Hidde Hielkema: ‘Mijn middelbare schooltijd was genieten’
THOLEN - Ook voor Hidde Hielkema duurde de donderdagochtend erg lang. Na 12.00 uur kreeg hij te horen of hij zijn felbegeerde vwo-diploma in the pocket had. Hoewel hij er vrijwel zeker van was dat hij geslaagd was, werd het vlak voor de uitslag toch even spannend. De zenuwen waren voor niets van de 18-jarige Tholenaar slaagde met vlag en wimpel.
Hidde ging naar het vwo op ‘t Rijks in Bergen op Zoom. Bij aanvang van de examens stond hij er naar eigen zeggen redelijk goed voor. “Ik stond alleen voor biologie een onvoldoende en het examen zelf ging eigenlijk heel goed. Net als de andere examens. “De aangepaste normering was een fijn idee, maar ik hoopte dat sowieso niet nodig te hebben”, zo vertelt hij. “Tussen de examens en de uitslag heb ik me dan ook geen zorgen gemaakt, maar donderdagochtend ging ik toch wel twijfelen hoor. Het is dan toch wel een opluchting dat je te horen krijgt dat je geslaagd bent.” Hidde was niet van plan om een groot examenfeest te geven, dus wat dat betreft gooit corona geen roet in het eten. Wel gaat hij binnenkort met vrienden wat drinken om er toch iets feestelijks van te maken. Na de vakantie gaat de jonge Tholenaar beginnen aan de studie computerscience & engineering aan de TU Eindhoven. “Dus de grote zoektocht naar een kamer s begonnen”, lacht Hidde. Hoewel hij uitkijkt naar de nieuwe uitdaging, kijkt hij met een warm gevoel terug op zijn middelbare schooltijd. “Het was genieten”, zo vat hij samen. “Toffe dingen gedaan, leuke mensen leren kennen.”
Meer uit Tholen
THOLEN - De provincie Zeeland past het snijseizoen voor zeegroenten aan. Vanaf volgend jaar mogen zeekraal en lamsoor pas worden gesneden ná het broedseizoen van vogels, van 15 juli tot en met 31 augustus. Voorheen kon dit al vanaf 15 april, wat betekent dat het snijseizoen met drie maanden wordt ingekort.
21 uur geledenTHOLEN - Komende zaterdag verandert het oude stadhuis van Tholen voor één avond in een Italiaans theater. Het gitaarduo Izhar Elias en Fernando Riscado Cordas brengt dan een programma met beroemde Italiaanse melodieën, van opera tot filmscores.
1 dag geledenSINT-MAARTENSDIJK - In Sint-Maartensdijk doet de politie vandaag een zoeking in de straat van een woning waar 2,5 week geleden een man overleed. De aanleiding voor de zoeking is nog onduidelijk.
1 dag geledenBERGEN OP ZOOM/THOLEN - Thoolse huishoudens lopen geen gezondheidsrisico's door de PFAS-vervuiling van het Bergse chemiebedrijf Sabic in de Westerschelde. Dat laat het college van burgemeester en wethouders weten op schriftelijke vragen van de fractie GroenLinks-PvdA. Sabic heeft jarenlang, zonder dit te melden, PFAS-houdend afvalwater geloosd in het milieu.
1 dag geledenTHOLEN - Bij het uitgebrande autobedrijf aan de Schelde-Rijnweg in Tholen is woensdagavond een gaslekkage ontdekt. De brandweer heeft het lek afgesloten en de situatie vervolgens overgedragen aan de netbeheerder.
2 dagen geledenOUD-VOSSEMEER - De winter komt steeds dichterbij, maar bij Café De Hoop kun je zaterdag nog even opwarmen. Daar wordt om 20.30 uur de aftrap gegeven voor het nieuwe carnavalsseizoen met de Elluf-Elluf viering op Grôôt Pesôôt. Het belooft een feest te worden vol muziek en bekendmakingen.
2 dagen geledenTHOLEN/SINT PHILIPSLAND - In een groot deel van onze gemeente is de maximale capaciteit van het elektriciteitsnet bereikt. Nieuwe grote aansluitingen worden daarom sinds vorige week op een wachtlijst geplaatst, meldt netbeheerder Stedin. Het gaat om aanvragen in oostelijk Tholen en Sint Philipsland. Tegelijkertijd start het bedrijf een onderzoek naar slimme manieren om het net beter te benutten en storingen door overbelasting te voorkomen.
2 dagen geleden