Hilgers helpt FC Twente met vroege treffer aan zege op Heracles
ENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft de derby tegen Heracles Almelo met klein verschil gewonnen. Het elftal van trainer Ron Jans was in een met 30.000 mensen uitverkochte Grolsch Veste met 1-0 te sterk.
Mees Hilgers opende al in de 5e minuut de score. De verdediger was, na een indraaiende vrije trap, vanuit de rebound trefzeker. Voor de 20-jarige Hilgers betekende het zijn eerste doelpunt in het betaalde voetbal.
Heracles-trainer Frank Wormuth, die was begonnen met dezelfde spelers als vorig weekeinde tegen Ajax (0-0), greep al na een half uur in door Navajo Bakboord naar de kant te halen en Ismail Azzaoui in de ploeg te brengen. Kort voor rust miste Rai Vloet een kans op de gelijkmaker. Doelman Lars Unnerstall redde.
Onvriendelijk
In de 55e minuut was Vloet opnieuw dicht bij een treffer. Dit keer schoof de oud-PSV'er de bal net naast.
Het duel werd in het laatste halfuur wat onvriendelijker. Scheidsrechter Dennis Higler gaf bij een opstootje Ricky van Wolfswinkel en Michal Sadilek (beiden FC Twente) en Kaj Sierhuis (Heracles Almelo) geel.
Goede mogelijkheid
Daan Rots liet twintig minuten voor tijd een goede mogelijkheid op de 2-0 onbenut. Keeper Janis Blaswich hield hem knap van scoren af.
Twente staat nu zevende met 18 punten. Heracles heeft 11 punten en is dertiende.
Meer uit Voetbal
DORTMUND (ANP/DPA) - Duitsland kan in de komende interlandperiode niet beschikken over Felix Nmecha van Borussia Dortmund. De 25-jarige middenvelder liep zaterdag een blessure op tijdens de gewonnen wedstrijd van zijn club tegen Hamburger SV (3-2).
2 uur geledenMARSEILLE (ANP) - De Franse voetballer Dimitri Payet (38) heeft een punt achter zijn carrière gezet. Dat maakte de 38-voudig international zondag op televisie bekend in de rust van de competitiewedstrijd tussen Olympique Marseille en Lille.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands elftal lijkt vrijdag geen rekening te hoeven houden met Erling Haaland tijdens de oefenwedstrijd tegen Noorwegen. De topspits heeft rust gekregen en komt waarschijnlijk niet in actie tegen Oranje in Amsterdam.
3 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay heeft in aanloop naar de oefenwedstrijden van het Nederlands elftal tegen Noorwegen en Ecuador een blessure opgelopen. De topscorer aller tijden van Oranje viel in de nacht van zondag op maandag uit tijdens het gelijkspel van zijn Braziliaanse club Corinthians tegen Flamengo (1-1).
5 uur geledenFLORENCE (ANP) - Internazionale heeft bij Fiorentina genoegen moeten nemen met een gelijkspel. De koploper in de Serie A kwam in Florence niet verder dan 1-1.
14 uur geledenKEULEN (ANP) - 1. FC Köln heeft afscheid genomen van trainer Lukas Kwasniok. De clubleiding nam dat besluit na het 3-3-gelijkspel tegen concurrent Borussia Mönchengladbach. René Wagner, een van de assistenten van Kwasniok, neemt op interimbasis de taken over.
14 uur geledenTORUN (ANP) - Sofie Dokter is de zesde Nederlandse atlete met een individuele wereldtitel indoor. Ze won goud op de vijfkamp bij de WK in het Poolse Torun.
15 uur geleden