
Hieronymus meisjes junioren 3e op NK Estafette
THOLEN - Op zondag 13 november werden in Dordrecht in het zwembad Optisport Sportboulevard de Nederlandse estafette kampioenschappen gehouden. De beste 16 zwemteams uit heel Nederland die zich geplaatst hadden, mochten aan de start verschijnen. Hieronymus was met 3 teams van de partij.
De meisjes junioren 1-2
Yill van Bezouw, Liv de Wildt, Elke Kriesels uit Tholen, Quinty Buuron en Evelien Goorhuis zijn 3e geworden op het Nederlands kampioenschap estafette. Op de 4x50 meter rugslag wisten ze zelfs 2e te worden in een super snelle tijd, 11 seconden sneller dan hun inschrijftijd. Op de 4x50 meter schoolslag werden ze 4e en op de 4x50 meter wisselslag en 4x 50 meter vrije slag werden ze derde.
Meisjes junioren 3-4
De meisjes junioren 3-4 zijn uiteindelijk 7e geworden. Ook een super prestatie van Vera Bastiaensen, Jessy van Vlimmeren, Sarah Wessels, Karlijn van der Schrier en Pien Koop. Hun beste prestatie was een 7e plaats op de 4x100 meter schoolslag.
Senioren Vrouwen
De senioren vrouwen Nadja Roovers, Roos Englebert, Rosalie van der Bijl, Selene Wortel en Valesca van den Bogert zijn uiteindelijk knap 12e geworden. Hun beste prestatie was de 4x100 meter schoolslag waar ze 8e eindigden.
Instroomgroep
Hieronymus heeft nog plaats voor nieuw jong talent in de instroomgroep. Ben je tussen de 6 en 10 jaar heb je A, B en bij voorkeur C en wil je ook wedstrijdzwemmen. Meld je aan via www.zpv-hieronymus.com/proefles.
Meer uit Tholen
OUD-VOSSEMEER - Een auto is donderdag aan het einde van de middag tegen een boom gereden en in een sloot terechtgekomen bij Oud-Vossemeer. Bij het ongeluk raakte niemand gewond.
6 uur geledenTHOLEN - De 41-jarige John Hasny uit Tholen heeft deze week kijkers van De Bondgenoten ontroerd met een romantisch en verrassend huwelijksaanzoek aan zijn vriendin Seline. Het moment wordt op sociale media geprezen als een van de hoogtepunten van het seizoen.
11 uur geledenSINT-MAARTENSDIJK - Een kat die klem zat onder een auto in Sint-Maartensdijk is woensdagavond bevrijd door de brandweer. Het dier was vermoedelijk meegereisd vanuit Tholen en kwam er met de schrik vanaf.
16 uur geledenSINT-MAARTENSDIJK/SCHERPENISSE - Van maandag 12 tot en met donderdag 15 mei organiseert de wandelsportvereniging Oosterscheldestappers samen met muziekvereniging Euterpe de jaarlijkse Avondvierdaagse in en rond Sint-Maartensdijk en Scherpenisse. Vier avonden wandelen door het Zeeuwse landschap met routes van 3, 5 of 10 kilometer.
18 uur geledenSINT-MAARTENSDIJK - Wat begon als een spontane Facebookgroep vol oude dorpsfoto's, groeide uit tot een levendig en geliefd evenement. Op zaterdag 17 mei vindt in Sint-Maartensdijk de tweede editie plaats van de Smerdiek van Vroeger-dag. Dolores Bijl blikt terug én vooruit op een feest van herinnering, ontmoeting en dorpsverhalen.
1 dag geledenSINT PHILIPSLAND - Anita uit Sint Philipsland is verkozen tot 'Meest Bijzondere Moederfiguur van 2025' in de provincie Zeeland. Ze is één van de 12 provinciale winnaars van een landelijke verkiezing, georganiseerd door merci chocolade. Met het initiatief worden moederfiguren richting Moederdag in het zonnetje gezet. Van de tientallen inzendingen uit de provincie werd het hartverwarmende verhaal over Anita geselecteerd als meest bijzonder.
1 dag geledenKRABBENDIJKE/OUD-VOSSEMEER - Een 22-jarige man uit Oud-Vossemeer blijft langer in voorlopige hechtenis. Het Openbaar Ministerie (OM) verdenkt hem van poging tot doodslag, bedreiging en mishandeling. De man zou een vuurwapen hebben gericht op een jonge vrouw in Krabbendijke, waarbij een kogel haar hoofd raakte.
1 dag geleden