Hidde Hielkema: ‘Mijn middelbare schooltijd was genieten’
THOLEN - Ook voor Hidde Hielkema duurde de donderdagochtend erg lang. Na 12.00 uur kreeg hij te horen of hij zijn felbegeerde vwo-diploma in the pocket had. Hoewel hij er vrijwel zeker van was dat hij geslaagd was, werd het vlak voor de uitslag toch even spannend. De zenuwen waren voor niets van de 18-jarige Tholenaar slaagde met vlag en wimpel.
Hidde ging naar het vwo op ‘t Rijks in Bergen op Zoom. Bij aanvang van de examens stond hij er naar eigen zeggen redelijk goed voor. “Ik stond alleen voor biologie een onvoldoende en het examen zelf ging eigenlijk heel goed. Net als de andere examens. “De aangepaste normering was een fijn idee, maar ik hoopte dat sowieso niet nodig te hebben”, zo vertelt hij. “Tussen de examens en de uitslag heb ik me dan ook geen zorgen gemaakt, maar donderdagochtend ging ik toch wel twijfelen hoor. Het is dan toch wel een opluchting dat je te horen krijgt dat je geslaagd bent.” Hidde was niet van plan om een groot examenfeest te geven, dus wat dat betreft gooit corona geen roet in het eten. Wel gaat hij binnenkort met vrienden wat drinken om er toch iets feestelijks van te maken. Na de vakantie gaat de jonge Tholenaar beginnen aan de studie computerscience & engineering aan de TU Eindhoven. “Dus de grote zoektocht naar een kamer s begonnen”, lacht Hidde. Hoewel hij uitkijkt naar de nieuwe uitdaging, kijkt hij met een warm gevoel terug op zijn middelbare schooltijd. “Het was genieten”, zo vat hij samen. “Toffe dingen gedaan, leuke mensen leren kennen.”
Meer uit Tholen
WEST-BRABANT/THOLEN - Het aantal meldingen van de geelpoothoornaar (voorheen Aziatische hoornaar) blijft flink toenemen. In steeds meer plaatsen worden tientallen hoornaars gevangen en nieuwe nesten ontdekt. Volgens ongediertebestrijder Richard Piké komen er al enkele jaren steeds meer meldingen binnen.
8 uur geledenTHOLEN - De gemeente Tholen mocht vorig jaar iets meer nieuwe inwoners verwelkomen dan dat er mensen vertrokken. Vooral vanuit Bergen op Zoom kwam relatief veel nieuwe aanwas. Wie Tholen juist achter zich liet, ging het vaakst in Bergen op Zoom wonen. Dat blijkt uit nieuwe CBS-cijfers.
12 uur geledenTHOLEN - De gemeente Tholen heeft nog geen besluit genomen over het verlenen van ontheffingen voor vuurwerkshows tijdens de komende jaarwisseling. Het wordt de eerste jaarwisseling met een landelijk vuurwerkverbod. Veel Zeeuwse en Brabantse gemeenten hebben al besloten geen ontheffingen te verlenen, maar Tholen zet die deur voorlopig nog op een kier.
1 dag geledenTHOLEN - Bezoekers van het Stadhuisconcert in Tholen krijgen zaterdag 8 augustus de kans om een bijzonder instrument te horen dat maar zelden klinkt. Sascha Mommertz bespeelt dan een speciaal gestemde altblokfluit, begeleid door clavecinist Marijn Slappendel. Het concert begint om 15.30 uur in het oude stadhuis.
1 dag geledenSINT-ANNALAND - De kermis draait al sinds woensdag volop en Sint-Annaland loopt daarmee langzaam warm voor het feestweekend. Op zaterdag 8 augustus is het weer tijd voor de jaarlijkse braderie.
2 dagen geledenWEST-BRABANT/THOLEN - De voorbereidingen voor de bouw van het nieuwe Bravis ziekenhuis op De Bulkenaar gaan een nieuwe fase in. Vanaf maandag 17 augustus start de gemeente Roosendaal met het bouwrijp maken van het terrein. De daadwerkelijke bouw van het ziekenhuis staat gepland voor oktober.
2 dagen geledenSINT PHILIPSLAND/STEENBERGEN - De hoofdrijbaan van de Slaakbrug gaat toch niet vrijdagmiddag open, wat Rijkswaterstaat eerder deze week wel had beloofd. De werkzaamheden lopen iets uit, waardoor het verkeer naar verwachting pas vanaf zaterdagochtend 06.00 uur weer over de hoofdrijbaan kan rijden. Meteen daarna gaat de parallelweg dicht.
2 dagen geleden