Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hockeycoach Annan schakelt met China vaderland Australië uit

Hockeycoach Annan schakelt met China vaderland Australië uit

PARIJS (ANP) - Bondscoach Alyson Annan heeft zich op de Olympische Spelen met de Chinese hockeysters gekwalificeerd voor de halve finales. De voormalige bondscoach van de Nederlandse vrouwen won in het Yves-du-Manoir Stadion met 3-2 van haar vaderland Australië. Annan speelde meer dan tweehonderd interlands voor Australië en werd twee keer uitgeroepen tot beste speelster van de wereld (1998 en 2000).

De 51-jarige Annan leidde de Nederlandse hockeysters naar talloze prijzen, waaronder de wereldtitel in 2018 en het olympisch goud in 2021. Een half jaar na de Spelen van Tokio stapte ze op als bondscoach na onvrede binnen de selectie over de groepscultuur en het teamklimaat.

Enkele maanden na haar vertrek bij Oranje ging Annan aan de slag als bondscoach van China. Ze mocht een indrukwekkende staf samenstellen, met onder meer haar leermeester en de Australische hockeylegende Ric Charlesworth als haar assistent.

Halve finales

In de halve finales van het olympisch hockeytoernooi speelt China tegen de winnaar van het duel tussen België en Spanje. De Belgen staan onder leiding van de Nederlander Raoul Ehren. Mocht China de halve eindstrijd winnen, dan wacht in de finale mogelijk een confrontatie met Nederland. Oranje begint maandag om 17.30 uur aan de kwartfinales tegen Groot-Brittannië.

"We wisten dat we dit konden, maar we zijn hier niet voor een plek bij de beste vier", zei Annan na de wedstrijd tegen haar speelsters. "We zijn trots, we zijn blij. Maar dit is niet het einde."

Meer uit Sport

Hockeyers Kampong winnen Euro Hockey League

DEN BOSCH (ANP) - De hockeyers van Kampong hebben de Euro Hockey League gewonnen. De club uit Utrecht was in de finale ook te sterk voor titelverdediger Gantoise uit België: 3-2.

2 uur geleden
Wielrenner Seixas wint tijdrit in Ronde van Baskenland

BILBAO (ANP) - Paul Seixas heeft de eerste etappe van de Ronde van Baskenland gewonnen. Het Franse wielertalent was de snelste in een tijdrit over 13,8 kilometer met start en aankomst in Bilbao.

2 uur geleden
Hockeysters SCHC verslaan titelverdediger Den Bosch en winnen EHL

DEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van SCHC (De Stichtsche) hebben in Den Bosch voor het eerst in het bestaan van de club de Euro Hockey League gewonnen. De ploeg uit Bilthoven verraste in de finale titelverdediger Den Bosch: 1-0.

4 uur geleden
Volleybalsters Sliedrecht voor de achtste keer bekerwinnaar

DEN BOSCH (ANP) - De volleybalsters van Sliedrecht Sport hebben voor de achtste keer in de clubgeschiedenis de nationale beker veroverd. De ploeg versloeg in de sfeervolle Maaspoort van Den Bosch in de finale Apollo 8 in vijf sets: 3-2 (20-25 25-17 20-25 25-20 15-12).

5 uur geleden
Geen Parijs-Roubaix voor wielrenner Evenepoel

BRUSSEL (ANP) - De Belgische wielrenner Remco Evenepoel ziet alsnog af van deelname aan Parijs-Roubaix komende zondag. De olympisch kampioen hield die mogelijkheid open na zijn sterke debuut in de Ronde van Vlaanderen, maar zijn ploeg Red Bull-Bora-hansgrohe bevestigde aan de Belgische sportzender Sporza dat hij zijn eerste optreden in de kasseienklassieker uitstelt.

5 uur geleden
Van de Zandschulp klimt tien plaatsen op wereldranglijst tennis

LONDEN (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is tien plaatsen gestegen op de wereldranglijst. Hij klom op de laatste ranking van de ATP van de 62e naar de 52e plaats. Dat is nog wel ver verwijderd van zijn hoogste positie ooit; de 22e in augustus 2022.

11 uur geleden
Parijs-Roubaix nog te vroeg voor Vlaanderen-winnares Vollering

OUDENAARDE (ANP) - Parijs-Roubaix komt nog te vroeg voor Demi Vollering, zei de winnares van de Ronde van Vlaanderen zondag na afloop van die wedstrijd. "We hebben voor nu ons plan gemaakt en we houden Roubaix in ons achterhoofd voor een ander jaar."

1 dag geleden