Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hockeycoach Annan schakelt met China vaderland Australië uit

Hockeycoach Annan schakelt met China vaderland Australië uit

PARIJS (ANP) - Bondscoach Alyson Annan heeft zich op de Olympische Spelen met de Chinese hockeysters gekwalificeerd voor de halve finales. De voormalige bondscoach van de Nederlandse vrouwen won in het Yves-du-Manoir Stadion met 3-2 van haar vaderland Australië. Annan speelde meer dan tweehonderd interlands voor Australië en werd twee keer uitgeroepen tot beste speelster van de wereld (1998 en 2000).

De 51-jarige Annan leidde de Nederlandse hockeysters naar talloze prijzen, waaronder de wereldtitel in 2018 en het olympisch goud in 2021. Een half jaar na de Spelen van Tokio stapte ze op als bondscoach na onvrede binnen de selectie over de groepscultuur en het teamklimaat.

Enkele maanden na haar vertrek bij Oranje ging Annan aan de slag als bondscoach van China. Ze mocht een indrukwekkende staf samenstellen, met onder meer haar leermeester en de Australische hockeylegende Ric Charlesworth als haar assistent.

Halve finales

In de halve finales van het olympisch hockeytoernooi speelt China tegen de winnaar van het duel tussen België en Spanje. De Belgen staan onder leiding van de Nederlander Raoul Ehren. Mocht China de halve eindstrijd winnen, dan wacht in de finale mogelijk een confrontatie met Nederland. Oranje begint maandag om 17.30 uur aan de kwartfinales tegen Groot-Brittannië.

"We wisten dat we dit konden, maar we zijn hier niet voor een plek bij de beste vier", zei Annan na de wedstrijd tegen haar speelsters. "We zijn trots, we zijn blij. Maar dit is niet het einde."

Meer uit Sport

Zverev verslaat Halys en treft De Jong in achtste finale

PARIJS (ANP) - Alexander Zverev is de tegenstander van Jesper de Jong in de achtste finale van Roland Garros. De als tweede geplaatste Duitser versloeg de Fransman Quentin Halys , de nummer 90 van de wereldranglijst: 6-4 6-3 5-7 6-2.

4 uur geleden
Trotse tennisser De Jong: ik ben er mentaal bij gebleven

PARIJS (ANP) - Jesper de Jong kon zijn geluk niet op na een zege op de als dertiende geplaatste Rus Karen Chatsjanov in de derde ronde van Roland Garros. "Het is een ongelooflijke prestatie voor mezelf", vertelde hij aan De Telegraaf. "Ik ben zo trots op hoe ik mentaal erbij ben gebleven. Dat was de sleutel. Ik voel me fysiek nog altijd oké. Dat is een goed teken. Nu is het een kwestie van herstellen, mijn vitamines slikken en niet ziek worden."

4 uur geleden
De Jong na stunt tegen Chatsjanov in vierde ronde Roland Garros

PARIJS (ANP) - Jesper de Jong staat voor het eerst in de vierde ronde van Roland Garros. De 25-jarige tennisser stuntte vrijdag in de derde ronde door de als dertiende geplaatste Rus Karen Chatsjanov (30) in vijf sets te verslaan: 7-5 5-7 6-2 6-7 (2) 6-2. De Jong treft de winnaar van de partij tussen de Duitser Alexander Zverev en de Fransman Quentin Halys.

8 uur geleden
Wielrenner Kuss wint koninginnenrit van de Giro d'Italia

PIANI DI PEZZÈ (ANP) - Sepp Kuss heeft de negentiende etappe in de Giro d'Italia gewonnen. De Amerikaan van Visma - Lease a Bike kwam solo over de finish van de koninginnenrit van de eerste grote ronde van het seizoen die zondag in Rome eindigt.

11 uur geleden
Wielrenner Kooij sprint naar etappezege in Boucles de la Mayenne

CHATEAU-GONTIER-SUR-MAYENNE (ANP) - Wielrenner Olav Kooij heeft niet lang op zijn eerste ritzege bij zijn nieuwe ploeg hoeven wachten. De Nederlandse sprinter van Decathlon CMA CGM won de tweede rit in de vierdaagse koers Boucles de la Mayenne.

11 uur geleden
Drievoudig etappewinnaar Narváez stapt af in Ronde van Italië

FELTRE (ANP/BELGA) - Wielrenner Jhonatan Narváez is vrijdag tijdens de negentiende etappe van de Ronde van Italië afgestapt. De Ecuadoraan van UAE Team Emirates staakte de strijd nadat hij bij de wedstrijddokter was geweest.

16 uur geleden
Ritwinnaar Valgren verlaat Ronde van Italië kort voor het einde

FELTRE (ANP/BELGA) - Wielrenner Michael Valgren gaat vrijdag niet meer van start in de Ronde van Italië. De Deen, die woensdag nog de zeventiende etappe won, stapt net als zijn Britse ploeggenoot James Shaw af. Dat gebeurt om sportieve redenen, meldt hun ploeg EF Education-EasyPost.

18 uur geleden