Hirschi opnieuw de beste in wielerkoers Coppa Sabatini
PECCIOLI (ANP) - Marc Hirschi heeft de Coppa Sabatini gewonnen, een eendaagse wielerkoers in Italië. De 26-jarige Zwitser van UAE Team Emirates reed ruim 35 kilometer voor de finish weg, kort nadat hij was aangesloten bij een kopgroep. Hirschi was vorig jaar ook al de beste in de Coppa Sabatini.
Achter hem sprintte de Oostenrijker Gregor Mühlberger naar de tweede plaats. De Deen Anders Foldager werd derde.
Het was de vierde race op rij waarin Hirschi startte en won. Eerder was hij de beste in de Clásica San Sebastián, de Bretagne Classic Ouest-France en de GP Industria & Artigianato.
WK
Hirschi demarreerde bij het ingaan van de laatste drie lokale ronden met daarin telkens de beklimming van de Muur van Peccioli. Achter de Zwitser van UAE Team Emirates ontstond een groep waarin nooit sprake was van enige samenwerking om hem terug te halen.
"In de laatste 36 kilometer waren de beklimmingen niet meer zo zwaar. Daarom besloot ik alleen weg te rijden in de hoop dat ze achter mij niet zouden samenwerken", vertelde Hirschi, die zijn profloopbaan startte bij het Nederlandse Sunweb, in het flashinterview. Het WK in eigen land (Zürich) is zijn hoofddoel dit najaar. "Het wordt een van de belangrijkste koersen uit mijn leven. Maar het zal zwaar zijn. Met Remco (Evenepoel) en Tadej (Pogacar) is het wielrennen op een ander niveau."
Meer uit Voetbal
SOLNA (ANP/RTR) - Polen hoopt dinsdag in de finale van de play-offs voor het WK voetbal na 96 jaar weer een uitwedstrijd tegen Zweden te winnen. Na de zege van 3-0 voor de Polen in een vriendschappelijke ontmoeting in 1930 in Stockholm, won Zweden daarna acht keer in eigen land en eindigden twee duels onbeslist.
1 uur geledenPRAAG (ANP/RTR) - De Deense bondscoach Brian Riemer heeft de cruciale wedstrijd van dinsdag tegen Tsjechië op een persconferentie omschreven als de belangrijkste wedstrijd uit zijn trainerscarrière. Een overwinning zou Denemarken een ticket voor het aanstaande WK voetbal opleveren.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bij het stadion van ADO Den Haag komt een standbeeld van oud-speler Lex Schoenmaker te staan. De gemeente Den Haag heeft maandag ingestemd met het initiatief van een groep supporters, omdat zijn prestaties deel uitmaken "van de rijke sporthistorie van Den Haag".
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Voetballers die vrijwillig de nationaliteit van een ander land hebben aangenomen, worden geacht op de hoogte te zijn van de eventuele consequenties voor de Nederlandse nationaliteit. Dat stelt een woordvoerder van het ministerie van Justitie in antwoord op vragen van het ANP over een paspoortkwestie binnen het Nederlandse betaald voetbal, waarbij mogelijk meerdere profs betrokken zijn. De KNVB stelt dat clubs uit de Eredivisie en eerste divisie alleen spelers moeten opstellen die zeker speelgerechtigd zijn.
3 uur geledenZEIST (ANP) - Denzel Dumfries draagt de aanvoerdersband bij het Nederlands elftal als Virgil van Dijk dinsdag rust krijgt tijdens de oefeninterland tegen Ecuador. Dat bevestigde Ronald Koeman op een persconferentie in Zeist.
3 uur geledenSTUTTGART (ANP/DPA) - Na de coming-out van jeugdtrainer Christian Dobrick van FC St. Pauli heeft de Duitse bondscoach Julian Nagelsmann zich sterk gemaakt voor een open benadering van homoseksualiteit in het voetbal. "Ik vind het heel jammer dat we dit nog steeds moeten bespreken. Het is schandalig dat je me deze vraag moet stellen", zei Nagelsmann in een interview met RTL/ntv.
5 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman rekent erop dat alle spelers, supporters en journalisten veilig naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico kunnen. "Daar moet duidelijkheid over komen en dat moet goed geregeld worden", zei hij op een persconferentie voor de oefeninterland van dinsdag tegen Ecuador. "Dat ligt niet alleen bij de KNVB, maar bij alle bonden. Dat ligt bij de hele organisatie, ook bij de FIFA. Ik geloof dat het goed geregeld gaat worden. Daar gaan we wel van uit. Ik vind het terecht dat men eist dat spelers en fans veilig moeten zijn tijdens het WK."
6 uur geleden