
Historisch weerbericht: Warmste 9 november ooit gemeten
Met een temperatuur om 13.00 uur van 16,7 graden in De Bilt is het maandag de warmste 9 november in Nederland ooit gemeten. ‘En het kwik kan maandagmiddag nog oplopen’, meldt Weeronline.
Sinds de metingen worden verricht in Nederland, vanaf 1901, is de temperatuur op 9 november niet zo hoog geweest. ’Het vorige record stond op 16,5 graden en is gemeten in 1983’, laat Weeronline weten.
Maandag is het door de zonnige perioden en het gebrek aan wind aangenaam toeven buiten. De hoogste temperatuur van alle officiële KNMI-weerstations bedroeg volgens Weeronline rond 13.00 uur 17,6 graden. Dat was in Eindhoven.
Opwarming
Vorige week maandag was ook al sprake van een warmterecord. Daarmee is november voorlopig relatief warm. ‘Het record van vandaag is al het 12e datum-warmterecord dit jaar. Daar staat geen enkel kouderecord tegenover.’
Dit jaar kende tot dusver warmterecords in De Bilt op 31 januari, 16 februari, 5, 6 en 8 april, 8, 9 en 11 augustus, 15 september, 21 oktober, 2 november en 9 november. ‘Een normaal jaar telt gemiddeld 8 datum-warmterecords op het hoofdstation en 1 datum-kouderecord.’ Dat er meer warmterecords dan kouderecords zijn, heeft te maken met de opwarming van het klimaat.
Meer uit Vlissingen
VLISSINGEN - De Rotterdamse voetbalclub Feyenoord komt in de zomervakantie naar s.v. Walcheren in Vlissingen met een Feyenoord Soccer Camp voor kinderen van 6 tot en met 16 jaar. Het Feyenoord Soccer Camp duurt twee dagen, 7 en 8 juli, en staat onder leiding van gekwalificeerde trainers.
21 uur geledenVLISSINGEN - In deze nieuwe rubriek 'Maurits tekent Vlissingen' mogen we iedere twee weken een tekening van Maurits Schoenmaker plaatsen in de Vlissingse Bode.
1 dag geledenOOST-SOUBURG - Op de A58 ter hoogte van Oost-Souburg zijn zaterdagochtend twee auto's met elkaar in botsing gekomen. Het ongeval gebeurde rond 11.15 uur, net na de oprit vanaf Oost-Souburg richting Vlissingen.
1 dag geledenVLISSINGEN - Bij een aanrijding tussen een scootmobiel en een auto is zaterdagochtend een oudere vrouw gewond geraakt. Het ongeluk gebeurde rond 10.10 uur op de Aagje Dekenstraat in Vlissingen.
1 dag geledenMIDDELBURG - Keti Koti 2025. Op 1 juli is het twintig jaar geleden dat in Middelburg een monument werd opgericht ter herdenking aan de Zeeuwse betrokkenheid bij slavernij. De afgelopen decennia is steeds duidelijker geworden dat kerken een belangrijke rol gespeeld hebben in dit verleden.
3 dagen geledenVLISSINGEN - De politie is dringend op zoek naar getuigen van het schietincident zondagochtend op het Bellamypark in Vlissingen. 'Wij weten dat er meerdere mensen zijn die meer inzicht kunnen geven over wat er precies gebeurd is, wie er betrokken zijn en wat de aanleiding is. Wij doen dan ook een oproep aan hen om zich te melden.'
3 dagen geledenOOST-SOUBURG - De politie is halfverwege de avond donderdag ingezet voor een bedreiging met een vuurwapen in Oost-Souburg. Er is een luchtbuks in beslag genomen in een woning aan de Julianastraat.
3 dagen geleden