Hezbollahleider spreekt donderdag en beweging zet strijd voort
BEIROET/TEHERAN (ANP/AFP) - De leider van de sjiitische Libanese beweging Hezbollah, Hassan Nasrallah, houdt donderdagmiddag een toespraak naar aanleiding van de reeks ontplofte piepers van leden van de beweging in Libanon en Syrië. Daarbij zijn circa tien doden en rond de 2800 gewonden gevallen. Ongeveer tweehonderd gewonden zouden in kritieke toestand verkeren.
Hezbollah houdt Israël verantwoordelijk voor de aanval en heeft vergelding aangekondigd. Israël heeft publiekelijk nog niets over de ontploffingen gezegd, maar zou kort ervoor de Amerikaanse bondgenoten summier hebben ingelicht dat er een operatie in Libanon van start ging.
Hezbollah zet naar eigen zeggen de strijd voort met de operaties tegen Israël die de bevolking van Gaza moeten steunen. Iran heeft de aanval via de 'pagers' "een massamoord" genoemd. De Iraanse ambassadeur in Beiroet is volgens de staatsmedia van het land lichtgewond geraakt bij de reeks ontploffingen. Het overwegend sjiitische Iran is de belangrijkste bondgenoot van Hezbollah.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP) - Iraanse hackers hebben vorige maand voor het eerst een Britse energiecentrale vier dagen stilgelegd met een cyberaanval. Dat meldt de Britse krant The Telegraph.
1 uur geledenBRAHMAPUR (ANP/AFP) - De Indiase marine en kustwacht zoeken zondag naar 22 vermisten na het zinken van een vrachtschip in de Golf van Bengalen. Slechts twee van de 24 bemanningsleden van de Ocean Winner zijn van reddingsvlotten gehaald.
1 uur geledenCULIACÁN (ANP) - De gouverneur van de Mexicaanse staat Sinaloa stapt toch weer op. Rubén Rocha Moya, die in de Verenigde Staten wordt verdacht van banden met een drugskartel, maakte dat zaterdag bekend. Een dag eerder was hij onverwacht teruggekeerd als gouverneur.
5 uur geledenTOKIO (ANP) - Een aardbeving met een kracht van 5.9 heeft in de nacht van zaterdag op zondag het oosten van Japan getroffen, meldt persbureau Kyodo. De beving was sterk te voelen in de hoofdstad Tokio. Zeker 37 mensen raakten lichtgewond, melden lokale hulpdiensten. Er is geen gevaar voor een tsunami.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft in juni meer dan duizend transacties met aandelen en andere beleggingen gedaan. De transacties hadden samen een waarde van maximaal 263 miljoen dollar (circa 224 miljoen euro), blijkt uit een zaterdag gepubliceerde financiële verklaring.
6 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Oekraïne heeft met luchtaanvallen op economische doelen in Rusland een doos van Pandora geopend, volgens president Vladimir Poetin. Rusland beantwoordt dat volgens hem met doelgerichte aanvallen op Oekraïne. "Het regime in Kyiv wil onze economie beschadigen, maar heeft een doos van Pandora geopend. Verwacht een antwoord waarmee de meest gevoelige sectoren van de economie doelwit zijn", aldus Poetin.
13 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - De Europese Unie stuurt blushelikopters en brandweerlieden naar Servië om te helpen bij het bestrijden van een grote natuurbrand. Eerder deze week vroeg de kandidaat-lidstaat nog hulp aan Rusland, wat niet werd gewaardeerd door de Europese Commissie.
13 uur geleden