Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hockeyers Oranje naar laatste vier na zege op Australië

Hockeyers Oranje naar laatste vier na zege op Australië

PARIJS (ANP) - De hockeyers van Oranje hebben zich op de Olympische Spelen geplaatst voor de halve finale. Ze versloegen in Parijs Australië met 2-0. De Australiërs waren drie jaar geleden op de Spelen nog verantwoordelijk voor de uitschakeling van Nederland.

Duco Telgenkamp maakte in het derde kwart het openingsdoelpunt. Jip Janssen besloot de bal bij een strafcorner niet op doel te slepen, maar hij legde de bal breed en Telgenkamp zorgde al glijdend voor de tip-in. De goal zorgde voor grote vreugde op de Nederlandse bank. In de 52e minuut besliste Thijs van Dam het duel met een hard schot nadat hij zichzelf knap vrij had gespeeld.

In de eerste helft vielen er amper kansen te noteren. Thierry Brinkman kreeg vlak voor rust de grootste mogelijkheid, maar hij stuitte op de voet van de Australische keeper Andrew Charter. Brinkman wacht nog op zijn eerste doelpunt in Parijs.

Grimmig

Het grootste gevaar kwam uit strafcorners, maar Jip Janssen kwam niet tot scoren. Een van zijn strafcorners ging meters naast, illustratief voor de eerste helft.

Na rust kreeg Oranje net iets meer ruimte, zeker na het openingsdoelpunt van Telgenkamp. Het betekende zijn derde goal van het toernooi. Daarvan profiteerde Van Dam bij een snelle uitbraak. In de slotfase werd het nog even grimmig, net als eerder in de wedstrijd toen beide ploegen zorgden voor kleine opstootjes.

Sydney

Louis van Gaal was aanwezig in het Yves-du-Manoir Stadion. De voormalig voetbaltrainer werd op de tribunes vergezeld door Pieter van den Hoogenband, de chef de mission.

Oranje neemt het bij de laatste vier op tegen Spanje, dat eerder op de dag verrassend te sterk was voor titelverdediger België (3-2). In de poulefase won Nederland met 5-3 van de Spanjaarden, die onder leiding staan van Max Caldas, voormalig coach van Oranje.

De Nederlandse hockeyers werden in 2000, in Sydney, voor het laatst olympisch kampioen. De laatste finale op de Spelen dateert van 2012.

Meer uit Sport

Beachvolleyballers Boermans en De Groot winnen ook tweede WK-duel

ADELAIDE (ANP) - Beachvolleyballers Stefan Boermans en Yorick de Groot hebben ook hun tweede poulewedstrijd op het WK in Australië gewonnen. Het Nederlandse duo verdeeld de Noorse broers Markus en Adrian Mol met 21-18 21-17.

1 uur geleden
Beune wint ook 1500 meter bij wereldbeker in Salt Lake City

SALT LAKE CITY (ANP) - Joy Beune heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Salt Lake City haar tweede afstandszege geboekt. De 26-jarige schaatsster won na de 3000 meter van vrijdag ook de 1500 meter. Beune bleef met een dik persoonlijk record van 1.51,05 landgenote Antoinette Rijpma-de Jong en Ragne Wiklund uit Noorwegen ruim voor.

13 uur geleden
Tennisser Alcaraz voor het eerst naar eindstrijd ATP Finals

TURIJN (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz is voor het eerst doorgedrongen tot de finale van de ATP Finals. De Spaanse nummer 1 van de wereld versloeg in Turijn de Canadees Félix Auger-Aliassime met 6-2 6-4

13 uur geleden
Kok wint 500 meter in Salt Lake City in Nederlands record

SALT LAKE CITY (ANP) - Schaatsster Femke Kok heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Salt Lake City de eerste 500 meter gewonnen. De regerend wereldkampioene was met een Nederlands record van 36,48 sneller dan de Amerikaanse olympisch kampioene Erin Jackson (36,87) en de Japanse Yukino Yoshida (36,88). Kok bleef 0,12 seconde boven het wereldrecord.

13 uur geleden
Tennisser Sinner voor eigen publiek naar eindstrijd ATP Finals

TURIJN (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft de finale bereikt van de ATP Finals, het eindejaarstoernooi in Turijn. Voor eigen publiek rekende de Italiaan in de halve finale in twee sets af met de Australiër Alex de Minaur: 7-5 6-2.

19 uur geleden
Nederlandse tennissters degraderen uit Wereldgroep BJKC

BENGALURU (ANP) - De Nederlandse tennissters zijn zonder in actie te komen uit de Wereldgroep van de Billie Jean King Cup gedegradeerd. Oranje zag in Bengaluru Slovenië met 2-0 van India winnen, waardoor het team van captain Elise Tamaëla is uitgeschakeld in de play-offs.

19 uur geleden
Nieuwenhuis wint veldrit in Superprestige in Merksplas

MERKSPLAS (ANP) - Joris Nieuwenhuis heeft de Aardbeiencross in het Belgische Merksplas op zijn naam geschreven. De 29-jarige Achterhoeker kwam in de wedstrijd in het klassement van de Superprestige solo over de finish voor de Belgen Niels Vandeputte en Emiel Verstrynge.

19 uur geleden