Hockeyers Oranje naar laatste vier na zege op Australië
PARIJS (ANP) - De hockeyers van Oranje hebben zich op de Olympische Spelen geplaatst voor de halve finale. Ze versloegen in Parijs Australië met 2-0. De Australiërs waren drie jaar geleden op de Spelen nog verantwoordelijk voor de uitschakeling van Nederland.
Duco Telgenkamp maakte in het derde kwart het openingsdoelpunt. Jip Janssen besloot de bal bij een strafcorner niet op doel te slepen, maar hij legde de bal breed en Telgenkamp zorgde al glijdend voor de tip-in. De goal zorgde voor grote vreugde op de Nederlandse bank. In de 52e minuut besliste Thijs van Dam het duel met een hard schot nadat hij zichzelf knap vrij had gespeeld.
In de eerste helft vielen er amper kansen te noteren. Thierry Brinkman kreeg vlak voor rust de grootste mogelijkheid, maar hij stuitte op de voet van de Australische keeper Andrew Charter. Brinkman wacht nog op zijn eerste doelpunt in Parijs.
Grimmig
Het grootste gevaar kwam uit strafcorners, maar Jip Janssen kwam niet tot scoren. Een van zijn strafcorners ging meters naast, illustratief voor de eerste helft.
Na rust kreeg Oranje net iets meer ruimte, zeker na het openingsdoelpunt van Telgenkamp. Het betekende zijn derde goal van het toernooi. Daarvan profiteerde Van Dam bij een snelle uitbraak. In de slotfase werd het nog even grimmig, net als eerder in de wedstrijd toen beide ploegen zorgden voor kleine opstootjes.
Sydney
Louis van Gaal was aanwezig in het Yves-du-Manoir Stadion. De voormalig voetbaltrainer werd op de tribunes vergezeld door Pieter van den Hoogenband, de chef de mission.
Oranje neemt het bij de laatste vier op tegen Spanje, dat eerder op de dag verrassend te sterk was voor titelverdediger België (3-2). In de poulefase won Nederland met 5-3 van de Spanjaarden, die onder leiding staan van Max Caldas, voormalig coach van Oranje.
De Nederlandse hockeyers werden in 2000, in Sydney, voor het laatst olympisch kampioen. De laatste finale op de Spelen dateert van 2012.
Meer uit Sport
MELBOURNE (ANP) - Max Verstappen is het nieuwe Formule 1-seizoen begonnen met een crash. Hij belandde in de eerste ronde van de kwalificatie in Australië in de grindbak en knalde tegen een afzetting. Hij zette dus geen tijd neer en daardoor start hij morgen bij de race achteraan. De klap was zo hard dat de kwalificatie tijdelijk werd stilgelegd.
2 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Jenning de Boo spreekt van het mooiste schaatsweekend uit zijn carrière, al werd het WK sprint op een donderdag en vrijdag gehouden. De 22-jarige Groninger klopte zijn rivaal Jordan Stolz en veroverde de wereldtitel sprint in Thialf. "Ik ben heel goed in één keer pieken, maar moest hier vier keer goed zijn. Dat het me gewoon lukt, had ik niet gedacht", aldus De Boo.
9 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Jenning de Boo heeft voor het eerst de wereldtitel sprint veroverd. De 22-jarige Groninger bleef met de tweede tijd van 1.07,40 op de 1000 meter de Amerikaan Jordan Stolz voor. Stolz won de 1000 meter in 1.07,26 en werd tweede in het klassement. Het brons ging naar titelverdediger Ning Zhongyan uit China. Joep Wennemars werd vierde.
11 uur geledenMIAMI (ANP) - De honkballers van het Nederlands Koninkrijksteam zijn door een compleet mislukte vijfde inning teleurstellend aan de World Baseball Classic begonnen. Venezuela vierde een ruime zege (6-2) voor 20.000 toeschouwers in het overdekte stadion van Miami Marlins.
12 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Femke Kok is voor het eerst wereldkampioene sprint geworden. De 25-jarige Friezin deed dat door ook de vierde afstand van het WK in Thialf te winnen. Ze bleef het hele WK sprint ongeslagen. Met Suzanne Schulting (zilver) en Marrit Fledderus (brons) is het podium voor het eerst geheel Nederlands.
12 uur geledenVERONA (ANP) - De openingsceremonie van de veertiende Paralympische Winterspelen is begonnen. Nederland is niet vertegenwoordigd in het amfitheater van Verona. De bestuurders ontbreken uit protest tegen het besluit van het Internationaal Paralympisch Comité (IPC) om Russen en Belarussen onder hun eigen vlaggen deel te laten nemen. De acht Nederlandse sporters zijn niet bij de opening omdat het niet in de voorbereiding past.
13 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Femke Kok heeft ook de derde afstand van het WK sprint gewonnen. De olympisch kampioene op de 500 meter was op die afstand, net als een dag eerder, verreweg de beste. Met 36,76 bleef ze landgenote Suzanne Schulting en Kaja Ziomek-Nogal uit Polen voor.
13 uur geleden