
Hier zijn ze van alle markten thuis: ‘Voor de crisis gingen de zaken prima’
MIDDELBURG - Van een viskraam tot een groenteboer en van delicatessen uit binnen- en buitenland tot sokken en panty’s tot de kaasboer. De weekmarkten in Middelburg en Veere zijn van alle markten thuis. Maar hoe is dit jaar geweest voor de marktondernemers? Bleven de klanten weg of vinden zij het juist fijn om boodschappen te doen in buitenlucht? Is de weekmarkt veranderd en hoe zien de marktkramers de toekomst? Wij spraken met een aantal ondernemers op de markt in Middelburg.
Met haar kraam Boeckhout Beenmode staat Elly Boeckhout al ruim twintig jaar op Zeeuwse en Brabantse weekmarkten.
Eenvoudig
Ze merkt de gevolgen van de coronacrisis goed. “Ach, wat zal ik zeggen? Voor de crisis gingen de zaken prima, maar dit jaar is het een stuk minder. Veel minder zelfs.”
Op de markt in Middelburg ligt haar omzet meer dan vijftig procent lager ten opzichte van vorig jaar. Elly windt er geen doekjes om: 2020 is geen eenvoudig jaar voor ondernemers. Ook niet voor haar.
Vertrouwen
Toch heeft ze alle vertrouwen in de toekomst, omdat ze denkt dat het probleem tijdelijk is. “Nu lopen er heel weinig mensen in de stad, dus ook op de markt. Afgelopen zomer waren er gelukkig nog veel toeristen, al moet ik er wel bij zeggen dat zij een ander uitgavenpatroon hadden dan normaal. Het vervelendste was dat de crisis uitbrak na de toch al lastige maanden januari en februari. De periode dat we helemaal dicht moesten was gewoon taai.”
Standplaats
Elly merkt dat de situatie verschilt per standplaats. Ze heeft het gevoel dat Zeeuwen het makkelijker vinden om thuis te blijven dan Brabanders. In Etten-Leur en Roosendaal ziet ze steeds dat er meer volk op de been is. Dat was zelfs zo toen Brabant de grootste brandhaard van het virus was. Ondanks alles denkt Elly dat ze haar pensioen wel zal halen met Boeckhout Beenmode. De vaste klanten zijn trouw. “Maar het zou fijn zijn als de lokale overheden blijven meedenken. In Roosendaal mogen we gratis staan in het derde en vierde kwartaal. Dat zou hier ook best mogen.”
Meer uit Middelburg
OOSTKAPELLE - Een persoon is dinsdag per ambulance naar het ziekenhuis gebracht na een medische noodsituatie rond de middag in de Dorpsstraat in Oostkapelle.
2 uur geledenMIDDELBURG - Op zondag 6 juli vond in de Engelse Kerk Middelburg de feestelijke opening plaats van de tweede tentoonstellingsmaand van Zicht op Zeeland. De bezoekers genoten zichtbaar van de kunst, de sfeer en de ontmoetingen. De expositie is iedere dag, behalve maandag, geopend van 11.00-17.00 uur. Toegang is gratis.
6 uur geledenMIDDELBURG - Een man (20) uit het Belgische Sint-Niklaas is in de nacht van zondag op maandag opgepakt, omdat hij een bivakmuts droeg en een wapen bij zich had.
1 dag geledenMIDDELBURG - Temidden van alle kinderen namen juf Magda en juf Ineke afscheid van basisschool Cypressenhof in Middelburg-Zuid.
1 dag geledenVEERE - Diverse leden en vrijwilligers van muziekvereniging Veere's Genoegen uit Veere organiseren gedurende de zomervakantie elke dinsdag een rommel- en curiosamarkt in clubgebouw 'Het Akkoord' van de muziekvereniging in Veere.
1 dag geledenVEERE - Voor kunstenaars is Veere een bron van inspiratie. Hedendaagse kunstenaars zien Veere als een geliefde woon- en werkplek. Ook buiten het stadje, in de Gemeente Veere, wonen en werken kunstenaars die zich graag door sfeer van hun leefomgeving laten inspireren. Maar wie zijn die kunstenaars? Hanny Mallekote stelt ze aan u voor in een reeks gesprekken speciaal voor De Bode. Deze keer is ze in gesprek met Addy Nieuwenhuize, galeriehouder van 'De Osseberg' in Grijpskerke.
1 dag geledenWESTKAPELLE- De brandweer van Westkapelle en de politie van Walcheren zijn in de nacht van zaterdag op zondag in actie gekomen na de melding van mogelijke brandstichting aan de Rijkesweg. Ter plaatse bleek dat er een buitenbrandje gewoed had. Deze hoefde enkel nog nageblust te worden. Rondom de plaats van het incident rook de brandweer een brandstof-olielucht, vermoedelijk afkomstig uit een voertuig. De politie heeft samen met de brandweer in de omgeving onderzoek verricht maar niets aangetroffen.
2 dagen geleden