Hezbollahleider zegt door Israël gedode leiders te wreken
BEIROET (ANP/AFP/RTR) - Hezbollah is "gedwongen om te reageren" op de dood van Fuad Shukr en Ismail Haniyeh, zegt de leider van de organisatie Hassan Nasrallah. Die reactie moet volgens hem sterk, effectief en onverschrokken zijn.
Nasrallah sprak ter gelegenheid van de dood van Shukr, een week geleden. De toespraak werd live uitgezonden. Fuad Shukr was de hoogste militaire leider van Hezbollah. Hij werd gedood bij een Israëlische aanval op Beiroet. Ismail Haniyeh, de politiek leider van Hamas, werd gedood in Iran.
Hezbollah zal terugslaan, "alleen of in een verenigde reactie van de hele as", aldus Nasrallah in zijn toespraak. Hij doelt daarmee op de verschillende organisaties die tegen Israël strijden onder leiding van Iran. De vergelding moet plaatsvinden "ongeacht de consequenties".
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Republikeinse volksvertegenwoordiger Thomas Massie wil volgende week een stemming afdwingen over een afzettingsprocedure tegen de Amerikaanse defensieminister Pete Hegseth. Dat zei hij tegen CNN. Meerdere Republikeinse bronnen verwachten dat het Huis van Afgevaardigden daarmee instemt.
23 minuten geledenHONGKONG (ANP/AFP) - De Hongkongse democratieactivist Joshua Wong is veroordeeld tot nog eens tien jaar gevangenisstraf wegens samenspanning met buitenlandse mogendheden. De 30-jarige oud-studentenleider zit al bijna zes jaar vast en zou naar verwachting in januari vrijkomen.
40 minuten geledenSEOUL (ANP/AFP) - Zuid-Korea stuurt een patrouillevliegtuig en een explosievenopruimingsteam naar wateren bij de Straat van Hormuz. Volgens het ministerie van Defensie moet de missie de commerciële scheepvaart en de energievoorziening beschermen.
2 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - De Duitse politicus Hubert Aiwanger, vicepremier en minister van Economische Zaken van de deelstaat Beieren, is overleden. Dat meldt persbureau DPA op basis van hooggeplaatste bronnen binnen de Beierse regering. Aiwanger is 55 jaar geworden.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - Het Franse lagerhuis heeft woensdag het belastingdeel van de begroting voor 2027 verworpen. Alle 458 parlementariërs van de Assemblée Nationale die hun stem uitbrachten, stemden tegen, melden Franse media waaronder BFMTV. Twee parlementariërs onthielden zich van stemming. Daarmee is de volledige begroting in eerste lezing verworpen.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Democratische fractievoorzitter in het Huis van Afgevaardigden, Hakeem Jeffries, heeft zich kandidaat gesteld voor het voorzitterschap van het Huis. Een dag na de verkiezingszege van de Democraten vroeg Jeffries zijn collega's in een brief om zijn kandidatuur te steunen.
7 uur geledenHOUSTON (ANP) - De Amerikaanse ruimtetelescoop Swift is woensdag vergaan in de dampkring. Hij eindigde als een vuurbal. Het is nog niet bekend of brokstukken de ondergang hebben overleefd en zijn ingeslagen op aarde.
8 uur geleden