Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hinder voor treinreizigers in meivakantie om werkzaamheden

Hinder voor treinreizigers in meivakantie om werkzaamheden

UTRECHT (ANP) - De stations Amsterdam Centraal, Zwolle en Tilburg zijn tijdens de meivakantie slecht te bereiken per trein, of zelfs onbereikbaar. Dit komt door werkzaamheden op het spoor, melden NS en ProRail maandag.

De meivakantie begint op Koningsdag en een dag later op zaterdag 28 april beginnen de werkzaamheden op station Tilburg en Tilburg Universiteit. Tegelijkertijd wordt er gewerkt aan het spoor tussen Tilburg en Breda en Tilburg en Vught. Het karwei duurt tot en met zondag 12 mei, waardoor die hele periode geen treinen van, naar en via de Noord-Brabantse plaats rijden.

Vanaf maandag 29 april tot en met zaterdag 4 mei wordt er aan het spoor gewerkt op en rond station Amsterdam Centraal en Amsterdam Bijlmer. Hierdoor moeten reizigers die van, naar en via centraal reizen rekening houden met extra overstappen en langere reistijden. NS raadt deze passagiers aan om gebruik te maken van alternatieve routes of voor ander openbaar vervoer te kiezen.

Op die maandag begint ook de hinder voor reizigers die naar Zwolle willen reizen. Vanwege werkzaamheden op en rond het station rijden er tot en met woensdag 1 mei geen NS-treinen van en naar de Overijsselse plaats. Op donderdag 2 mei is er geen treinverkeer tussen Zwolle en Kampen Zuid en Zwolle en 't Harde, ook rijden er dan geen sprinters tussen Zwolle en Meppel. NS meldt dat de werkzaamheden ook problemen veroorzaken voor de diensten van Arriva en Keolis. Reizigers kunnen gebruikmaken van bussen die NS inzet, wel moeten zij rekening houden met een half uur extra reistijd.

Meer uit Binnenland

Buienradar meldt hagelstenen zo groot als knikkers in Limburg

MAASTRICHT (ANP) - In Limburg zijn hagelstenen zo groot als knikkers naar beneden gekomen, zegt Buienradar. Het KNMI waarschuwde eerder al voor onweer en mogelijk wateroverlast in het zuiden van de provincie.

6 uur geleden
Timmermans: overheid moet aandeelhouder defensiebedrijven worden

DEN HAAG (ANP) - De overheid moet mede-aandeelhouder worden van 'strategisch relevante' defensiebedrijven, bepleit Frans Timmermans zaterdagavond in de talkshow Dit is Tijs. "Die bedrijven hebben maar één klant, en dat is de belastingbetaler", aldus de leider van de grootste oppositiepartij GroenLinks-PvdA. Daarom vindt hij dat de overheid er ook wat over te zeggen moet hebben.

7 uur geleden
42-jarige Poolse man overleden in meer bij Weert

WEERT (ANP) - Een 42-jarige Poolse man is zaterdag overleden tijdens het zwemmen in een meer bij het Limburgse Weert. Het gaat volgens de politie om een noodlottig ongeval.

7 uur geleden
Inspectie ziet stijgend aantal meldingen van verwaarloosde dieren

DEN HAAG (ANP) - Het aantal meldingen over verwaarloosde huisdieren is vorig jaar verder toegenomen, meldt de Landelijke Inspectie Dierenwelzijn (LID). Vooral het aantal verwaarloosde katten is gestegen.

10 uur geleden
Actie XR op Media Park rustig verlopen

HILVERSUM (ANP) - Het protest van enkele tientallen activisten van Extinction Rebellion (XR) op het Media Park in Hilversum, bij het gebouw van de NOS, is zonder incidenten verlopen. De actie, die rond het middaguur begon, is omstreeks 14.30 uur beëindigd.

11 uur geleden
XR voert actie voor gebouw NOS op het Media Park

HILVERSUM (ANP) - Tientallen activisten van Extinction Rebellion voeren actie op het Media Park in Hilversum, bij een gebouw van de NOS. Ze vinden dat de berichtgeving van de omroep over klimaatzaken is gebaseerd op "mis­leidende frames" en stellen dat de NOS een duidelijker verband moet leggen tussen "de klimaatcrisis en extreem weer". Ook pleiten ze voor een wekelijks "klimaat­journaal waarin klimaat­rechtvaardigheid centraal staat".

13 uur geleden
Twintig woningen ontruimd om brand in Den Haag

DEN HAAG (ANP) - In Den Haag zijn twintig woningen ontruimd nadat brand was uitgebroken in een spouwmuur. Het vuur ontstond rond 11.00 uur in de Markensestraat in de wijk Duindorp. Ongeveer een uur later was de brand onder controle, laat een woordvoerder van de Veiligheidsregio Haaglanden weten. Niemand raakte gewond.

14 uur geleden