Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

H&M omlaag op Zweedse beurs na tegenvallende resultaten

H&M omlaag op Zweedse beurs na tegenvallende resultaten

AMSTERDAM (ANP) - H&M heeft vrijdag 7,4 procent aan waarde verloren op de beurs in Stockholm. De Zweedse kledingwinkelketen presenteerde zijn kwartaalcijfers, waaruit naar voren kwam dat de omzet gedurende de zomermaanden vrijwel vlak is gebleven. De beurzen in Amsterdam zijn vlak voor het weekend lager gesloten. De hoofdindex op het Damrak eindigde met een verlies onder aanvoering van chipbedrijven.

H&M heeft al langer last van tegenvallende verkopen, die leiden tot hogere kosten voor het opslaan van de overgebleven voorraad. Het bedrijf heeft de afgelopen maanden de focus gelegd op het terugdringen van die voorraden en het verhogen van de winstgevendheid.

Beleggers verwerkten verder nog het rentebesluit van de Europese Centrale Bank (ECB) van donderdag. Die verhoogde toen voor de tiende keer op rij de rente tot 4 procent, het hoogste niveau ooit. Op de financiële markten wordt gehoopt dat dit de laatste verhoging zal zijn. Die hoop zorgde donderdag al voor flinke koerswinsten.

ASMI

De AEX-index sloot 0,4 procent lager op 741,51 punten. De MidKap verloor 0,3 procent tot 858,24 punten. De beurzen in Frankfurt, Parijs en Londen stegen tot 1 procent.

De Nederlandse chipbedrijven ASMI, Besi en ASML waren de hekkensluiters in de AEX met minnen tot 6,6 procent. Volgens persbureau Reuters heeft de Tawainese chipfabrikant TSMC zijn leveranciers gevraagd de leveringen van chipapparatuur te vertragen. Onder meer chipmachineproducent ASML is een belangrijke leverancier van TSMC.

KPN daalde 0,5 procent. Toezichthouder ACM stelde niet zomaar akkoord te gaan met de overname van Youfone door KPN. Door die overeenkomst ter waarde van 200 miljoen euro zou KPN een belangrijk budgetmerk voor mobiele telefonie inlijven. De ACM wil de overname nu uitgebreider onderzoeken, omdat te veel concurrentie zou kunnen wegvallen.

Air France-KLM

In de MidKap daalde Air France-KLM 1,8 procent. Persbureau Bloomberg meldde dat de Frans-Nederlandse luchtvaartcombinatie plannen heeft om dertig tot vijftig nieuwe vliegtuigen aan te schaffen. Topman Ben Smith had in juni al verklaard dat het luchtvaartconcern werkt aan de vervanging van oudere toestellen door brandstofzuinigere modellen.

De euro was 1,0671 dollar waard, tegen 1,0661 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie steeg met 0,3 procent tot 90,45 dollar. Brentolie werd 0,1 procent goedkoper en had een prijs van 93,62 dollar per vat.

Meer uit Financieel

BOVAG vindt gerichte energiesteun verstandiger dan accijnskorting

HILVERSUM (ANP) - BOVAG-voorzitter Christianne van der Wal vindt het verstandig dat het kabinet maandag met maatregelen komt om de pijn van de prijsstijgingen aan de pomp voor burgers en bedrijven te verzachten. De belangenbehartiger van de autobranche in Nederland snapt wel dat het kabinet niet kiest voor een generieke accijnskorting, zei ze zondag in televisieprogramma WNL Op Zondag.

1 uur geleden
Zwitserland merkt terugloop toeristen door Iranoorlog

GENÈVE (ANP/DPA) - In Zwitserland merken toerismeorganisaties een terugloop in het aantal buitenlandse gasten door de Iranoorlog. Volgens Schweiz Tourismus annuleerden veel toeristen uit Azië in maart hun reizen, deels omdat vluchten via knooppunten in het Midden-Oosten zoals Dubai werden geschrapt.

4 uur geleden
Duitse spoorwegen geven meer dan duizend stations een opknapbeurt

BERLIJN (ANP/DPA) - In Duitsland worden dit jaar meer dan duizend treinstations gemoderniseerd en tot 2030 krijgen nog eens honderden stations een opknapbeurt. Dat heeft topvrouw Evelyn Palla van Deutsche Bahn (DB) dit weekend gezegd in Duitse media.

5 uur geleden
Oostenrijk waarschuwt voor rattengif in babyvoeding

WENEN (ANP/DPA/AFP) - In Oostenrijk zijn potjes babyvoeding van het merk HiPP vermengd met rattengif. Het gaat vermoedelijk om een afpersingspoging, meldt voedselwaakhond AGES.

14 uur geleden
Chinese overname Lumileds krijgt geen goedkeuring van VS

EINDHOVEN (ANP) - De overname van de voormalige Philips-lampendochter Lumileds door het Chinese San'an Optoelectronics gaat niet door. De Amerikaanse waakhond (CFIUS) wilde geen goedkeuring geven om risico's voor de nationale veiligheid van de VS. Vervolgens hebben San'an en diens Maleisische samenwerkingspartner Inari Amertron Berhad laten weten de deal te schrappen.

22 uur geleden
Reders: situatie Hormuz lijkt weer net als eerder deze week

ROTTERDAM (ANP) - Door de ontwikkelingen van zaterdag lijkt de situatie in de Straat van Hormuz weer terug bij die van vrijdag vóór 15.00 uur. Dat constateert een woordvoerder van de Koninklijke Vereniging van Nederlandse Reders (KVNR) nadat Iran had aangekondigd de Straat van Hormuz weer voor de scheepvaart te sluiten. Ook werd zaterdag duidelijk dat er weer schepen zijn beschoten in de voor de olie- en gasleveringen belangrijke zeestraat.

22 uur geleden
Tanken iets goedkoper na nieuws van vrijdag over opening Hormuz

EINDHOVEN (ANP) - Tanken is zaterdag weer iets goedkoper geworden. De vraag is wel wat de prijzen aan de pomp na het weekend gaan doen, omdat Iran heeft aangekondigd de Straat van Hormuz weer voor de scheepvaart te sluiten.

1 dag geleden