Hockeycoach Annan schakelt met China vaderland Australië uit
PARIJS (ANP) - Bondscoach Alyson Annan heeft zich op de Olympische Spelen met de Chinese hockeysters gekwalificeerd voor de halve finales. De voormalige bondscoach van de Nederlandse vrouwen won in het Yves-du-Manoir Stadion met 3-2 van haar vaderland Australië. Annan speelde meer dan tweehonderd interlands voor Australië en werd twee keer uitgeroepen tot beste speelster van de wereld (1998 en 2000).
De 51-jarige Annan leidde de Nederlandse hockeysters naar talloze prijzen, waaronder de wereldtitel in 2018 en het olympisch goud in 2021. Een half jaar na de Spelen van Tokio stapte ze op als bondscoach na onvrede binnen de selectie over de groepscultuur en het teamklimaat.
Enkele maanden na haar vertrek bij Oranje ging Annan aan de slag als bondscoach van China. Ze mocht een indrukwekkende staf samenstellen, met onder meer haar leermeester en de Australische hockeylegende Ric Charlesworth als haar assistent.
Halve finales
In de halve finales van het olympisch hockeytoernooi speelt China tegen de winnaar van het duel tussen België en Spanje. De Belgen staan onder leiding van de Nederlander Raoul Ehren. Mocht China de halve eindstrijd winnen, dan wacht in de finale mogelijk een confrontatie met Nederland. Oranje begint maandag om 17.30 uur aan de kwartfinales tegen Groot-Brittannië.
"We wisten dat we dit konden, maar we zijn hier niet voor een plek bij de beste vier", zei Annan na de wedstrijd tegen haar speelsters. "We zijn trots, we zijn blij. Maar dit is niet het einde."
Meer uit Sport
MONACO (ANP/AFP) - De Keniaanse atleet Albert Korir, oud-winnaar van de marathon van New York, heeft een dopingschorsing van vijf jaar gekregen. Dat maakte de Athletics Integrity Unit (AIU) maandag bekend.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is acht plaatsen gezakt op de wereldranglijst. De 25-jarige Nederlander bezet nu de 99e plaats.
7 uur geledenMIAMI (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft voor de tweede keer het masterstoernooi van Miami gewonnen. De 24-jarige nummer 2 van de wereld versloeg in de strijd om de titel de verrassende finalist Jiri Lehecka, de Tsjechische nummer 22 van de wereld: 6-4 6-4. Sinner won zijn derde masterstoernooi op rij, iets wat alleen Novak Djokovic en Rafael Nadal eerder deden.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Amnesty International waarschuwt dat het WK voetbal van 2026 "ernstige mensenrechtenrisico's" met zich meebrengt. Het toernooi vindt van 11 juni tot en met 19 juli plaats in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Het Nederlands elftal is een van de 48 deelnemers.
15 uur geledenAUSTIN (ANP) - Moto2-coureur Collin Veijer is tijdens de Grote Prijs van de Verenigde Staten twee keer gecrasht. Eerst ging het in de eerste ronde mis voor een grote groep, onder wie de 21-jarige Staphorster. Daarop volgde na enige tijd een herstart, waarna Veijer in de vierde ronde opnieuw onderuit schoof en de race definitief moest staken.
20 uur geledenAUSTIN (ANP) - De race in de Moto2 van de Grote Prijs van de Verenigde Staten is gestaakt na een grote valpartij. Meteen in de eerste bocht op het Circuit of the Americas gingen de Amerikaan Joe Roberts en Daniel Holgado onderuit. Enkele bochten verder schoten nog eens zeven coureurs, onder wie Collin Veijer, onderuit na een mislukte remactie van een van de coureurs. Daarop besloot de wedstrijdleiding tot een rode vlag.
20 uur geledenFRAUENFELD (ANP) - Motorcrosser Jeffrey Herlings is bij de Grote Prijs van Zwitserland verder achterop geraakt op zijn concurrent Lucas Coenen uit België. Beide coureurs finishten door motorpech niet in de eerste manche in het Zwitserse Frauenfeld, maar Coenen won de tweede manche, waarin Herlings derde werd.
22 uur geleden