijs van Catalonië.

4 uur geleden
Griekspoor en Van de Zandschulp ontlopen toptennissers in Parijs

PARIJS (ANP) - Tennissers Tallon Griekspoor en Botic van de Zandschulp ontlopen in de eerste ronde van Roland Garros de grote namen. Griekspoor treft in Parijs voor het eerst in zijn carrière Matteo Arnaldi, de Italiaanse nummer 96 van de wereld. Griekspoor staat zelf 31e. Van de Zandschulp neemt het op tegen de Argentijn Francisco Cerúndolo, van wie hij drie keer eerder verloor. Het toernooi begint zondag.

4 uur geleden
Lamens buigt voor Poolse en mist hoofdtoernooi Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisster Suzan Lamens heeft zich niet geplaatst voor het hoofdtoernooi van Roland Garros. De Nederlandse speelster verloor in de laatste ronde van het kwalificatietoernooi; ze boog na twee lange sets voor de Poolse Maja Chwalinska: 6-7 (4) 5-7.

5 uur geleden
Amerikaan Zheng houdt De Jong uit hoofdtoernooi Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor het hoofdtoernooi van Roland Garros. De Nederlander verloor in de laatste kwalificatieronde in twee sets van de Amerikaan Michael Zheng: 5-7 3-6. Dat is een tegenvaller voor De Jong, die de afgelopen twee edities van het grandslamtoernooi op het Parijse gravel de tweede ronde van het hoofdtoernooi wist te bereiken.

6 uur geleden
Schaatser Roest gaat na mislopen Spelen door bij Reggeborgh

HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Patrick Roest verlengt zijn aflopende contract bij Team Reggeborgh met een jaar. De zevenvoudig wereldkampioen heeft enkele teleurstellende seizoenen achter de rug en kiest nu, in overleg met de trainersstaf, voor een nieuwe aanpak. Dat meldt Reggeborgh.

10 uur geleden