Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hinder voor treinreizigers in meivakantie om werkzaamheden

Hinder voor treinreizigers in meivakantie om werkzaamheden

UTRECHT (ANP) - De stations Amsterdam Centraal, Zwolle en Tilburg zijn tijdens de meivakantie slecht te bereiken per trein, of zelfs onbereikbaar. Dit komt door werkzaamheden op het spoor, melden NS en ProRail maandag.

De meivakantie begint op Koningsdag en een dag later op zaterdag 28 april beginnen de werkzaamheden op station Tilburg en Tilburg Universiteit. Tegelijkertijd wordt er gewerkt aan het spoor tussen Tilburg en Breda en Tilburg en Vught. Het karwei duurt tot en met zondag 12 mei, waardoor die hele periode geen treinen van, naar en via de Noord-Brabantse plaats rijden.

Vanaf maandag 29 april tot en met zaterdag 4 mei wordt er aan het spoor gewerkt op en rond station Amsterdam Centraal en Amsterdam Bijlmer. Hierdoor moeten reizigers die van, naar en via centraal reizen rekening houden met extra overstappen en langere reistijden. NS raadt deze passagiers aan om gebruik te maken van alternatieve routes of voor ander openbaar vervoer te kiezen.

Op die maandag begint ook de hinder voor reizigers die naar Zwolle willen reizen. Vanwege werkzaamheden op en rond het station rijden er tot en met woensdag 1 mei geen NS-treinen van en naar de Overijsselse plaats. Op donderdag 2 mei is er geen treinverkeer tussen Zwolle en Kampen Zuid en Zwolle en 't Harde, ook rijden er dan geen sprinters tussen Zwolle en Meppel. NS meldt dat de werkzaamheden ook problemen veroorzaken voor de diensten van Arriva en Keolis. Reizigers kunnen gebruikmaken van bussen die NS inzet, wel moeten zij rekening houden met een half uur extra reistijd.

Meer uit Binnenland

Politie benadert 300 gedupeerden van beleggingsfraude

APELDOORN (ANP) - De politie Oost-Nederland gaat ongeveer driehonderd mensen benaderen die mogelijk zijn gedupeerd door beleggingsfraude. De politie wil ze informeren dat ze cryptogeld overmaken naar vermoedelijke oplichters, en adviseert ze daarmee te stoppen. Dat meldt de politie.

5 minuten geleden
Rijkswaterstaat: Nederlandse infrastructuur op kritieke grens

DEN HAAG (ANP) - Rijkswaterstaat maakt zich grote zorgen over de Nederlandse infrastructuur. Wegen, vaarwegen, bruggen en sluizen zijn toenemend beschadigd en versleten. De infrastructuur is "de ruggengraat van onze samenleving en economie", meent directeur Martin Wijnen, en om die veilig te houden is volgens hem meer geld nodig.

11 minuten geleden
Ziekenhuizen willen maatregelen tegen commerciële privéklinieken

UTRECHT (ANP) - Ziekenhuizen willen dat de politiek maatregelen neemt tegen privéklinieken. Een deel daarvan werkt "met een op productie en winst gericht verdienmodel, met behulp van een agressieve mediacampagne", stelt de Nederlandse Vereniging van Ziekenhuizen (NVZ).

6 uur geleden
Giro555-geld heeft 15 miljoen mensen in Turkije en Syrië bereikt

DEN HAAG (ANP) - In twee jaar tijd zijn 15,4 miljoen mensen in Turkije en Syrië geholpen met het door Giro555 opgehaalde geld na de aardbevingen in februari 2023. Meer dan 50.000 mensen kwamen toen om het leven. In Nederland werd nadien ruim 128 miljoen euro opgehaald, wat inmiddels allemaal is uitgegeven, meldt Giro555.

6 uur geleden
Sint-Maarten vraagt Nederland financiële steun voor politiebureau

PHILIPSBURG (ANP) - Sint-Maarten heeft Nederland formeel om financiële steun gevraagd om problemen bij de politiefaciliteiten op het eiland aan te pakken, zo is zondag bekendgemaakt. Volgens minister-president Luc Mercelina is daarvoor 6,5 miljoen dollar (ongeveer 5,6 miljoen euro) nodig.

11 uur geleden
Officieel warmste 7 december ooit gemeten, meldt Weeronline

HOUTEN (ANP) - Het is zondag de warmste 7 december ooit gemeten, meldt Weeronline. Om 21.20 uur was het volgens het weerbureau in De Bilt 14,0 graden. "Het oude record was 13,8 graden en werd in 2007 gemeten. Mogelijk stijgt de temperatuur nog een paar tienden van een graad verder", aldus Weeronline.

11 uur geleden
Onderzoek: omwonenden geitenstal krijgen vaker longontsteking

DEN HAAG (ANP) - Omwonenden van een geitenstal hebben vaker een longontsteking, bevestigen ingewijden na berichtgeving van de NOS. Dat zou blijken uit een onderzoek dat de Gezondheidsraad heeft uitgevoerd in opdracht van het kabinet en deze week wordt gepresenteerd. Wie binnen een straal van 500 meter van een geitenhouderij woont, heeft 73 procent meer kans op een longontsteking dan andere Nederlanders.

12 uur geleden