Hinder op Tholense- en Slaakbrug vanwege inspecties
THOLEN - Tussen maandag 3 en woensdag 12 oktober is er verkeershinder op de Tholense- en Slaakbrug vanwege inspecties die worden uitgevoerd. De Tholensebrug is gestremd voor autoverkeer in de avond en nacht van 3 tot en met 6 en 11 oktober. De Slaakbrug is gestremd voor auto- en langzaam verkeer in de avond en nacht van vrijdag 7 oktober. Omleidingsroutes staan met gele borden aangegeven. Fietsers, bromfietsers en voetgangers kunnen tijdens inspecties gebruik blijven maken van beide bruggen.
Tijdens de komende inspecties worden de liggers, lassen en verbindingen van beide bruggen gecontroleerd. De inspecties aan de bovenzijde van de brug worden vanaf het wegdek uitgevoerd. De inspecties van de onderzijde van de brug worden uitgevoerd vanaf een zogenaamde laagwerker die opgesteld is op de brug.
Hinder Tholensebrug
De inspecties op de Tholensebrug worden 3 tot en met 6 oktober en 11 oktober van ’s avonds 20.00 uur tot 06.00 uur de volgende ochtend uitgevoerd. De hoofdrijbaan van de Tholensebrug is dan gestremd.
Langzaam verkeer, fietsers en voetgangers kunnen gebruik blijven maken van de parallelweg. Autoverkeer wordt omgeleid via de Oesterdam (N659), de Oude Rijksweg (N289), de snelweg A4 en vice versa. De extra reistijd bedraagt circa 30 minuten.
Hinder Slaakbrug
De inspecties op de Slaakbrug worden 7 en 10 oktober uitgevoerd. Op 7 oktober is de brug daarom gestremd van ’s avonds 20.00u tot 06.00u de volgende ochtend. De brug is tijdens deze inspectie gestremd voor autoverkeer en langzaam verkeer. Het verkeer wordt omgeleid via de Krabbenkreekweg (N656), Kreekweg, Molenweg en vice versa. Verkeer zwaarder dan 35 ton wordt geadviseerd om te rijden via de Tholensbrug, dit vanwege de dan geldende gewichtsbeperking op de Vossemeersebrug. Fietsers, bromfietsers en voetgangers kunnen gebruik blijven maken van de parallelweg.
Maandag 10 oktober is er sprake van een rijstrookafsluiting, alle verkeer kan dan passeren.
Onderhoudsopgave
Rijkswaterstaat werkt aan de vervanging en renovatie van de bestaande infrastructuur. Veel bruggen, tunnels, sluizen en viaducten zijn gebouwd in de jaren 60, 70 en 80 van de vorige eeuw. Ze zijn door de jaren heen intensief belast door steeds meer en steeds zwaarder verkeer. Dit vergroot de kans op storingen en daarom is groot onderhoud nodig. We monitoren daarom de technische staat van objecten via dagelijkse schouw, reguliere en waar nodig aanvullende inspecties.
Meer uit Tholen
THOLEN - Een 28-jarige man uit Middelburg heeft vorige week in hoger beroep een lagere straf gekregen voor meerdere woninginbraken in Zeeland, waaronder in Tholen. Het gerechtshof heeft zijn celstraf verlaagd naar de tijd die hij in Nederland al heeft vastgezeten. De reden daarvoor is dat de man in Italië is veroordeeld tot 21 jaar cel voor een dodelijke brand in Milaan in september 2024. Daarbij kwamen drie mensen om het leven.
8 uur geledenTHOLEN - Luitiste Ciska Mertens geeft zaterdag 1 augustus om 15.30 uur een recital op de barokluit in het oude stadhuis van Tholen. Op uitnodiging van de Stichting Anthonie Keldermans Concerten besteedt zij in de Vierschaar aandacht aan een repertoire uit de 18e eeuw.
12 uur geledenSINT-MAARTENSDIJK - Kermisliefhebbers kunnen vanaf deze woensdag weer terecht in Sint-Maartensdijk. Op de Haven is vier dagen lang van alles te beleven met verschillende attracties en kramen.
1 dag geledenTHOLEN - Wie deze zomer een bezoek brengt aan een strandje of duikplek op Tholen, kan op negen plekken gebruikmaken van nieuwe mobiele toiletten. De toiletten hebben een opvallend uiterlijk en via een QR-code kunnen bezoekers meer ontdekken over de omgeving.
1 dag geledenTHOLEN - Nu de zomervakantie officieel is aangebroken, is het voor veel jongeren de vraag wat ze met al die extra vrije tijd moeten. Waar de een geen moeite heeft om zichzelf te vermaken, missen anderen de structuur en vrienden van school. Al meer dan 25 jaar is Athletes in Action (AiA) in de eerste week van de zomervakantie een betekenisvolle invulling van al die extra vrije tijd. Naast sport- en spel biedt het project jongeren de ruimte om met elkaar het gesprek aan te gaan over het christelijk geloof. Met op de afsluitende dag een kleine honderd jongeren op de Oesterputten mag de organisatie terugkijken op wederom een geslaagde editie.
2 dagen geledenSINT PHILIPSLAND - De brandweer van Sint Philipsland is in de nacht van zaterdag op zondag uitgerukt voor twee buitenbranden vlak na elkaar. De oorzaak van de branden is niet bekend.
2 dagen geledenTHOLEN - Elke week prijkt er op de ontspanningspagina van de wekelijkse Thoolse Bode een lezersfoto. Dit keer was het een foto van Cees van 't Hof die de spotlight mocht vangen.
3 dagen geleden