Hockeycoach Annan schakelt met China vaderland Australië uit
PARIJS (ANP) - Bondscoach Alyson Annan heeft zich op de Olympische Spelen met de Chinese hockeysters gekwalificeerd voor de halve finales. De voormalige bondscoach van de Nederlandse vrouwen won in het Yves-du-Manoir Stadion met 3-2 van haar vaderland Australië. Annan speelde meer dan tweehonderd interlands voor Australië en werd twee keer uitgeroepen tot beste speelster van de wereld (1998 en 2000).
De 51-jarige Annan leidde de Nederlandse hockeysters naar talloze prijzen, waaronder de wereldtitel in 2018 en het olympisch goud in 2021. Een half jaar na de Spelen van Tokio stapte ze op als bondscoach na onvrede binnen de selectie over de groepscultuur en het teamklimaat.
Enkele maanden na haar vertrek bij Oranje ging Annan aan de slag als bondscoach van China. Ze mocht een indrukwekkende staf samenstellen, met onder meer haar leermeester en de Australische hockeylegende Ric Charlesworth als haar assistent.
Halve finales
In de halve finales van het olympisch hockeytoernooi speelt China tegen de winnaar van het duel tussen België en Spanje. De Belgen staan onder leiding van de Nederlander Raoul Ehren. Mocht China de halve eindstrijd winnen, dan wacht in de finale mogelijk een confrontatie met Nederland. Oranje begint maandag om 17.30 uur aan de kwartfinales tegen Groot-Brittannië.
"We wisten dat we dit konden, maar we zijn hier niet voor een plek bij de beste vier", zei Annan na de wedstrijd tegen haar speelsters. "We zijn trots, we zijn blij. Maar dit is niet het einde."
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - Atlete Sifan Hassan heeft zich afgemeld voor de marathon van Londen van volgende maand. Dat meldt de organisatie van het evenement in de Engelse hoofdstad. De Nederlandse oud-winnares kampt met een blessure aan haar achillespees.
1 uur geledenMIAMI (ANP) - Titelverdedigster Aryna Sabalenka is doorgedrongen tot de vierde ronde van het tennistoernooi van Miami. De Belarussische nummer 1 van de wereldranglijst versloeg de Amerikaanse Caty McNally met 6-4 6-2.
7 uur geledenMIAMI (ANP) - Carlos Alcaraz is in de derde ronde van het masterstoernooi van Miami uitgeschakeld. De Spaanse nummer 1 van de wereld verloor in drie sets van de Amerikaan Sebastian Korda: 3-6 7-5 4-6.
18 uur geledenTORUN (ANP) - Nadine Visser heeft op de WK indooratletiek in het Poolse Torun de zilveren medaille behaald op de 60 meter horden. De 31-jarige atlete was in een spannende finale net iets langzamer dan Devynne Charlton van de Bahama's. De Poolse Pia Skrzyszowska greep het brons.
20 uur geledenALMONTE (ANP) - Motorcrosser Jeffrey Herlings heeft bij de Grote Prijs van Andalusië in de MXGP genoegen moeten nemen met de tweede plaats. Herlings eindigde in beide manches op het circuit in het Spaanse Almonte als tweede achter de Belg Lucas Coenen.
20 uur geledenTORUN (ANP) - Sofie Dokter heeft haar opmars in de meerkamp onverwacht snel bekroond met de wereldtitel op de vijfkamp. De pas 23-jarige Groningse atlete presteerde in de atletiekhal van het Poolse Torun indrukwekkend op vrijwel alle nummers en behaalde het goud met een Nederlands record van 4888 punten. Ze verbeterde de 4830 punten, waarmee Nadine Broersen in 2014 de wereldtitel veroverde.
21 uur geledenTORUN (ANP) - De Nederlandse atleet Samuel Chapple heeft naast een medaille gegrepen op de 1500 meter bij de WK indooratletiek in het Poolse Torun. De regerend Europees kampioen indoor op de 800 meter kwam wel in de buurt van het brons, maar hij passeerde in de finale de finish als vijfde. Hij kreeg met 3.40,59 dezelfde tijd als de nummer vier, de Zweed Samuel Pihlström. De Australiër Adam Spencer pakte het brons in 3.40,26.
21 uur geleden