Hockeyer Bakker: poulefase niet best maar nu begint het opnieuw
TOKIO (ANP) - De Nederlandse hockeyploeg is moeizaam aan de Olympische Spelen begonnen, onderstreept Billy Bakker. Van de vijf gespeelde duels wist Oranje, dat vierde is geworden in de poule, er slechts twee te winnen.
"Deze poulefase was niet onze beste fase, maar we weten ook dat het in de kwartfinales weer opnieuw begint. Al moet ik zeggen dat het lekker zou zijn als we wat meer vertrouwen hadden gehad. Ik ben benieuwd wat er gaat gebeuren over twee dagen", zei Bakker. Bij de laatste acht neemt Oranje het op tegen Australië, de winnaar van de andere groep.
"Ik heb gekke dingen zien gebeuren in de kwartfinales. Dit zijn de Olympische Spelen en als iedereen er zo lang voor traint, gebeuren er altijd gekke dingen. Do-or-die-wedstrijden worden heel anders gespeeld dan in de groep, zo weet ik uit ervaring."
Waarschuwing
Tegen de Duitsers maakte Nederland een tamme indruk. "Het klinkt misschien gek, maar we begonnen niet slecht. We hadden een paar pogingen richting de goal, maar dan moet je wel zorgen dat er iets gebeurt. Dat deden we niet en vanaf de 1-0 liepen we achter de feiten aan", aldus Bakker, die met zijn ploeg weinig kansen wist te creëren.
"De Duitsers hadden ons goed in de tang. We moeten zorgen dat we onze aanvallers meer aan de bal krijgen, dan kunnen we heel gevaarlijk zijn. 3-1 verliezen van Duitsland kan gebeuren, maar dat wil je niet in de kwartfinales hebben. Hopelijk is dit een waarschuwing."
Oranje wist in de poule alleen van Zuid-Afrika en Canada te winnen.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Shorttracker Melle van 't Wout heeft bij de Olympische Spelen een zilveren medaille behaald op de 500 meter. Zijn broer Jens van 't Wout eindigde als derde en pakte het brons. De zege ging naar de Canadees Steven Dubois. Teun Boer, de derde Nederlandse deelnemer, ging in de finale onderuit.
16 minuten geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse shorttracksters hebben bij de Spelen in Milaan na een val naast een medaille gegrepen op de aflossing. In de Milano Ice Skating Arena eindigde het team van Xandra Velzeboer, Michelle Velzeboer, Selma Poutsma en Zoë Florence Deltrap in de finale als vierde. Het goud ging naar Zuid-Korea, voor Italië en Canada.
45 minuten geledenMILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout kan woensdag zijn derde olympische medaille bij de Spelen van Milaan winnen. De 24-jarige Nederlander plaatste zich in de Milano Ice Skating Arena voor de finale van de 500 meter. Eerder won Van 't Wout, die de snelste was in de tweede halve finale, goud op de 1000 en 1500 meter.
56 minuten geledenMILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft een volgende stap gezet op weg naar zijn derde medaille op de Olympische Spelen in Milaan. De olympisch kampioen op de 1000 en 1500 meter bereikte woensdag de halve finale op de 500 meter.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Suzanne Schulting ontbreekt woensdagavond in de finale van de olympische aflossing in het Nederlandse shorttrackteam. Bondscoach Niels Kerstholt geeft, net als zaterdag tijdens de halve eindstrijd, de voorkeur aan Zoë Florence Deltrap als vierde rijdster. Kopvrouw Xandra Velzeboer, Michelle Velzeboer en Selma Poutsma maken het Oranjeteam compleet.
1 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky noemt het besluit dat enkele Russische en Belarussische sporters onder eigen vlag mogen meedoen aan de Paralympische Winterspelen van Milaan-Cortina "smerig" en "onjuist". Dat heeft hij gezegd in een interview met de Britse journalist Piers Morgan dat op X is geplaatst.
3 uur geledenAHMEDABAD (ANP) - De Nederlandse cricketers hebben op het WK T20 niet voor een verrassing kunnen zorgen in hun laatste groepsduel. Het uitgeschakelde Oranje ging in Ahmedabad onderuit tegen gastland India. De titelhouder maakte in de eerste inning 193 runs voor het verlies van 6 wickets. Oranje strandde na een dappere poging op 176 voor 7.
3 uur geleden