Historische wandeltochten door Tholen trekken meer dan 200 deelnemers
THOLEN - Hoe zijn de vestingmuren van Tholen-stad ontstaan? Wat weten we over de verdronken stad Reymerswael? En waarom was de langste en oudste waterlinie van Nederland zo belangrijk? Deze vragen werden afgelopen zondag beantwoord tijdens de laatste etappe van Expeditie Zuidwaterlinie in Tholen. Meer dan tweehonderd mensen reisden terug in de tijd om achter deze antwoorden te komen.
Tholen deed voor het eerst mee aan Expeditie Zuidwaterlinie, een jaarlijks evenement dat wandeltochten organiseert langs de verdedigingslinie van Zuid-Nederland. Dit jaar stonden de wandelingen in het teken van Menno van Coehoorn. Hij was een strateeg en vestingbouwer die precies 325 jaar geleden een inspectiereis maakte van Brabant tot Zeeland, langs wat nu bekend staat als de Zuidwaterlinie.
Wethouder Peter Hoek gaf om 11.00 uur het startsein voor de wandelexpeditie bij de Gasthuiskapel. Aanvankelijk hadden zich 140 wandelaars van tevoren aangemeld, maar op locatie liepen nog eens ruim 60 enthousiaste mensen de wandelroutes. Opvallend was dat maar liefst driekwart van de deelnemers van buiten de gemeente kwam en nog nooit eerder Tholen had bezocht.
Oester en haringDe deelnemers hadden de keuze uit verschillende routes, zoals de Stadsexpeditie met een gids (2 km), de Stad en Lande Expeditie (7,5 km) en de Oester Expeditie (15 km). Tijdens de langere route werden wandelaars getrakteerd op een oester of een stukje haring. Bovendien kregen alle deelnemers bij de stadswandeling een koek aangeboden om hun energie op peil te houden.
De liefhebbers hadden de mogelijkheid om de dag af te sluiten met een rondleiding door het oude stadhuis. Alle routes van de Expeditie Zuidwaterlinie zijn opgenomen in een folder, zodat mensen opnieuw de wandeltochten kunnen verkennen.
Expeditie Zuidwaterlinie eindigt vandaag in Tholen
Wandelexpeditie Zuidwaterlinie eindigt dit jaar in Tholen met drie wandelroutes
Meer uit Tholen
THOLEN - De gemeente Tholen heeft bijna 50 miljoen euro vrij in de reserves dat nu niet direct nodig is. Dit geld kan bijvoorbeeld later gebruikt worden voor noodzakelijke investeringen in de toekomst. Het kan ook voor andere projecten worden ingezet, maar het college adviseert de gemeenteraad om hier met terughoudendheid mee om te gaan. Dat antwoordt het college op schriftelijke vragen van Anco Fase (VVD) na de publicatie van het BDO-rapport.
6 uur geledenBREDA/THOLEN - Ondernemers zijn vaak dag en nacht bezig met hun onderneming. Maar wat drijft hen? Wat is hun motivatie? En waar liggen zij 's nachts van wakker? In 'Aan de keukentafel met...' gaan we met hen in gesprek en gaan we op zoek naar het bijzondere verhaal dat zij te vertellen hebben. Deze week: Bram Akkermans van Brams Bouwstenen.
10 uur geledenTHOLEN - Een bestelbus is in de nacht van dinsdag op woensdag in een sloot langs de N659 bij Tholen terechtgekomen. Het is niet bekend of er gewonden zijn gevallen.
13 uur geledenTHOLEN - Een 39-jarige man uit Tholen is vorige week veroordeeld tot een celstraf van één jaar, waarvan zes maanden voorwaardelijk, voor het betasten van zijn eigen dochtertje. De vader verklaarde dat hij midden in de nacht wilde controleren of zijn dochter een schone onderbroek nodig had, maar de rechtbank geloofde dat niet.
1 dag geledenTHOLEN - Een bestaande koopwoning op Tholen kostte vorig jaar 347 duizend euro, blijkt uit cijfers die het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) dinsdag naar buiten bracht. Dat is meer dan in 2024, toen de gemiddelde verkoopprijs nog 329 duizend euro bedroeg.
1 dag geledenTHOLEN - EBS wordt de eerste vervoerder in Nederland die op alle buurtbuslijnen volledig elektrisch gaat rijden. EBS, dat vanaf december 2026 het busvervoer in Zeeland overneemt van Connexxion, heeft 32 elektrische buurtbussen besteld die eind dit jaar moeten gaan rijden. Eerder bestelden zij al elektrische streekbussen.
1 dag geledenTHOLEN - Een val kan ingrijpende gevolgen hebben. Daarom organiseren de buurtsportcoaches van de gemeente Tholen, in samenwerking met fysiotherapeuten, een cursus valpreventie. Deze cursussen worden vanaf maart aangeboden aan zelfstandig wonende ouderen in Sint-Annaland, Sint-Maartensdijk, Stavenisse en Poortvliet.
2 dagen geleden