Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hiddink volgt De Boer op als voorzitter vakvereniging CBV

Hiddink volgt De Boer op als voorzitter vakvereniging CBV

ZEIST (ANP) - Guus Hiddink blijft actief in de voetballerij. De 75-jarige Hiddink, die twee maanden geleden liet weten dat zijn lange en rijke trainerscarrière voorbij is, wordt voorzitter van de vakvereniging Coaches Betaald Voetbal (CBV). Hij neemt die rol over van Frank de Boer, die afgelopen zomer na het EK stopte als bondscoach en toen ook zijn functie bij de CBV neerlegde.

"Ik ben verheugd dat ik mijn in alle jaren opgebouwde kennis en ervaring in kan zetten voor jonge talentvolle trainer/coaches", zegt Hiddink, die al ambassadeur van de CBV was. "Mede hiermee hoop ik mijn steentje bij te dragen aan de verdere ontwikkeling van ons mooie vak van trainer/coach."

De wereldburger uit Varsseveld wordt de zevende voorzitter van de vereniging. De huidige bondscoach Louis van Gaal, Leo Beenhakker, Foppe de Haan, Han Berger, Ronald Koeman en De Boer gingen hem voor. Het bestuur bestaat uit zeven personen, onder wie Gerard Marsman, John van den Brom, Marinus Dijkhuizen en Art Langeler.

De CBV omschrijft zichzelf als "cultuurdrager van het Nederlands voetbal en de bewaker van de 'Hollandse school'". Bij de vakvereniging, die jaarlijks de Rinus Michels Awards uitreikt aan de coaches van het jaar, zijn onder meer gediplomeerde trainers en coaches uit het betaalde voetbal aangesloten.

De CBV zegt "bijzonder content" te zijn met de aanstelling van Hiddink. De oud-profvoetballer werkte bijna veertig jaar als trainer en was onder meer twee keer bondscoach van het Nederlands elftal. Zijn laatste klus was het bondscoachschap van Curaçao. "Guus Hiddink heeft Nederland mede op de voetbalkaart gezet, een wereldburger die overal successen heeft gehad als trainer/coach. De vakvereniging is er trots op dat Guus zijn ervaring gaat delen met het huidige trainerskorps."

Meer uit Voetbal

Trainer Slot wil eerst terug naar top 4 met zwalkend Liverpool

LIVERPOOL (ANP/RTR) - Trainer Arne Slot heeft "als eerste doel" om met regerend kampioen Liverpool terug te keren in de top 4 van de Premier League. Dat zou aan het einde van het seizoen plaatsing voor de Champions League opleveren.

3 uur geleden
PSV nog zonder Perisic tegen sc Heerenveen

EINDHOVEN (ANP) - PSV treedt op zaterdag nog zonder Ivan Perisic aan in het uitduel met sc Heerenveen. Dat heeft Peter Bosz gezegd op een persconferentie van de Eindhovense voetbalclub. De Kroaat heeft de afgelopen tijd in Belgrado gerevalideerd en is mogelijk weer beschikbaar als PSV op dinsdag in de Champions League het Spaanse Atlético Madrid ontvangt.

3 uur geleden
Aangifte om vuurwerk Ajax, 10 tot 15 verdachten geïdentificeerd

AMSTERDAM (ANP) - De Johan Cruijff ArenA doet uiterlijk begin volgende week aangifte van onder meer huisvredebreuk, openlijke geweldpleging en brandstichting na het grootschalige afsteken van vuurwerk bij Ajax - FC Groningen afgelopen zondag. Er zijn na het bekijken van de beelden de afgelopen dagen tien tot vijftien verdachten geïdentificeerd, meldt Ajax aan het ANP. Het onderzoek loopt nog.

4 uur geleden
Turkse voetballers opgepakt in onderzoek naar gokschandaal

ISTANBUL (ANP/AFP) - Het Openbaar Ministerie van Istanbul heeft opdracht gegeven om 46 mensen, onder wie 29 voetballers, te arresteren in het onderzoek naar het omvangrijke gokschandaal in Turkije. Van deze groep zijn er al 35 opgepakt, melden de aanklagers in een verklaring. 27 van de voetballers zouden hebben gegokt op wedstrijden van hun eigen team.

5 uur geleden
FC Utrecht maanden zonder Min en Van den Berg na operaties

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht moet het de komende maanden stellen zonder spits David Min en middenvelder Davy van den Berg. Min is dinsdag geopereerd aan een enkel en Van den Berg wacht maandag een ingreep vanwege aanhoudende knieklachten. Dat meldt de nummer 6 van de Eredivisie.

5 uur geleden
Manchester United laat zege glippen tegen West Ham

MANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft op eigen veld punten laten liggen tegen West Ham. De ploeg van coach Rúben Amorim bleef tegen de nummer 18 van de Premier League steken op 1-1. Bij winst was zijn ploeg opgeklommen naar de vijfde plaats in de Premier League.

18 uur geleden
De Graafschap wint zonder fans in Arnhem van Vitesse

ARNHEM (ANP) - De Graafschap is dankzij een zege (1-2) bij Vitesse in Arnhem opgeklommen naar de derde plaats in de eerste divisie. De ploeg van trainer Marinus Dijkhuizen dankte de winst aan een doelpunt van aanvoerder Reuven Niemeijer kort voor tijd.

18 uur geleden