Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hilgers helpt FC Twente met vroege treffer aan zege op Heracles

Hilgers helpt FC Twente met vroege treffer aan zege op Heracles

ENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft de derby tegen Heracles Almelo met klein verschil gewonnen. Het elftal van trainer Ron Jans was in een met 30.000 mensen uitverkochte Grolsch Veste met 1-0 te sterk.

Mees Hilgers opende al in de 5e minuut de score. De verdediger was, na een indraaiende vrije trap, vanuit de rebound trefzeker. Voor de 20-jarige Hilgers betekende het zijn eerste doelpunt in het betaalde voetbal.

Heracles-trainer Frank Wormuth, die was begonnen met dezelfde spelers als vorig weekeinde tegen Ajax (0-0), greep al na een half uur in door Navajo Bakboord naar de kant te halen en Ismail Azzaoui in de ploeg te brengen. Kort voor rust miste Rai Vloet een kans op de gelijkmaker. Doelman Lars Unnerstall redde.

Onvriendelijk

In de 55e minuut was Vloet opnieuw dicht bij een treffer. Dit keer schoof de oud-PSV'er de bal net naast.

Het duel werd in het laatste halfuur wat onvriendelijker. Scheidsrechter Dennis Higler gaf bij een opstootje Ricky van Wolfswinkel en Michal Sadilek (beiden FC Twente) en Kaj Sierhuis (Heracles Almelo) geel.

Goede mogelijkheid

Daan Rots liet twintig minuten voor tijd een goede mogelijkheid op de 2-0 onbenut. Keeper Janis Blaswich hield hem knap van scoren af.

Twente staat nu zevende met 18 punten. Heracles heeft 11 punten en is dertiende.

Meer uit Voetbal

Manchester United voorlopig vijfde na zege op Newcastle

MANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft de thuiswedstrijd tegen Newcastle United met 1-0 gewonnen. Daarmee komt de ploeg voorlopig op de vijfde plaats in de Premier League, met een duel meer gespeeld dan de concurrentie.

16 minuten geleden
Marokko niet verder dan gelijkspel tegen Mali op Afrika Cup

RABAT (ANP) - Marokko is er niet in geslaagd zijn tweede wedstrijd in de groepsfase van de Afrika Cup te winnen. Na winst in het openingsduel met de Comoren (2-0) kwam het gastland tegen Mali niet verder dan 1-1.

17 minuten geleden
Verhuurde aanvaller Olden Larsen keert niet meer terug bij NEC

NIJMEGEN (ANP) - De Noorse aanvaller Lars Olden Larsen keert niet meer terug bij NEC. De Nijmeegse Eredivisionist heeft overeenstemming bereikt met Tromsø IL over de definitieve overgang van Olden Larsen, die deze zomer al voor een halfjaar werd gehuurd door de Noorse club. Tromsø IL heeft de optie tot koop gelicht, meldt NEC vrijdag.

3 uur geleden
Doelpunt Salah helpt Egypte aan zege op Zuid-Afrika

AGADIR (ANP) - Met opnieuw een belangrijke rol voor Mohamed Salah heeft Egypte ook de tweede groepswedstrijd op de Afrika Cup gewonnen. De aanvaller van Liverpool benutte tegen Zuid-Afrika in het Marokkaanse Agadir kort voor rust een strafschop. Dankzij de 1-0-zege is Egypte al zeker van een plaats in de achtste finales.

5 uur geleden
Franse voetbaltrainer Gasset (72) overleden

MONTPELLIER (ANP/AFP) - De Franse voetbaltrainer Jean-Louis Gasset is vrijdag op 72-jarige leeftijd overleden. Dat meldt voetbalclub Montpellier.

8 uur geleden
Zoons Jota mascotte bij duel tussen Liverpool en Wolverhampton

LIVERPOOL (ANP/RTR) - De twee zoons van de in de zomer overleden Portugese profvoetballer Diogo Jota gaan zaterdag tijdens de wedstrijd tussen Liverpool en Wolverhampton Wanderers mee als mascottes het veld op. Dat melden Engelse media, waaronder The Times.

13 uur geleden
Opnieuw meerdere arrestaties rond gokschandaal Turks voetbal

ANKARA (ANP/DPA) - Er zijn nieuwe arrestaties verricht in verband met het gokschandaal in het Turkse voetbal. Volgens diverse Turkse media zijn er arrestatiebevelen uitgevaardigd voor 29 personen, onder wie voormalig vicevoorzitter Erden Timur van Galatasaray.

13 uur geleden