H&M omlaag op Zweedse beurs na tegenvallende resultaten
AMSTERDAM (ANP) - H&M heeft vrijdag 7,4 procent aan waarde verloren op de beurs in Stockholm. De Zweedse kledingwinkelketen presenteerde zijn kwartaalcijfers, waaruit naar voren kwam dat de omzet gedurende de zomermaanden vrijwel vlak is gebleven. De beurzen in Amsterdam zijn vlak voor het weekend lager gesloten. De hoofdindex op het Damrak eindigde met een verlies onder aanvoering van chipbedrijven.
H&M heeft al langer last van tegenvallende verkopen, die leiden tot hogere kosten voor het opslaan van de overgebleven voorraad. Het bedrijf heeft de afgelopen maanden de focus gelegd op het terugdringen van die voorraden en het verhogen van de winstgevendheid.
Beleggers verwerkten verder nog het rentebesluit van de Europese Centrale Bank (ECB) van donderdag. Die verhoogde toen voor de tiende keer op rij de rente tot 4 procent, het hoogste niveau ooit. Op de financiële markten wordt gehoopt dat dit de laatste verhoging zal zijn. Die hoop zorgde donderdag al voor flinke koerswinsten.
ASMI
De AEX-index sloot 0,4 procent lager op 741,51 punten. De MidKap verloor 0,3 procent tot 858,24 punten. De beurzen in Frankfurt, Parijs en Londen stegen tot 1 procent.
De Nederlandse chipbedrijven ASMI, Besi en ASML waren de hekkensluiters in de AEX met minnen tot 6,6 procent. Volgens persbureau Reuters heeft de Tawainese chipfabrikant TSMC zijn leveranciers gevraagd de leveringen van chipapparatuur te vertragen. Onder meer chipmachineproducent ASML is een belangrijke leverancier van TSMC.
KPN daalde 0,5 procent. Toezichthouder ACM stelde niet zomaar akkoord te gaan met de overname van Youfone door KPN. Door die overeenkomst ter waarde van 200 miljoen euro zou KPN een belangrijk budgetmerk voor mobiele telefonie inlijven. De ACM wil de overname nu uitgebreider onderzoeken, omdat te veel concurrentie zou kunnen wegvallen.
Air France-KLM
In de MidKap daalde Air France-KLM 1,8 procent. Persbureau Bloomberg meldde dat de Frans-Nederlandse luchtvaartcombinatie plannen heeft om dertig tot vijftig nieuwe vliegtuigen aan te schaffen. Topman Ben Smith had in juni al verklaard dat het luchtvaartconcern werkt aan de vervanging van oudere toestellen door brandstofzuinigere modellen.
De euro was 1,0671 dollar waard, tegen 1,0661 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie steeg met 0,3 procent tot 90,45 dollar. Brentolie werd 0,1 procent goedkoper en had een prijs van 93,62 dollar per vat.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een licht verlies gesloten. Beleggers op het Damrak volgden daarmee het overwegend negatieve sentiment op andere Europese beurzen en op Wall Street. Nieuwe aanvallen van Iran op Koeweit en Bahrein wakkerden zorgen aan over de oorlog in het Midden-Oosten. Eerder optimisme over een vredesdeal verdween naar de achtergrond.
52 minuten geledenPARIJS (ANP) - Topman Benjamin Smith van Air France-KLM krijgt zijn miljoenenbeloning. Een meerderheid van de aandeelhouders is akkoord met het salaris en de bonussen van de Canadese topman. De Nederlandse overheid had eerder laten weten bezwaar aan te tekenen tegen de financiële beloning.
55 minuten geledenDEN BOSCH (ANP) - Winkeliers die vuurwerk verkochten rond de jaarwisseling dreigen naar de rechter te stappen. Ze zijn ontevreden over de compensatie die het kabinet ze biedt voor het aanstaande vuurwerkverbod. Volgens hen is de vergoeding voor de misgelopen winst van één jaar te weinig.
1 uur geledenTERNEUZEN (ANP) - Chemieconcern Dow schrapt in Nederland 605 banen. Dat heeft het bedrijf laten weten aan medewerkers en personeelsvertegenwoordigers. De ingreep maakt deel uit van een wereldwijde reorganisatie.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn licht lager begonnen aan een nieuwe handelsdag, nadat een dag eerder nieuwe recordstanden bij de Amerikaanse hoofdgraadmeters op de koersenborden werden gezet. Beleggers op Wall Street deden het even voorzichtig aan nu het geweld in het Midden-Oosten weer is opgelaaid door Iraanse aanvallen op Koeweit en Bahrein en Amerikaanse aanvallen op Iran.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - In de Europese Unie staan ruim 1 miljoen banen op het spel door wereldwijde concurrentie en geopolitieke spanningen. Dat meldt de Europese Commissie in het voorjaarspakket dat woensdag werd gepubliceerd. Onder meer de bouw, de metaalindustrie, de auto-industrie en het transport zijn volgens het rapport kwetsbaar.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Brussel wil dat er bij publieke bestedingen aan chips, AI en clouddiensten voorkeur wordt gegeven aan bedrijven in de EU of bedrijven die investeren in onderzoek en ontwikkeling in de EU. Dat staat in een voorstel van de Europese Commissie over zogeheten technologische onafhankelijkheid.
4 uur geleden