Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hockeyer Bakker: poulefase niet best maar nu begint het opnieuw

Hockeyer Bakker: poulefase niet best maar nu begint het opnieuw

TOKIO (ANP) - De Nederlandse hockeyploeg is moeizaam aan de Olympische Spelen begonnen, onderstreept Billy Bakker. Van de vijf gespeelde duels wist Oranje, dat vierde is geworden in de poule, er slechts twee te winnen.

"Deze poulefase was niet onze beste fase, maar we weten ook dat het in de kwartfinales weer opnieuw begint. Al moet ik zeggen dat het lekker zou zijn als we wat meer vertrouwen hadden gehad. Ik ben benieuwd wat er gaat gebeuren over twee dagen", zei Bakker. Bij de laatste acht neemt Oranje het op tegen Australië, de winnaar van de andere groep.

"Ik heb gekke dingen zien gebeuren in de kwartfinales. Dit zijn de Olympische Spelen en als iedereen er zo lang voor traint, gebeuren er altijd gekke dingen. Do-or-die-wedstrijden worden heel anders gespeeld dan in de groep, zo weet ik uit ervaring."

Waarschuwing

Tegen de Duitsers maakte Nederland een tamme indruk. "Het klinkt misschien gek, maar we begonnen niet slecht. We hadden een paar pogingen richting de goal, maar dan moet je wel zorgen dat er iets gebeurt. Dat deden we niet en vanaf de 1-0 liepen we achter de feiten aan", aldus Bakker, die met zijn ploeg weinig kansen wist te creëren.

"De Duitsers hadden ons goed in de tang. We moeten zorgen dat we onze aanvallers meer aan de bal krijgen, dan kunnen we heel gevaarlijk zijn. 3-1 verliezen van Duitsland kan gebeuren, maar dat wil je niet in de kwartfinales hebben. Hopelijk is dit een waarschuwing."

Oranje wist in de poule alleen van Zuid-Afrika en Canada te winnen.

Meer uit Sport

Kerstholt noemt Van 't Wout na derde goud 'magische vakidioot'

MILAAN (ANP) - Bondscoach Niels Kerstholt had vrijdag na afloop van het olympische shorttracktoernooi even nodig om Jens van 't Wout te omschrijven. "Jens is een magische vakidioot met een gebruiksaanwijzing", zei hij over de Nederlandse uitblinker op de Winterspelen van Milaan. Van 't Wout won drie keer goud en een keer brons.

29 minuten geleden
Tijdelijke schaatsbaan bewijst waarde op Spelen met zeven records

MILAAN (ANP) - Met zeven olympische records is de organisatie van de Spelen van Milaan erin geslaagd een snelle ijsvloer neer te leggen voor het langebaanschaatsen. De tijdelijke schaatsbaan in twee hallen van het beurscomplex doet daarmee niet onder voor traditionele ijsstadions.

45 minuten geleden
Kerstholt heeft na twaalf jaar alsnog goud op relay: nu is het af

MILAAN (ANP) - Niels Kerstholt was vrijdag op de Spelen van Milaan van iedereen het meest blij met de behaalde gouden olympische medaille op de aflossing. De bondscoach maakte zelf twaalf jaar geleden deel uit van het Nederlandse shorttrackteam dat in Sotsji op pijnlijke wijze naast eremetaal greep.

5 uur geleden
Nederland met acht keer goud op vierde plek in medaillespiegel

MILAAN (ANP) - Nederland staat met nog twee dagen te gaan stevig op de vierde plaats in het medailleklassement van de Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo. Vrijdag bezorgden langebaanschaatsster Antoinette Rijpma-de Jong (1500 meter) en de shorttrackmannen (aflossing) TeamNL de zevende en achtste gouden medaille.

9 uur geleden
Schulting ziet abrupt einde aan rentree op shorttrackijs Milaan

MILAAN (ANP) - Voor Suzanne Schulting zat het olympisch shorttracktoernooi er ineens op in de halve finale van de 1500 meter. De 28-jarige Friezin ging halverwege haar halve finale in een duel met de Italiaanse Elisa Confortola plots onderuit. "Ik viel uit het niets, ik brak gewoon weg op mijn linkerschaats en that's it", zei de drievoudig olympisch kampioene. Landgenote Xandra Velzeboer kwam in dezelfde halve finale ook ten val.

9 uur geleden
TeamNL evenaart recordaantal van acht keer goud op Winterspelen

MILAAN (ANP) - De Nederlandse deelnemers aan de Winterspelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo hebben vrijdag een record geëvenaard. De Nederlandse shorttrackmannen zorgden met hun zege op de aflossing voor de achtste gouden medaille.

9 uur geleden
Nederland heeft in Milaan meer medailles dan vorige Winterspelen

MILAAN (ANP) - Nederland heeft bij de Olympische Spelen in Milaan meer medailles behaald dan tijdens de vorige Winterspelen in Beijing. De shorttrackmannen wonnen de aflossing en zorgden daarmee voor de achttiende plak voor TeamNL. Langebaanschaatsster Antoinette Rijpma-de Jong won eerder op vrijdag verrassend de 1500 meter.

9 uur geleden