H&M omlaag op Zweedse beurs na tegenvallende resultaten
AMSTERDAM (ANP) - H&M heeft vrijdag 7,4 procent aan waarde verloren op de beurs in Stockholm. De Zweedse kledingwinkelketen presenteerde zijn kwartaalcijfers, waaruit naar voren kwam dat de omzet gedurende de zomermaanden vrijwel vlak is gebleven. De beurzen in Amsterdam zijn vlak voor het weekend lager gesloten. De hoofdindex op het Damrak eindigde met een verlies onder aanvoering van chipbedrijven.
H&M heeft al langer last van tegenvallende verkopen, die leiden tot hogere kosten voor het opslaan van de overgebleven voorraad. Het bedrijf heeft de afgelopen maanden de focus gelegd op het terugdringen van die voorraden en het verhogen van de winstgevendheid.
Beleggers verwerkten verder nog het rentebesluit van de Europese Centrale Bank (ECB) van donderdag. Die verhoogde toen voor de tiende keer op rij de rente tot 4 procent, het hoogste niveau ooit. Op de financiële markten wordt gehoopt dat dit de laatste verhoging zal zijn. Die hoop zorgde donderdag al voor flinke koerswinsten.
ASMI
De AEX-index sloot 0,4 procent lager op 741,51 punten. De MidKap verloor 0,3 procent tot 858,24 punten. De beurzen in Frankfurt, Parijs en Londen stegen tot 1 procent.
De Nederlandse chipbedrijven ASMI, Besi en ASML waren de hekkensluiters in de AEX met minnen tot 6,6 procent. Volgens persbureau Reuters heeft de Tawainese chipfabrikant TSMC zijn leveranciers gevraagd de leveringen van chipapparatuur te vertragen. Onder meer chipmachineproducent ASML is een belangrijke leverancier van TSMC.
KPN daalde 0,5 procent. Toezichthouder ACM stelde niet zomaar akkoord te gaan met de overname van Youfone door KPN. Door die overeenkomst ter waarde van 200 miljoen euro zou KPN een belangrijk budgetmerk voor mobiele telefonie inlijven. De ACM wil de overname nu uitgebreider onderzoeken, omdat te veel concurrentie zou kunnen wegvallen.
Air France-KLM
In de MidKap daalde Air France-KLM 1,8 procent. Persbureau Bloomberg meldde dat de Frans-Nederlandse luchtvaartcombinatie plannen heeft om dertig tot vijftig nieuwe vliegtuigen aan te schaffen. Topman Ben Smith had in juni al verklaard dat het luchtvaartconcern werkt aan de vervanging van oudere toestellen door brandstofzuinigere modellen.
De euro was 1,0671 dollar waard, tegen 1,0661 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie steeg met 0,3 procent tot 90,45 dollar. Brentolie werd 0,1 procent goedkoper en had een prijs van 93,62 dollar per vat.
Meer uit Financieel
BALTIMORE (ANP) - De eigenaar van een bedrijf dat chartervluchten met privéjets aanbood, is veroordeeld voor het oplichten van klanten. Hij heeft mensen ongeveer 15 miljoen dollar afhandig gemaakt, aldus het Openbaar Ministerie in de Amerikaanse staat Maryland.
24 minuten geledenNIEUWEGEIN (ANP) - Voor een subsidieregeling voor een elektrische landbouwmachine of tractor is veel interesse bij boeren, nu de energieprijzen flink zijn gestegen door de Iranoorlog. De subsidiepot ging eerder deze week open, maar er is nu al veel meer steun aangevraagd dan er aan budget is. Agrotechniekbrancheclub Fedecom roept de politiek op snel meer geld beschikbaar te stellen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is vrijdag met een klein verlies begonnen. Vooral de chipbedrijven ASMI, Besi en ASML stonden onder druk door koersverliezen in de Amerikaanse en Aziatische chipsector. Op Wall Street werden chip- en techaandelen donderdag al ingeruild voor meer traditionele bedrijven, waardoor de techzware Nasdaq licht lager sloot. De Dow-Jonesindex, die minder afhankelijk is van de techsector, steeg daardoor naar een nieuw recordniveau.
1 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Eurocommissaris Maroš Šefčovič (Handel) heeft zijn Chinese tegenhanger opgeroepen om het "onhoudbare" handelstekort tussen de economieën aan te pakken. Het handelstekort loopt op dit moment volgens hem op tot 1 miljard euro per dag.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Belangrijke aandeelhouders van Heineken hebben de bierbrouwer opgeroepen om snel duidelijkheid te geven over de opvolger van de per eind mei vertrokken bestuursvoorzitter Dolf van den Brink. Twee van de vijftien grootste investeerders in het familiebedrijf zeiden tegen de Britse zakenkrant Financial Times dat Heineken daarbij moet afwijken van de aloude traditie om interne kandidaten te benoemen. Ze willen een externe kandidaat om het concern er weer bovenop te helpen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederlandse boeren en tuinders kregen in het eerste kwartaal van dit jaar gemiddeld ruim 10 procent minder betaald voor hun producten vergeleken met een jaar eerder. Volgens nieuwe cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) leverden vooral aardappelen minder op. Ook de afzetprijzen van fruit, granen, melk en eieren lagen beduidend lager.
2 uur geledenRHENEN (ANP) - Nederlandse wijngaardeniers hebben een succesvol wijnjaar beleefd. Met ruim 1,5 miljoen flessen wijn in 2025 was vorig jaar het op een na succesvolste wijnjaar ooit. Dat meldt de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO) in samenwerking met Vereniging Nederlandse Wijnproducenten (VNWP).
2 uur geleden