
Historische wegwijzer terug op zijn plek in Kloetinge
KLOETINGE - De historische ANWB-wegwijzer is terug van weggeweest op het Geertesplein in Kloetinge.
Op initiatief van inwoner Rob Strating is de paal grondig gerestaureerd en staat weer op zijn oorspronkelijk plek. Strating is groot liefhebber van auto’s en alles wat daarmee te maken heeft. Hij beschouwt de wegwijzer dan ook als cultureel erfgoed.
Afgebroken
Om de wegwijzer in ere te herstellen zocht Strating contact met de Schildersvakopleiding Zuid-West in Goes. Daar is de paal in december naartoe gebracht. ‘Onderweg brak het ANWB-logo van de paal’, laat de gemeente Goes weten. Leerlingen van de afdeling metaal van het Goese Lyceum hebben daarom een aluminium ‘voet’ aan het logo gemaakt, waardoor het met een bout aan het bord kon worden bevestigd.
Leerling-schilder Habtay Istefanes Bairu heeft de wegwijzer gerestaureerd. Hij kwam in 2015 vanuit Eritrea naar Nederland en liep afgelopen zomer stage bij schilderbedrijf Noom in Sint-Maartensdijk. Daarna ging hij naar de Schildersvakopleiding. ‘De wegwijzer was voor hem een mooi project om verschillende vaardigheden te leren. De wegwijzer is grondig schoon gemaakt, er zijn gaten in de paal gedicht en alles is in de originele kleuren blauw en wit terug gebracht.’
Dit type wegwijzer bestaat sinds begin jaren ’50. ‘Oorspronkelijk stond de wegwijzer op de kruising van de Tervatenseweg en Bredeweg in Kloetinge. Na de verbreding van de Lewestraat verhuisde de paal naar de kruising van de Lewestraat met Marktveld en Geertesplein.’ Daar hebben Rob Strating en de Goese wethouder Cees Pille de wegwijzer woensdagmiddag teruggeplaatst.
Meer uit Beveland
COLIJNSPLAAT - Tijdens de cursusavond van de EHBO vereniging Noord-Beveland in Colijnsplaat zette burgemeester Meeuwisse zeven jubilarissen in het zonnetje.
13 uur geledenGOES - Wethouder Joan Veldhuizen opende onlangs speeltuin De Fanfaria in de wijk Aria. Voorzitter André Lindenbergh van wijkvereniging Overturia benadrukte de lange voorbereiding van dit groene project, mogelijk gemaakt door gemeente, aannemer, sponsors en buurtbewoners.
15 uur geledenGOES - Bij Sleutelen Aan Vermogen (SAV) in Goes is op 15 september een nieuwe bulkmachine voor statiegeldverpakkingen geopend. De machine maakt het mogelijk om meer dan honderd flesjes en blikjes tegelijk in te leveren. Dat scheelt consumenten en organisaties met volle zakken of dozen veel tijd en moeite.
1 dag geledenGOES - Om de zorg in Zeeland te behouden gaan de Zeeuwse ziekenhuizen Adrz en Zorg Saam meer samenwerken. 'Met concentratie van bepaalde operaties en de aanschaf van een chirurgie-robot kan belangrijke zorg in Zeeland behouden blijven', staat in een gezamenlijk persbericht van de beide ziekenhuizen. 'Dit is een belangrijke stap voor de Zeeuwse ziekenhuiszorg en dat vindt ook CZ, de grootste zorgverzekeraar in Zeeland.'
1 dag geledenGOES - Bij het station in Goes heeft maandagmiddag vermoedelijk een vechtpartij plaatsgevonden waarbij een groep jongeren betrokken was.
1 dag geledenKLOETINGE - Met een feestelijke aftrap hebben VV Kloetinge en de gemeente Goes zaterdag 13 september de vernieuwde sportvelden op sportpark Wesselopark officieel in gebruik genomen. Daarmee werd een traject afgesloten dat al in 2021 begon met de voorbereidingen.
2 dagen geledenWISSENKERKE - Het kleine dijkhuisje aan de Oosterschelde bij Wissenkerke bestaat dit jaar precies 100 jaar. Ooit was het een onmisbare werkplek voor de dijkbaas, die vanaf hier de veiligheid van de dijken bewaakte. "Het was vaak penibel, maar ook een mooie tijd," vertelt voormalig dijkbaas Bas van Liere. In 1970 begon Van Liere bij het waterschap Noord-Beveland. Het werk als dijkbaas betekende lange nachten en barre omstandigheden. "We hadden niet die goede jassen van tegenwoordig. Je stond daar maar in de kou en nattigheid. Als het stormde, vloog het water soms over de kruin en werd het gras zwart van het zout."
2 dagen geleden