Hockeybond ziet geen reden om wedstrijden te schrappen
UTRECHT (ANP) - De Nederlandse Hockeybond KNHB ziet nog geen redenen om maatregelen te treffen of wedstrijden af te gelasten vanwege de uitbraak van het coronavirus. Komend weekend start de hockeycompetitie weer met de eerste wedstrijden in de Hoofdklasse en staan inhaalwedstrijden gepland.
De bond kreeg enkele vragen over het al dan niet doorgaan van wedstrijden. De KNHB houdt de situatie in de gaten en laat zich daarbij adviseren door het RIVM (Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu) en NOC*NSF.
Hockeyers en hockeyfans wordt aangeraden wel extra te letten op de basishygiëne en het advies van het RIVM hierover op te volgen. Dat houdt in de handen regelmatig te wassen, papieren zakdoeken te gebruiken en aan de binnenkant van de elleboog te hoesten of niezen.
Donderdag werd het eerste geval van besmetting met het coronavirus in Nederland bekend. Het gaat om een man uit het Brabantse Loon op Zand.
Meer uit Sport
BRIGHTON (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft in de tiende speelronde van de Premier League de finale bereikt. De Nederlander knokte zich in de halve finale in Brighton tegen de Engelsman Stephen Bunting terug van een achterstand van 4-2 en won met 6-5.
34 minuten geledenBRIGHTON (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft in de tiende speelronde van de Premier League Gian van Veen verslagen. De 36-jarige Brabander zette zijn landgenoot in Brighton met 6-4 aan de kant.
1 uur geledenPEGEIA (ANP) - Schaker Anish Giri is er bij het Kandidatentoernooi op Cyprus niet in geslaagd voor de derde keer op rij te winnen. Na zeges op Rameshbabu Praggnanandhaa uit India en de Amerikaan Fabiano Caruana, moest de 31-jarige Nederlander donderdag in de tiende speelronde tegen de Amerikaan Hikaru Nakamura genoegen nemen met een remise.
5 uur geledenMONACO (ANP) - De Spaanse tennisser Carlos Alcaraz (22) heeft zich met enige moeite bij de laatste acht van de Monte Carlo Masters geschaard. De nummer 1 van de wereldranglijst won op het gravel van de Country Club in de achtste finales in drie sets van de 26-jarige Argentijn Tomás Etcheverry: 6-1 4-6 6-3. Alcaraz stuit nu op Aleksandr Boeblik uit Kazachstan.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Trans vrouwen mogen vanaf donderdag niet meer meedoen aan vrouwentoernooien van dartsbond PDC. Dat staat in een verklaring op de site van de PDC. Het besluit heeft onder anderen gevolgen voor de Nederlandse Noa-Lynn van Leuven.
5 uur geledenROUBAIX (ANP/AFP/BELGA) - Mathieu van der Poel vindt zichzelf "meer favoriet" in Parijs-Roubaix dan in de Ronde van Vlaanderen. Dat zei hij donderdag op een persconferentie. Van der Poel werd afgelopen zondag in Vlaanderen tweede achter Tadej Pogacar. In Roubaix was de Nederlander de afgelopen drie jaar de beste.
7 uur geledenSTUTTGART (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft zich teruggetrokken van het WTA-toernooi van Stuttgart vanwege een blessure. Dat heeft de Belarussische nummer 1 van de wereld donderdag via Instagram bekendgemaakt. Ze schrijft dat ze de blessure opliep na het masterstoernooi van Miami, dat ze eind maart winnend afsloot.
7 uur geleden