Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

H&M omlaag op Zweedse beurs na tegenvallende resultaten

H&M omlaag op Zweedse beurs na tegenvallende resultaten

AMSTERDAM (ANP) - H&M heeft vrijdag 7,4 procent aan waarde verloren op de beurs in Stockholm. De Zweedse kledingwinkelketen presenteerde zijn kwartaalcijfers, waaruit naar voren kwam dat de omzet gedurende de zomermaanden vrijwel vlak is gebleven. De beurzen in Amsterdam zijn vlak voor het weekend lager gesloten. De hoofdindex op het Damrak eindigde met een verlies onder aanvoering van chipbedrijven.

H&M heeft al langer last van tegenvallende verkopen, die leiden tot hogere kosten voor het opslaan van de overgebleven voorraad. Het bedrijf heeft de afgelopen maanden de focus gelegd op het terugdringen van die voorraden en het verhogen van de winstgevendheid.

Beleggers verwerkten verder nog het rentebesluit van de Europese Centrale Bank (ECB) van donderdag. Die verhoogde toen voor de tiende keer op rij de rente tot 4 procent, het hoogste niveau ooit. Op de financiële markten wordt gehoopt dat dit de laatste verhoging zal zijn. Die hoop zorgde donderdag al voor flinke koerswinsten.

ASMI

De AEX-index sloot 0,4 procent lager op 741,51 punten. De MidKap verloor 0,3 procent tot 858,24 punten. De beurzen in Frankfurt, Parijs en Londen stegen tot 1 procent.

De Nederlandse chipbedrijven ASMI, Besi en ASML waren de hekkensluiters in de AEX met minnen tot 6,6 procent. Volgens persbureau Reuters heeft de Tawainese chipfabrikant TSMC zijn leveranciers gevraagd de leveringen van chipapparatuur te vertragen. Onder meer chipmachineproducent ASML is een belangrijke leverancier van TSMC.

KPN daalde 0,5 procent. Toezichthouder ACM stelde niet zomaar akkoord te gaan met de overname van Youfone door KPN. Door die overeenkomst ter waarde van 200 miljoen euro zou KPN een belangrijk budgetmerk voor mobiele telefonie inlijven. De ACM wil de overname nu uitgebreider onderzoeken, omdat te veel concurrentie zou kunnen wegvallen.

Air France-KLM

In de MidKap daalde Air France-KLM 1,8 procent. Persbureau Bloomberg meldde dat de Frans-Nederlandse luchtvaartcombinatie plannen heeft om dertig tot vijftig nieuwe vliegtuigen aan te schaffen. Topman Ben Smith had in juni al verklaard dat het luchtvaartconcern werkt aan de vervanging van oudere toestellen door brandstofzuinigere modellen.

De euro was 1,0671 dollar waard, tegen 1,0661 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie steeg met 0,3 procent tot 90,45 dollar. Brentolie werd 0,1 procent goedkoper en had een prijs van 93,62 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Bessent hoopt dat Amerikaanse tariefdreiging EU 'wakker schudt'

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse minister van Financiën, Scott Bessent, hoopt dat de dreiging van een importheffing van 50 procent de Europese Unie "wakker schudt". Met de meeste landen lopen de onderhandelingen "in goed vertrouwen" volgens Bessent, "maar de EU is een uitzondering", zo zei hij in een interview met Fox News.

10 minuten geleden
Europese ministers: handelsgesprekken met VS gaan door

BRUSSEL (ANP/RTR) - Europese ministers benadrukken na de tariefdreiging van de Amerikaanse president Donald Trump dat de handelsgesprekken tussen de Verenigde Staten en de Europese Unie doorgaan. "De Europese Unie en de Verenigde Staten zijn aan het onderhandelen", stelt de Poolse handelsminister Michał Baranowski.

11 minuten geleden
Wall Street opent lager na tariefdreiging Trump, ook Apple zakt

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag lager geopend. Beleggers reageerden op het dreigement van president Donald Trump om vanaf 1 juni importheffingen van 50 procent op te leggen op goederen uit de Europese Unie. Volgens Trump gaan de onderhandelingen met de EU namelijk "nergens heen", zo schreef hij op zijn socialemediakanaal Truth Social.

36 minuten geleden
Ondernemers na tariefdreiging: nog een deuk in betrouwbaarheid VS

ZOETERMEER (ANP) - De nieuwe importheffingen die de Amerikaanse president Donald Trump dreigt in te voeren, zijn de volgende deuk in de betrouwbaarheid van de Verenigde Staten als handelspartner. Dat zegt ondernemersorganisatie evofenedex. De organisatie, die de handels- en logistieke belangen van duizenden bedrijven behartigt, noemt de stap "een teken van onderhandelen te kwader trouw". Ondernemend Nederland hekelt het zoveelste dreigement. "Dit is zijn tactiek, maar op een gegeven moment kan er een soort sleetsheid ontstaan", zegt voorzitter Erik Ziengs.

1 uur geleden
EU wacht met reactie nieuwe tarieven Trump tot belletje met VS

BRUSSEL (ANP/RTR) - De Europese Commissie wil pas reageren op de nieuwe aangekondigde tarieven van de Amerikaanse president Donald Trump nadat handelschef Maroš Šefčovič heeft gebeld met de Amerikaanse handelsvertegenwoordiger Jamieson Greer. Dat telefoongesprek staat gepland om 15.00 uur.

2 uur geleden
Trump: heffing tegen Apple als iPhones niet in VS gemaakt worden

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt met een heffing van 25 procent tegen Apple als het bedrijf zijn iPhones niet in de Verenigde Staten maakt. Het techconcern maakt de meeste van zijn iPhones in China en heeft momenteel geen smartphonefabrieken in de VS.

2 uur geleden
Trump raadt heffingen van 50 procent aan tegen EU vanaf 1 juni

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump kan vanaf 1 juni importheffingen van 50 procent gaan opleggen op goederen uit de Europese Unie.

2 uur geleden