Hilgers helpt FC Twente met vroege treffer aan zege op Heracles
ENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft de derby tegen Heracles Almelo met klein verschil gewonnen. Het elftal van trainer Ron Jans was in een met 30.000 mensen uitverkochte Grolsch Veste met 1-0 te sterk.
Mees Hilgers opende al in de 5e minuut de score. De verdediger was, na een indraaiende vrije trap, vanuit de rebound trefzeker. Voor de 20-jarige Hilgers betekende het zijn eerste doelpunt in het betaalde voetbal.
Heracles-trainer Frank Wormuth, die was begonnen met dezelfde spelers als vorig weekeinde tegen Ajax (0-0), greep al na een half uur in door Navajo Bakboord naar de kant te halen en Ismail Azzaoui in de ploeg te brengen. Kort voor rust miste Rai Vloet een kans op de gelijkmaker. Doelman Lars Unnerstall redde.
Onvriendelijk
In de 55e minuut was Vloet opnieuw dicht bij een treffer. Dit keer schoof de oud-PSV'er de bal net naast.
Het duel werd in het laatste halfuur wat onvriendelijker. Scheidsrechter Dennis Higler gaf bij een opstootje Ricky van Wolfswinkel en Michal Sadilek (beiden FC Twente) en Kaj Sierhuis (Heracles Almelo) geel.
Goede mogelijkheid
Daan Rots liet twintig minuten voor tijd een goede mogelijkheid op de 2-0 onbenut. Keeper Janis Blaswich hield hem knap van scoren af.
Twente staat nu zevende met 18 punten. Heracles heeft 11 punten en is dertiende.
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - Onder luid gejuich en applaus zijn de spelers en staf van PSV onthaald in het Philips Stadion in Eindhoven. De spelers, staf en trainer Peter Bosz kwamen op het podium, waar ze de kampioensschaal hebben ontvangen. Daarna maakte de selectie een ereronde door het stadion.
2 uur geledenNAPELS (ANP/DPA) - Antonio Conte keert graag terug als bondscoach van Italië. Dat zei de 56-jarige trainer van Napoli op een persconferentie.
5 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Harry Maguire blijft bij Manchester United voetballen. De 33-jarige verdediger heeft zijn contract verlengd tot de zomer van 2027, met een optie voor nog een jaar.
6 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse regering neemt pas een besluit over de deelname van het nationale team aan het WK voetbal zodra ze een reactie van de FIFA heeft ontvangen over de verplaatsing van de wedstrijden. Dat zegt Ahmad Donyamali, de Iraanse minister van Sport.
6 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Fernando Diniz is de nieuwe trainer van Corinthians. De oud-bondscoach van de Braziliaanse voetballers ondertekent een contract tot het einde van het jaar, meldt de club van Oranje-international Memphis Depay.
8 uur geledenNAPELS (ANP) - Matteo Politano heeft Napoli aan een thuiszege op AC Milan geholpen. De invaller maakte in de 79e minuut het enige doelpunt van de wedstrijd (1-0).
19 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Een Amerikaanse vakbond die optreedt namens 2000 horecamedewerkers van het SoFi Stadium eist dat de FIFA de Amerikaanse immigratiedienst (ICE) tijdens het WK voetbal niet toelaat rond dit stadion in Inglewood bij Los Angeles. Unite Here Local 11 dreigt met een staking als de wereldvoetbalbond niet akkoord gaat met hun wensen.
20 uur geleden