Hinder op Tholense- en Slaakbrug vanwege inspecties
THOLEN - Tussen maandag 3 en woensdag 12 oktober is er verkeershinder op de Tholense- en Slaakbrug vanwege inspecties die worden uitgevoerd. De Tholensebrug is gestremd voor autoverkeer in de avond en nacht van 3 tot en met 6 en 11 oktober. De Slaakbrug is gestremd voor auto- en langzaam verkeer in de avond en nacht van vrijdag 7 oktober. Omleidingsroutes staan met gele borden aangegeven. Fietsers, bromfietsers en voetgangers kunnen tijdens inspecties gebruik blijven maken van beide bruggen.
Tijdens de komende inspecties worden de liggers, lassen en verbindingen van beide bruggen gecontroleerd. De inspecties aan de bovenzijde van de brug worden vanaf het wegdek uitgevoerd. De inspecties van de onderzijde van de brug worden uitgevoerd vanaf een zogenaamde laagwerker die opgesteld is op de brug.
Hinder Tholensebrug
De inspecties op de Tholensebrug worden 3 tot en met 6 oktober en 11 oktober van ’s avonds 20.00 uur tot 06.00 uur de volgende ochtend uitgevoerd. De hoofdrijbaan van de Tholensebrug is dan gestremd.
Langzaam verkeer, fietsers en voetgangers kunnen gebruik blijven maken van de parallelweg. Autoverkeer wordt omgeleid via de Oesterdam (N659), de Oude Rijksweg (N289), de snelweg A4 en vice versa. De extra reistijd bedraagt circa 30 minuten.
Hinder Slaakbrug
De inspecties op de Slaakbrug worden 7 en 10 oktober uitgevoerd. Op 7 oktober is de brug daarom gestremd van ’s avonds 20.00u tot 06.00u de volgende ochtend. De brug is tijdens deze inspectie gestremd voor autoverkeer en langzaam verkeer. Het verkeer wordt omgeleid via de Krabbenkreekweg (N656), Kreekweg, Molenweg en vice versa. Verkeer zwaarder dan 35 ton wordt geadviseerd om te rijden via de Tholensbrug, dit vanwege de dan geldende gewichtsbeperking op de Vossemeersebrug. Fietsers, bromfietsers en voetgangers kunnen gebruik blijven maken van de parallelweg.
Maandag 10 oktober is er sprake van een rijstrookafsluiting, alle verkeer kan dan passeren.
Onderhoudsopgave
Rijkswaterstaat werkt aan de vervanging en renovatie van de bestaande infrastructuur. Veel bruggen, tunnels, sluizen en viaducten zijn gebouwd in de jaren 60, 70 en 80 van de vorige eeuw. Ze zijn door de jaren heen intensief belast door steeds meer en steeds zwaarder verkeer. Dit vergroot de kans op storingen en daarom is groot onderhoud nodig. We monitoren daarom de technische staat van objecten via dagelijkse schouw, reguliere en waar nodig aanvullende inspecties.
Meer uit Tholen
THOLEN - Het is de mensen uit Tholen vast niet ontgaan: het populaire programma Winter Vol Liefde heeft dit jaar een Thoolse kandidaat, de 70-jarige Thea. Zij doet mee als kandidaat voor de Nederlandse deelnemer Hans, die in Noorwegen woont.
1 uur geledenTHOLEN - Niet alleen de aanleg van nieuwe laadpalen staat onder druk, maar ook de beschikbaarheid en betrouwbaarheid van bestaande palen op het eiland. Dat stellen Jan Heshof en Nancy Raas-Tophoven (PvdA-GroenLinks) in nieuwe schriftelijke vragen aan het college.
2 uur geledenTHOLEN - Elke week prijkt er op de ontspanningspagina van de wekelijkse Thoolse Bode een lezersfoto. Dit keer was het een foto van Cees van 't Hof die de spotlight mocht vangen.
6 uur geledenTHOLEN - De nieuwe mobiliteitshub in Tholen wordt later opgeleverd dan gepland, omdat de aannemer meer tijd nodig heeft voor het houtwerk. Dat zegt het college na schriftelijke vragen van Arjan Deurloo (Fractie Deurloo). De verwachting is dat de hub in maart klaar is. Ook erkent het college dat de ontbrekende borden bij het aangrenzende kruispunt tot onduidelijkheid konden leiden bij weggebruikers.
1 dag geledenZEELAND - De Zeeuwse industrie staat onder druk door een combinatie van geopolitieke onzekerheden, stijgende loonkosten en afnemende export door internationale spanningen. Hoewel de economie vorig jaar sterker groeide dan verwacht, wordt door UWV de komende jaren een afvlakking voorspeld. Dit heeft ook gevolgen voor de arbeidsmarkt, vooral voor sectoren en beroepen die gevoelig zijn voor economische schommelingen.
1 dag geledenSINT-MAARTENSDIJK - Op zaterdag 21 februari organiseert wandelsportvereniging (WSV) Oosterscheldestappers uit Sint-Maartensdijk voor de 14e keer de Kees Wessels winterwandeltocht.
1 dag geledenWEST-BRABANT/THOLEN - Verkeer vanuit Bergen op Zoom moet dit weekend rekening houden met de afsluiting van de Heinenoordtunnel (A29). De tunnel gaat vrijdagavond dicht richting Rotterdam en blijft tot maandag gesloten. Dit is de eerste van de nog drie weekendafsluitingen op de planning.
2 dagen geleden