Hockeyers Oranje naar laatste vier na zege op Australië
PARIJS (ANP) - De hockeyers van Oranje hebben zich op de Olympische Spelen geplaatst voor de halve finale. Ze versloegen in Parijs Australië met 2-0. De Australiërs waren drie jaar geleden op de Spelen nog verantwoordelijk voor de uitschakeling van Nederland.
Duco Telgenkamp maakte in het derde kwart het openingsdoelpunt. Jip Janssen besloot de bal bij een strafcorner niet op doel te slepen, maar hij legde de bal breed en Telgenkamp zorgde al glijdend voor de tip-in. De goal zorgde voor grote vreugde op de Nederlandse bank. In de 52e minuut besliste Thijs van Dam het duel met een hard schot nadat hij zichzelf knap vrij had gespeeld.
In de eerste helft vielen er amper kansen te noteren. Thierry Brinkman kreeg vlak voor rust de grootste mogelijkheid, maar hij stuitte op de voet van de Australische keeper Andrew Charter. Brinkman wacht nog op zijn eerste doelpunt in Parijs.
Grimmig
Het grootste gevaar kwam uit strafcorners, maar Jip Janssen kwam niet tot scoren. Een van zijn strafcorners ging meters naast, illustratief voor de eerste helft.
Na rust kreeg Oranje net iets meer ruimte, zeker na het openingsdoelpunt van Telgenkamp. Het betekende zijn derde goal van het toernooi. Daarvan profiteerde Van Dam bij een snelle uitbraak. In de slotfase werd het nog even grimmig, net als eerder in de wedstrijd toen beide ploegen zorgden voor kleine opstootjes.
Sydney
Louis van Gaal was aanwezig in het Yves-du-Manoir Stadion. De voormalig voetbaltrainer werd op de tribunes vergezeld door Pieter van den Hoogenband, de chef de mission.
Oranje neemt het bij de laatste vier op tegen Spanje, dat eerder op de dag verrassend te sterk was voor titelverdediger België (3-2). In de poulefase won Nederland met 5-3 van de Spanjaarden, die onder leiding staan van Max Caldas, voormalig coach van Oranje.
De Nederlandse hockeyers werden in 2000, in Sydney, voor het laatst olympisch kampioen. De laatste finale op de Spelen dateert van 2012.
Meer uit Sport
CATANZARO (ANP) - Wielrenner Wilco Kelderman gaat niet van start in de vierde etappe van de Giro d'Italia. Hij heeft volgens zijn ploeg Visma - Lease a Bike te veel last van de gevolgen van een valpartij in de tweede etappe.
1 uur geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - LeBron James weet niet of hij volgend seizoen nog terugkeert in de NBA. "Ik weet niet wat de toekomst voor mij in petto heeft", zei hij na de nederlaag van LA Lakers tegen Oklahoma City (115-110) in de play-offs.
3 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Het organisatiecomité van de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen wil formeel onderhandelen met Nederland over de organisatie van het schaatstoernooi in schaatsstadion Thialf in Heerenveen. Dat bevestigt NOC*NSF maandagavond aan het ANP. Tot dusver was naast Heerenveen ook Turijn in beeld.
15 uur geledenHEERENVEEN (ANP/AFP) - Het organisatiecomité van de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen wil "exclusieve gesprekken" aangaan met schaatsstadion Thialf in Heerenveen met het oog op het organiseren van het olympische schaatstoernooi. Dat meldt het Franse persbureau AFP maandag.
16 uur geledenROME (ANP) - Jannik Sinner heeft zonder al te veel moeite de vierde ronde van het tennistoernooi in Rome bereikt. De Italiaanse nummer 1 van de wereld gunde Alexei Popyrin slechts twee games en won in twee sets: 6-2 6-0.
19 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Shorttrackers Jens en Melle van 't Wout gaan samenwerken met schaatsploeg Team Essent. De broers gaan geen deel uitmaken van het schaatsteam, maar worden wel "op een andere manier" aan de ploeg verbonden, staat in een verklaring van de ploeg.
21 uur geledenARNHEM (ANP) - De Atletiekunie stelt dat organisaties van loopevenementen verantwoordelijk zijn voor de uitvoering van de door de bond opgestelde protocollen voor deelname, waaronder leeftijdsgrenzen. Dat zei de Atletiekunie in reactie op het overlijden van een 15-jarig meisje tijdens de halve marathon in Leiden op zondag.
1 dag geleden