Hockeysters bereiken halve finales na zege op Groot-Brittannië
COLOMBES (ANP) - De hockeysters van Oranje hebben zich op de Olympische Spelen verzekerd van een plek in de halve finales. De titelhouder, nog ongeslagen in Parijs, versloeg Groot-Brittannië met 3-1.
Nederland nam al in de eerste minuut de leiding via captain Xan de Waard. Zij werd met een hoge bal aangespeeld in de cirkel en ze haalde diagonaal uit. Er waren slechts 48 tellen gespeeld in het Yves-du-Manoir-stadion.
Oranje wist niet weg te lopen en in de 20e minuut maakte Hannah French gelijk. Ze schoot van dichtbij raak nadat een afgeslagen strafcorner voor haar voeten terecht was gekomen.
Ongeslagen reeks
1-1 leek de ruststand te worden, maar met nog 21,9 seconden op de klok bepaalde Luna Fokke toch anders. Ook zij werkte de bal van dichtbij binnen na een gemiste strafcorner. In het laatste kwart nam Fokke ook de 3-1 voor haar rekening. Voor Fokke waren het haar eerste twee doelpunten op de Spelen. Ze is met haar leeftijd van 23 de jongste speelster van dit Oranje.
De Nederlandse ploeg van bondscoach Paul van Ass had alle vijf de groepswedstrijden gewonnen. De Britse speelsters boekten maar twee overwinningen in de poulefase.
Argentinië
Nederland neemt het woensdag bij de laatste vier op tegen Argentinië. Dat Zuid-Amerikaanse land won na shoot-outs van Duitsland. Argentinië was drie jaar geleden in Tokio de tegenstander in de finale. Toen werd het 3-1.
Het historische Yves-du-Manoir Stadion, waar de tribunes oranje waren gekleurd, was zo goed als uitverkocht.
Meer uit Sport
MELBOURNE (ANP) - Max Verstappen is het nieuwe Formule 1-seizoen begonnen met een crash. Hij belandde in het eerste deel van de kwalificatie in Australië in de grindbak en knalde tegen een afzetting. Hij zette dus geen tijd neer en daardoor start hij morgen bij de race achteraan. De klap was zo hard dat de kwalificatie tijdelijk werd stilgelegd.
15 minuten geledenHEERENVEEN (ANP) - Jenning de Boo spreekt van het mooiste schaatsweekend uit zijn carrière, al werd het WK sprint op een donderdag en vrijdag gehouden. De 22-jarige Groninger klopte zijn rivaal Jordan Stolz en veroverde de wereldtitel sprint in Thialf. "Ik ben heel goed in één keer pieken, maar moest hier vier keer goed zijn. Dat het me gewoon lukt, had ik niet gedacht", aldus De Boo.
8 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Jenning de Boo heeft voor het eerst de wereldtitel sprint veroverd. De 22-jarige Groninger bleef met de tweede tijd van 1.07,40 op de 1000 meter de Amerikaan Jordan Stolz voor. Stolz won de 1000 meter in 1.07,26 en werd tweede in het klassement. Het brons ging naar titelverdediger Ning Zhongyan uit China. Joep Wennemars werd vierde.
9 uur geledenMIAMI (ANP) - De honkballers van het Nederlands Koninkrijksteam zijn door een compleet mislukte vijfde inning teleurstellend aan de World Baseball Classic begonnen. Venezuela vierde een ruime zege (6-2) voor 20.000 toeschouwers in het overdekte stadion van Miami Marlins.
10 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Femke Kok is voor het eerst wereldkampioene sprint geworden. De 25-jarige Friezin deed dat door ook de vierde afstand van het WK in Thialf te winnen. Ze bleef het hele WK sprint ongeslagen. Met Suzanne Schulting (zilver) en Marrit Fledderus (brons) is het podium voor het eerst geheel Nederlands.
10 uur geledenVERONA (ANP) - De openingsceremonie van de veertiende Paralympische Winterspelen is begonnen. Nederland is niet vertegenwoordigd in het amfitheater van Verona. De bestuurders ontbreken uit protest tegen het besluit van het Internationaal Paralympisch Comité (IPC) om Russen en Belarussen onder hun eigen vlaggen deel te laten nemen. De acht Nederlandse sporters zijn niet bij de opening omdat het niet in de voorbereiding past.
11 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Femke Kok heeft ook de derde afstand van het WK sprint gewonnen. De olympisch kampioene op de 500 meter was op die afstand, net als een dag eerder, verreweg de beste. Met 36,76 bleef ze landgenote Suzanne Schulting en Kaja Ziomek-Nogal uit Polen voor.
12 uur geleden