Hockeyers pakken brons op WK na zege op Australië
BHUBANESWAR (ANP) - De Nederlandse hockeymannen hebben zich bij het wereldkampioenschap in India verzekerd van de derde plek. Het team van bondscoach Jeroen Delmee versloeg in de wedstrijd om de bronzen medaille Australië met 3-1.
Jeremy Hayward zette Australië in de 12e minuut vanuit een strafcorner op voorsprong. Voor Hayward betekende het zijn honderdste interlanddoelpunt en zijn zestiende op het WK. Daarmee is hij WK-topscorer aller tijden van Australië.
Jip Janssen bracht Oranje in de beginfase van de tweede helft langszij. Via twee doelpunten van Thierry Brinkman liep Nederland daarna uit naar een comfortabele voorsprong. Brinkman maakte dit WK zes treffers.
De finale gaat later op zondag tussen Duitsland en België, dat in de halve eindstrijd Oranje uitschakelde.
Nederland won het WK in 1998 voor het laatst. Bij de vorige twee edities, in 2014 en 2018, eindigde Oranje als tweede.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - Tennister Aryna Sabalenka heeft de vierde ronde van Wimbledon bereikt. De Belarussische nummer 1 van de wereld was in twee sets te sterk voor Jelena Ostapenko (29) uit Letland: 6-4 6-4.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Jannik Sinner is doorgedrongen tot de vierde ronde van Wimbledon. De 24-jarige Italiaan versloeg in zijn jacht op titelprolongatie op het grastoernooi in Londen de één jaar oudere Amerikaan Jenson Brooksby: 6-4 6-3 6-4.
4 uur geledenSILVERSTONE (ANP) - Max Verstappen vertrekt zaterdag als derde in de sprintrace van de Grote Prijs van Groot-Brittannië. De 28-jarige Red Bull-coureur was op het circuit van Silverstone 0,321 seconde langzamer dan Lewis Hamilton, die in de Ferrari met 1.28,376 de beste tijd reed.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Novak Djokovic heeft op Wimbledon de vierde ronde bereikt. De 39-jarige Serviër versloeg de Fransman Arthur Rinderknech na een tiebreak in de vierde set: 7-5 6-4 1-6 7-6 (4).
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennissers Botic van de Zandschulp en Tallon Griekspoor zijn ook in het mannendubbelspel uitgeschakeld op Wimbledon. Het Nederlandse duo verloor in de tweede ronde van de Oostenrijker Neil Oberleitner en Petr Nouza uit Tsjechië: 6-1 6-2.
6 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - De Nederlandse tennissers spelen in september de wedstrijd in de Davis Cup tegen Colombia in de Maaspoort in Den Bosch. Dat meldde tennisbond KNLTB vrijdag. Het team van captain Paul Haarhuis werd bij de loting in februari gekoppeld aan Colombia.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Turnster Sanne Wevers (34) is op basis van haar prestaties bij de Nederlandse kampioenschappen opgenomen in de trajectselectie voor de EK. Dat meldt turnbond KNGU. Turnsters in die selectie doen op 11 en 25 juli mee aan de EK-kwalificaties, waarna de vijfkoppige selectie voor het titeltoernooi bekend wordt.
14 uur geleden