H&M vertrekt 'gefaseerd' uit Myanmar om misstanden fabrieken
LONDEN (ANP) - Modewinkelketen H&M heeft besloten stapsgewijs de inkoop van kleding uit Myanmar stop te zetten, laat het bedrijf aan persbureau Reuters weten. De beslissing komt na een kritisch rapport over misstanden in kledingfabrieken in het Zuidoost-Aziatische land die produceren voor de Zweedse multinational.
Eerder deze week verklaarde H&M ernstige zorgen te hebben over de omstandigheden waarin fabrieksarbeiders kleding voor de budgetketen naaien. De mensenrechtenorganisatie Business and Human Rights Resource Centre (BHRRC) publiceerde een rapport over 156 vermeende misstanden, waarvan er twintig verband hielden met leveranciers van H&M. Zo werden lonen volgens BHRRC niet of onvolledig uitbetaald en was er sprake van gedwongen overwerken. In een van de fabrieken zouden werknemers op hun knieën zijn gedwongen omdat ze productiedoelstellingen niet hadden gehaald.
Volgens de mensenrechtenorganisatie bestaan de misstanden in Myanmarese kledingfabrieken sinds het leger in 2021 via een coup de macht overnam in het land. H&M spreekt nu ook van toenemende problemen.
"We hebben de laatste ontwikkelingen in Myanmar nauwgezet gevolgd en zien toenemende uitdagingen bij het uitvoeren van onze operaties volgens onze standaarden en vereisten", schrijft het bedrijf. "Na een zorgvuldige overweging hebben we de beslissing genomen om geleidelijk onze activiteiten in Myanmar uit te faseren."
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse handelsvertegenwoordiger Jamieson Greer heeft kritiek geuit op een Duits wetsvoorstel dat streamingdiensten verplicht om te investeren in de Duitse filmsector. Hij noemde de maatregelen discriminerend en een schending van het handelsakkoord tussen de Europese Unie en de VS.
18 minuten geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Anthropic is van plan snel nieuwe AI-modellen breed beschikbaar te maken met mogelijkheden die vergelijkbaar zijn met die van zijn model Mythos. Deze zijn ergens in de komende weken al te verwachten. Het gaat om een opmerkelijke aankondiging. Mythos behelst technologie waarvan het Amerikaanse bedrijf eerder zei dat die te gevaarlijk was om aan het grote publiek beschikbaar te stellen.
52 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie is akkoord gegaan met een grote zuivelsamensmelting waarbij ook het Nederlandse DOC Kaas is betrokken. De Zweeds-Deense zuivelcoöperatie Arla Foods mag van Brussel het Duitse DMK en het uit 1895 stammende DOC Kaas inlijven. De commissie ziet geen reden om voorwaarden te stellen omdat er geen gevaren zijn voor de concurrentie.
2 uur geledenMILAAN (ANP/BLOOMBERG) - Sportwagenfabrikant Ferrari was donderdag een stevige winnaar op de beurs in Milaan na geruststellende woorden van topman Benedetto Vigna. Hij verklaarde dat er al bestellingen binnen zijn voor het eerste volledig elektrische model van het Italiaanse bedrijf. Eerder deze week kreeg de beurskoers nog een knauw na een golf aan kritiek op de gepresenteerde Ferrari Luce die 550.000 euro kost.
4 uur geledenGENÈVE (ANP) - De oorlog in het Midden-Oosten heeft ervoor gezorgd dat het aantal vliegtuigpassagiers wereldwijd vorige maand is gedaald. Volgens de internationale luchtvaartbrancheorganisatie IATA vlogen mensen in april 3,4 procent minder dan in dezelfde maand in 2025.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Warenhuisketen de Bijenkorf heeft veel last van zuinige consumenten. De klantbestedingen zijn afgelopen jaar op vergelijkbare basis met meer dan 8 procent gedaald. De Bijenkorf merkte ook dat zijn webshop minder bezoekers kreeg dan een jaar eerder.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - Snowflake ging donderdag hard omhoog op de beurzen in New York. De clouddienstverlener en softwareontwikkelaar verhoogde de omzetverwachting voor het hele jaar na beter dan verwachte kwartaalresultaten. Ook tekende het bedrijf een meerjarige overeenkomst van 6 miljard dollar met Amazon voor het gebruik van de clouddiensten en chips van Amazon Web Services, de clouddivisie van het tech- en webwinkelconcern. Het aandeel Snowflake werd bijna 34 procent meer waard.
6 uur geleden