Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hockeyer Bakker: poulefase niet best maar nu begint het opnieuw

Hockeyer Bakker: poulefase niet best maar nu begint het opnieuw

TOKIO (ANP) - De Nederlandse hockeyploeg is moeizaam aan de Olympische Spelen begonnen, onderstreept Billy Bakker. Van de vijf gespeelde duels wist Oranje, dat vierde is geworden in de poule, er slechts twee te winnen.

"Deze poulefase was niet onze beste fase, maar we weten ook dat het in de kwartfinales weer opnieuw begint. Al moet ik zeggen dat het lekker zou zijn als we wat meer vertrouwen hadden gehad. Ik ben benieuwd wat er gaat gebeuren over twee dagen", zei Bakker. Bij de laatste acht neemt Oranje het op tegen Australië, de winnaar van de andere groep.

"Ik heb gekke dingen zien gebeuren in de kwartfinales. Dit zijn de Olympische Spelen en als iedereen er zo lang voor traint, gebeuren er altijd gekke dingen. Do-or-die-wedstrijden worden heel anders gespeeld dan in de groep, zo weet ik uit ervaring."

Waarschuwing

Tegen de Duitsers maakte Nederland een tamme indruk. "Het klinkt misschien gek, maar we begonnen niet slecht. We hadden een paar pogingen richting de goal, maar dan moet je wel zorgen dat er iets gebeurt. Dat deden we niet en vanaf de 1-0 liepen we achter de feiten aan", aldus Bakker, die met zijn ploeg weinig kansen wist te creëren.

"De Duitsers hadden ons goed in de tang. We moeten zorgen dat we onze aanvallers meer aan de bal krijgen, dan kunnen we heel gevaarlijk zijn. 3-1 verliezen van Duitsland kan gebeuren, maar dat wil je niet in de kwartfinales hebben. Hopelijk is dit een waarschuwing."

Oranje wist in de poule alleen van Zuid-Afrika en Canada te winnen.

Meer uit Sport

Judoka Van Heemst verliest duel om brons bij WK-debuut

BAKOE (ANP) - Judoka Yael van Heemst is er op de WK judo in Bakoe niet in geslaagd om de eerste medaille voor Nederland te winnen. De 24-jarige WK-debutante verloor de strijd om het brons in de klasse tot 78 kilogram van de Duitse Anna Monta Olekin. Het duel was binnen 2 minuten beslist op ippon.

21 minuten geleden
Verstappen pakt poleposition voor sprintrace GP Singapore

SINGAPORE (ANP) - Max Verstappen heeft de snelste ronde gereden in de sprintkwalificatie bij de Grote Prijs van Singapore. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 start zaterdag van poleposition in de sprintrace. Het is de elfde keer in de carrière van de coureur van Red Bull dat hij de pole pakt voor de sprint.

1 uur geleden
Debutante Van Heemst op voor brons bij WK judo

BAKOE (ANP) - Judoka Yael van Heemst mag op de WK in Bakoe (Azerbeidzjan) strijden om de bronzen plak in de klasse tot 78 kilogram. De 24-jarige WK-debutante neemt het later vrijdag op tegen de Duitse Anna Monta Olek.

4 uur geleden
Verstappen rijdt zesde tijd bij vrije training GP Singapore

SINGAPORE (ANP) - Max Verstappen heeft de zesde tijd gereden in de enige vrije training voor de Grote Prijs van Singapore. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull klokte een tijd van 1.33,006. De Brit George Russell van Mercedes had met 1.32,274 de beste tijd.

5 uur geleden
Tennisser Zverev naar derde ronde masterstoernooi Shanghai

SHANGHAI (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich geplaatst voor de derde ronde van het masterstoernooi van Shanghai. De als eerste geplaatste Duitser was met 6-4 7-6 (4) te sterk voor Wu Yibing uit China.

7 uur geleden
Motorcoureur Veijer maakt rentree bij vrije training in Indonesië

MANDALIKA (ANP) - Moto2-coureur Collin Veijer heeft zijn rentree op het circuit gemaakt na zijn sleutelbeenbreuk van vorige maand. De 21-jarige motorracer uit Staphorst kwam in actie tijdens de eerste vrije training bij de Grote Prijs van Indonesië.

9 uur geleden
Steenbergen verbetert eigen Europees record 100 meter wisselslag

TASJKENT (ANP) - Zwemster Marrit Steenbergen heeft bij de wereldbekerwedstrijd in het Oezbeekse Tasjkent de 100 meter wisselslag gewonnen in een nieuw Europees record. De 26-jarige Nederlandse tikte aan na 56,18 seconden en scherpte daarmee haar eigen Europese toptijd uit 2025 aan (56,26). Ze noteerde die tijd vorig jaar bij de EK kortebaanzwemmen in het Poolse Lublin.

16 uur geleden