Hezbollah zegt niets te maken te hebben met beschieting Israël
BEIROET/JERUZALEM (ANP/AFP/RTR) - De Libanese sjiitische beweging Hezbollah weerspreekt dat ze iets te maken heeft met raketbeschietingen die Israël zegt te vergelden met luchtaanvallen in Libanon. Er is volgens Hezbollah "geen enkel verband" tussen de raketbeschietingen en de beweging. Hezbollah houdt zich naar eigen zeggen aan het vorig jaar overeengekomen bestand.
De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft in een reactie op beschietingen vanuit het zuiden van Libanon opdracht gegeven doelen aan te vallen in Libanon. Het Israëlische leger heeft laten weten dat het doelen van Hezbollah in Zuid-Libanon aanvalt. Het zou gaan om een hoofdkwartier van Hezbollah en om lanceerbases van de beweging.
Zaterdagmorgen werden volgens Israëlische meldingen raketten afgevuurd op de plaats Metula die in het uiterste noorden van Israël aan de Libanese grens ligt. Dat was volgens de autoriteiten voor het eerst sinds eind november een staakt-het-vuren van kracht werd waarmee een einde moest komen aan het geweld tussen Hezbollah in Libanon en Israël.
Meer uit Buitenland
KOEWEIT (ANP/AFP) - Koeweit heeft de Iraanse ambassadeur in het land ontboden na een aanval op een Koeweitse tanker in de Straat van Hormuz. Bij die aanval liepen meerdere bemanningsleden verwondingen op.
10 minuten geledenKROKSTADELVA (ANP/AFP) - De Noorse politie gaat niet uit van opzet bij het ontstaan van de grote brand in de Noorse stad Krokstadelva, in de buurt van Oslo. Die brak afgelopen vrijdagavond uit in een woonwijk en verwoestte meer dan honderd huizen. De politie zegt een idee te hebben waar de brand is ontstaan, maar dat het nog te vroeg is om hier details over bekend te maken.
32 minuten geledenNEW DELHI (ANP/AFP) - In India wordt voor de tweede dag op rij gedemonstreerd door de zogenoemde kakkerlakkenbeweging (CJP). Die onlangs opgerichte beweging bestaat uit met name jonge Indiërs die ontevreden zijn met de regering-Modi en in het bijzonder de minister van Onderwijs, wiens vertrek wordt geëist. Dinsdag zijn opnieuw duizenden mensen op de been.
37 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten zijn van zins Libanon te helpen, zo zegt president Donald Trump tijdens een persconferentie in het Witte Huis met zijn Libanese ambtgenoot Joseph Aoun. "Er is zeer slecht omgegaan met Libanon. We zullen het daarom behandelen met het respect dat het verdient", aldus Trump tijdens de ontmoeting.
1 uur geledenSEATTLE (ANP) - De stichting van de Amerikaanse miljardair Bill Gates zegt dat in een onderzoek geen bewijs is gevonden dat de overleden zedendelinquent Jeffrey Epstein door de stichting is betaald. Ook is er geen bewijs dat de Gates Foundation betrokken was bij of op de hoogte was van Epsteins criminele activiteiten, aldus een verklaring.
1 uur geledenMARBELLA (ANP) - Tientallen toeristen zijn in Spanje lichtgewond geraakt na een incident met de waterzuivering van een hotelzwembad vlak bij Marbella aan de Costa del Sol, schrijft onder meer de Britse site The Independent. Ze werden zondag ziek en moesten worden behandeld na het zwemmen in het zwembad.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse president Masoud Pezeshkian zegt steeds meer "interactie" te hebben met de opperste leider Mojtaba Khamenei. Die raakte aan het begin van de Iranoorlog gewond en is sindsdien niet meer in het openbaar verschenen.
2 uur geleden