'Historisch besluit' voor komst nieuw dorp in Zuidplaspolder (ZH)
ZUIDPLAS (ANP) - De gemeenteraad van de Zuid-Hollandse gemeente Zuidplas heeft woensdagavond ingestemd met de ontwikkeling van een nieuw dorp. In de Zuidplaspolder, tussen Zoetermeer, Gouda en Rotterdam, moeten 8000 woningen verrijzen en twee nieuwe bedrijventerreinen.
De gemeente Zuidplas - bestaande uit Moordrecht, Nieuwerkerk aan den IJssel en Zevenhuizen-Moerkapelle - zegt dat met de komst van het 'Vijfde Dorp' geschiedenis wordt geschreven. "Sinds de jaren 70 van de vorige eeuw is er in Nederland geen zelfstandig dorp meer van deze omvang met een nieuwe naam gerealiseerd."
De bouw begint naar verwachting in 2024. Voor het zover is, moeten er nog wel plannen worden opgesteld waarin het Vijfde Dorp en het omringende landschap nader vorm gaan krijgen. Dat gebeurt op basis van het nu vastgestelde Masterplan Middengebied Zuidplaspolder.
"Het vaststellen van dit masterplan is geen bescheiden stap voor de gemeente Zuidplas," zegt wethouder Jan Hordijk. "De gemeenteraad stemt hiermee ook in dat we het gebied ontwikkelen op eigen risico én onder eigen regie. Deze regie, die Zuidplas al lange tijd op zich neemt, wordt hiermee voortgezet. Zo kan de gemeente actief sturen op de maatschappelijke doelen voor de ontwikkeling."
Burgemeester Han Weber zegt dat het "belangrijke en historische besluit" met een ruime meerderheid van de gemeenteraad is genomen. "Hier is heel veel werk voor verzet door onze organisatie. Ik wil hen daar hartelijk voor bedanken." Alleen de SP, met twee zetels in de raad, stemde tegen het plan.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De pro-Palestijnse demonstranten die dinsdag zijn aangehouden in Den Haag in de buurt van de Tweede Kamer beklagen zich over de opstelling van de politie. De politie zou zich zonder duidelijke reden agressief hebben opgesteld en geweld hebben gebruikt.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie is bezig om drie pro-Palestijnse activisten te verwijderen van het spoor, ziet een ANP-verslaggever. Zij hadden zich, ergens tussen sporen 6 en 7, vastgeketend aan een seinpaal.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Rond de 70 à 80 mensen zijn dinsdag in Den Haag aangehouden. De groep demonstreerde bij het Tweede Kamergebouw voor de door Israël opgepakte opvarenden van de Global Sumud Flotilla. De politie laat weten dat de demonstranten weigerden naar een toegewezen demonstratievak te gaan en toen zijn aangehouden.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het treinverkeer van en naar Den Haag Centraal ligt stil omdat demonstranten zich op het spoor hebben begeven, meldt de NS. Hoeveel sporen ze bezetten is niet bekend, maar uit veiligheidsoverwegingen is het volledige treinverkeer stilgelegd, aldus een woordvoerster.
7 uur geledenTILBURG (ANP) - Bij een actie in Brabant waaraan bijna tweehonderd agenten meewerkten zijn dinsdagochtend negen aanhoudingen verricht, meldt de politie. De personen worden verdacht van het overtreden van de Opiumwet en zijn tussen de 21 en 29 jaar oud. Ze zijn aangehouden bij invallen in panden in de Brabantse plaatsen Tilburg en Oisterwijk.
12 uur geledenMARMARIS (ANP) - De Nederlandse Cerisa van Kesteren, die deel uitmaakt van de vloot naar Gaza, meldt een nieuwe onderschepping door Israël. "Interceptie is begonnen! Boot voor ons is nu aan de beurt", liet ze rond 13.15 uur Nederlandse tijd weten. Kort daarop kwamen berichten aan haar niet meer aan. Young European Greens meldt inmiddels de "ontvoering door Israël" van Van Kesteren.
12 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag een gevangenisstraf van 24 jaar geëist tegen de 58-jarige René F. uit Schiedam voor het medeplegen van de moord op ggz-directeur Rob Zweekhorst. De dood van de ggz-directeur staat te boek als een vergismoord.
13 uur geleden