Hidde Hielkema: ‘Mijn middelbare schooltijd was genieten’
THOLEN - Ook voor Hidde Hielkema duurde de donderdagochtend erg lang. Na 12.00 uur kreeg hij te horen of hij zijn felbegeerde vwo-diploma in the pocket had. Hoewel hij er vrijwel zeker van was dat hij geslaagd was, werd het vlak voor de uitslag toch even spannend. De zenuwen waren voor niets van de 18-jarige Tholenaar slaagde met vlag en wimpel.
Hidde ging naar het vwo op ‘t Rijks in Bergen op Zoom. Bij aanvang van de examens stond hij er naar eigen zeggen redelijk goed voor. “Ik stond alleen voor biologie een onvoldoende en het examen zelf ging eigenlijk heel goed. Net als de andere examens. “De aangepaste normering was een fijn idee, maar ik hoopte dat sowieso niet nodig te hebben”, zo vertelt hij. “Tussen de examens en de uitslag heb ik me dan ook geen zorgen gemaakt, maar donderdagochtend ging ik toch wel twijfelen hoor. Het is dan toch wel een opluchting dat je te horen krijgt dat je geslaagd bent.” Hidde was niet van plan om een groot examenfeest te geven, dus wat dat betreft gooit corona geen roet in het eten. Wel gaat hij binnenkort met vrienden wat drinken om er toch iets feestelijks van te maken. Na de vakantie gaat de jonge Tholenaar beginnen aan de studie computerscience & engineering aan de TU Eindhoven. “Dus de grote zoektocht naar een kamer s begonnen”, lacht Hidde. Hoewel hij uitkijkt naar de nieuwe uitdaging, kijkt hij met een warm gevoel terug op zijn middelbare schooltijd. “Het was genieten”, zo vat hij samen. “Toffe dingen gedaan, leuke mensen leren kennen.”
Meer uit Tholen
GRÔÔT PESÔÔT - Vrijwilligers van carnavalsvereniging De Vlôôientrappers gaan dit weekend weer het carnavalskrantje huis-aan-huis bezorgen. Op sociale media deelt de vereniging alvast een foto van een pallet vol stapels kranten, die zaterdag worden verspreid.
11 uur geledenTHOLEN - GroenLinks en de Partij van de Arbeid in Tholen doen dit jaar niet samen mee aan de gemeenteraadsverkiezingen. De samenwerking is uit elkaar gevallen na onenigheid over de kandidatenlijst. Acht jaar geleden was Tholen een van de eerste gemeenten in Zeeland waar beide partijen gezamenlijk op het stembiljet stonden.
1 dag geledenOUD-VOSSEMEER - Woningcorporatie Stadlander heeft een nieuwe datum vastgesteld voor de inloopavond over de sloop van acht woningen in de Bou Kooijmanstraat in Oud-Vossemeer. De bijeenkomst is nu op maandagavond 19 januari in dorpshuis De Vossenkuil.
1 dag geledenSINT-ANNALAND - Een medewerker van Schutse Zorg Tholen is geschorst vanwege signalen van seksueel grensoverschrijdend gedrag bij twee bewoners. Dit bevestigt Tonja Nortier, strategisch adviseur bij de zorgorganisatie, aan het Reformatorisch Dagblad.
1 dag geledenTHOLEN - De prijzen voor benzine en diesel zijn sinds de jaarwisseling verder gestegen. Na de accijnsverhoging per 1 januari liepen de brandstofprijzen in korte tijd opnieuw op.
2 dagen geledenOUD-VOSSEMEER - De datum voor de wielerronde van Oud-Vossemeer is bekend: het wielerspektakel vindt plaats op zaterdag 14 maart. Dat maakte het wielercomité deze week bekend. Het dorp maakt zich op voor alweer de 77e editie van dit volksfeest.
2 dagen geledenOUD-VOSSEMEER - Toneelvereniging Sint Joseph Oud-Vossemeer speelt binnenkort de hilarische klucht 'Jubileumhotel' van Ray Cooney, in een bewerking van John Lanting, die zijn carrière hiermee afsloot.
2 dagen geleden