Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hinder voor treinreizigers in meivakantie om werkzaamheden

Hinder voor treinreizigers in meivakantie om werkzaamheden

UTRECHT (ANP) - De stations Amsterdam Centraal, Zwolle en Tilburg zijn tijdens de meivakantie slecht te bereiken per trein, of zelfs onbereikbaar. Dit komt door werkzaamheden op het spoor, melden NS en ProRail maandag.

De meivakantie begint op Koningsdag en een dag later op zaterdag 28 april beginnen de werkzaamheden op station Tilburg en Tilburg Universiteit. Tegelijkertijd wordt er gewerkt aan het spoor tussen Tilburg en Breda en Tilburg en Vught. Het karwei duurt tot en met zondag 12 mei, waardoor die hele periode geen treinen van, naar en via de Noord-Brabantse plaats rijden.

Vanaf maandag 29 april tot en met zaterdag 4 mei wordt er aan het spoor gewerkt op en rond station Amsterdam Centraal en Amsterdam Bijlmer. Hierdoor moeten reizigers die van, naar en via centraal reizen rekening houden met extra overstappen en langere reistijden. NS raadt deze passagiers aan om gebruik te maken van alternatieve routes of voor ander openbaar vervoer te kiezen.

Op die maandag begint ook de hinder voor reizigers die naar Zwolle willen reizen. Vanwege werkzaamheden op en rond het station rijden er tot en met woensdag 1 mei geen NS-treinen van en naar de Overijsselse plaats. Op donderdag 2 mei is er geen treinverkeer tussen Zwolle en Kampen Zuid en Zwolle en 't Harde, ook rijden er dan geen sprinters tussen Zwolle en Meppel. NS meldt dat de werkzaamheden ook problemen veroorzaken voor de diensten van Arriva en Keolis. Reizigers kunnen gebruikmaken van bussen die NS inzet, wel moeten zij rekening houden met een half uur extra reistijd.

Meer uit Binnenland

Digitaal 'masker' van criminelen uit de lucht gehaald

DRIEBERGEN (ANP) - Een dienst waarmee criminelen dachten ongezien te kunnen communiceren, is uit de lucht gehaald. Dat gebeurde bij een internationale actie waaraan ook Nederland heeft meegedaan. Het onderzoek liep sinds 2023. De vermoedelijke beheerder van de dienst is in Oekraïne opgespoord en verhoord. Ook zijn 33 servers ontmanteld.

9 minuten geleden
Defensie oefent weer met explosieven in natuurgebieden

DEN HAAG (ANP) - Defensie oefent weer met explosieven in natuurgebieden. Dat gebeurde tijdelijk niet nadat er eind vorige maand tijdens militaire oefeningen in onder meer Gelderland en Noord-Brabant natuurbranden waren uitgebroken. Het ministerie meldt wel voorwaarden te hebben gesteld aan oefenen met explosieven en andere brandbare materialen. Het mag alleen wanneer de weersomstandigheden het toelaten en het risico op natuurbranden laag blijft.

42 minuten geleden
Organisatie flotilla: Nederlanders vliegen naar Istanbul

ISTANBUL (ANP) - De zes Nederlandse opvarenden van de Gaza-vloot die woensdag door Israël werden opgepakt, kunnen het land donderdag verlaten. Ze vliegen samen met andere deelnemers naar Istanbul, laat de Nederlandse organisatie van de zogeheten Global Sumud Flotilla weten. Turkije heeft daar drie vluchten voor gecharterd.

1 uur geleden
Stadskanaal: opvang asielzoekers was voor één nacht

STADSKANAAL (ANP) - De opvang voor zo'n vijftig asielzoekers in Stadskanaal was voor één nacht. "Het is nu aan het COA, het Rijk en andere gemeenten om voor de komende nacht een oplossing te organiseren", meldt de gemeente.

1 uur geleden
Bijna tachtig plekken vrijgekomen in asielopvang Ter Apel

TER APEL (ANP) - In de opvang voor asielzoekers in het Groningse Ter Apel zijn woensdag bijna tachtig plekken vrijgekomen. Het is nog niet bekend of dit betekent dat opvangorgaan Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) donderdag meer mensen kan toelaten op het terrein.

1 uur geleden
Rode Kruis blijft paraat bij aanmeldcentrum Ter Apel

TER APEL (ANP) - Het Rode Kruis verwacht ook donderdag en mogelijk de dagen erna hulp te moeten bieden bij het overvolle aanmeldcentrum in Ter Apel. "Er is nog geen oplossing voor vanavond. We blijven hier zo lang als nodig", zegt een woordvoerder.

2 uur geleden
Groep asielzoekers weer bij aanmeldcentrum na nacht in noodopvang

TER APEL (ANP) - Bij het aanmeldcentrum in Ter Apel zijn donderdagochtend weer tientallen mannen aangekomen, na een nacht in een haastig opgezette noodopvang in buurgemeente Stadskanaal. Een verslaggever van het ANP ziet dat het in elk geval deels om dezelfde mensen gaat die woensdagavond laat in een bus stapten. De asielzoekers konden toen niet in de opvang bij het aanmeldcentrum blijven slapen, omdat die helemaal vol zat.

3 uur geleden