Historische 92e zege Hamilton, Verstappen derde in GP Portugal
PORTIMÃO (ANP) - Lewis Hamilton heeft weer een stukje historie toegevoegd aan de Formule 1. De coureur van Mercedes boekte in de Grote Prijs van Portugal zijn achtste zege van het seizoen en kwam daarmee op een ongekend totaal van 92 grandprixzeges. De Brit is nu de Duitse autosportlegende Michael Schumacher gepasseerd als coureur met meeste overwinningen in de koningsklasse van de autosport.
Max Verstappen overleefde een chaotische eerste ronde op het Autodromo do Algarve, het circuit van Portimão waar de Formule 1 voor het eerst te gast was. Hij zakte na onder meer een touché met de Mexicaan Sergio Pérez weg naar de vijfde plaats, maar de coureur van Red Bull wist zich te herstellen en reed alsnog naar de derde plaats. Hij kon de Mercedessen in het geheel niet bijhouden. Niet alleen Hamilton finishte ver voor hem, ook de Fin Valtteri Bottas bleef hem ruim voor.
Hamilton liep nog verder uit in het kampioenschap. Met nog vijf races te gaan kan hem zijn zevende wereldtitel nauwelijks nog ontgaan.
Hectisch begin
De openingsronde op het glooiende circuit van Portimão verliep nogal hectisch. Het regende licht en alle coureurs hadden problemen om grip te houden op het gladde asfalt. Het leidde tot diverse positiewisselingen. Een glibberende Hamilton raakte zijn eerste positie kwijt aan teamgenoot Bottas. De Fin zag vervolgens de Spanjaard Carlos Sainz voorbijrazen. De Spanjaard kende een superstart in zijn McLaren.
Verstappen schoof voor de eerste bocht op naar plek twee, maar viel daarna in het gedrang terug naar de vijfde plaats. Niet alleen Sainz ging hem voorbij, ook Lando Norris in zijn McLaren. Hij toucheerde bovendien de Racing Point van Pérez, die een inhaalpoging waagde. De Limburger hield zijn Red Bull op de baan, maar de Mexicaan vloog eraf en moest achteraan aansluiten.
Omdat de regen niet doorzette waren na acht rondjes de verhoudingen weer zoals de Formule 1 dit seizoen gewend is. Bottas leidde in zijn Mercedes, met Hamilton kort achter hem. Verstappen haalde zonder problemen Norris en Sainz weer in en nestelde zich op de derde plek, dezelfde positie waarin hij de race ook was gestart. Hamilton zette na twintig ronden een succesvolle aanval in op de koppositie. Hij passeerde Bottas, nam de leiding en reed weg van zijn teamgenoot. Hij 'cruiste' vervolgens naar zijn historische zege, gadegeslagen door ongeveer 30.000 toeschouwers.
Meer uit Sport
BAHREIN (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft de Bahrein Masters op zijn naam geschreven. Het was zijn zeventiende overwinning in een toernooi uit de World Series of Darts. De Brabander rekende in de finale af met Gian van Veen, de Gelderlander die eerder deze maand de finale van het WK speelde.
11 uur geledenOSLO (ANP) - Slovenië en Montenegro hebben op het EK handbal voor mannen in Noorwegen, Zweden en Denemarken een doelpuntenrecord gevestigd. De wedstrijd in Oslo eindigde in 41-40 voor Slovenië; nog nooit waren er 81 doelpunten gescoord in een EK-wedstrijd. Het vorige record stond volgens de Europese handbalfederatie EHF op 77 doelpunten, gemaakt op het EK van 2016 in de door Belarus gewonnen wedstrijd tegen IJsland: 39-38.
11 uur geledenBELGRADO (ANP) - De Nederlandse waterpoloërs hebben op het EK in Belgrado verloren van dertienvoudig Europees kampioen Hongarije. De ploeg van bondscoach Branko Mitrovic bood goed partij tegen nummer 3 van de wereld en wist een aantal keren een achterstand goed te maken, maar in de vierde periode maakten de sterke Hongaren het verschil. Mede door een man minder bij Oranje liep Hongarije uit van 11-10 naar 16-11.
12 uur geledenSHEFFIELD (ANP) - Het Nederlandse ijsdanspaar Chelsea Verhaegh en Sherim van Geffen is op de EK kunstschaatsen in het Engelse Sheffield als 23e geëindigd in de ritmische dans. Die klassering was te laag voor een optreden zaterdag in de vrije dans. De eerste twintig kwalificeerden zich voor het onderdeel, waarin de medailles worden verdeeld.
13 uur geledenTILBURG (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer is de eerste dag van de Europese kampioenschappen in Tilburg zonder problemen doorgekomen. De kopvrouw van de Nederlandse ploeg plaatste zich, net als haar zus Michelle Velzeboer en Selma Poutsma, op zowel de 500 als 1000 meter voor de kwartfinales.
15 uur geledenALTENBERG (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos heeft ook bij de laatste wereldbekerwedstrijd van het seizoen naast een medaille gegrepen. De wereldkampioene van 2025 finishte als vierde in het Duitse Altenberg.
16 uur geledenYANBU (ANP) - Trucker Mitchel van den Brink heeft de twaalfde etappe van de Dakar Rally in Yanbu gewonnen. De Nederlander behaalde zijn vierde etappezege van dit jaar.
17 uur geleden