Hezbollah zegt niets te maken te hebben met beschieting Israël
BEIROET/JERUZALEM (ANP/AFP/RTR) - De Libanese sjiitische beweging Hezbollah weerspreekt dat ze iets te maken heeft met raketbeschietingen die Israël zegt te vergelden met luchtaanvallen in Libanon. Er is volgens Hezbollah "geen enkel verband" tussen de raketbeschietingen en de beweging. Hezbollah houdt zich naar eigen zeggen aan het vorig jaar overeengekomen bestand.
De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft in een reactie op beschietingen vanuit het zuiden van Libanon opdracht gegeven doelen aan te vallen in Libanon. Het Israëlische leger heeft laten weten dat het doelen van Hezbollah in Zuid-Libanon aanvalt. Het zou gaan om een hoofdkwartier van Hezbollah en om lanceerbases van de beweging.
Zaterdagmorgen werden volgens Israëlische meldingen raketten afgevuurd op de plaats Metula die in het uiterste noorden van Israël aan de Libanese grens ligt. Dat was volgens de autoriteiten voor het eerst sinds eind november een staakt-het-vuren van kracht werd waarmee een einde moest komen aan het geweld tussen Hezbollah in Libanon en Israël.
Meer uit Buitenland
SYDNEY (ANP/RTR) - Het gevaar van de bosbranden in het zuidoosten van Australië is volgens de autoriteiten afgenomen. De brandweer liet weten dat de bosbranden niet langer een gevaar zijn voor bewoners.
21 minuten geledenMOSKOU (ANP/DPA) - Het Kremlin verwelkomt een nieuwe 'nationale veiligheidsstrategie' van de Amerikaanse regering. Die werd afgelopen week gepresenteerd om het buitenlandbeleid op af te stemmen. Rusland wordt er niet meer in genoemd als directe dreiging en dat is volgens het Kremlin een positieve stap.
25 minuten geledenARPORA (ANP/AFP/DPA) - Zeker 25 mensen zijn in de nacht van zaterdag op zondag om het leven gekomen bij een brand in een populaire nachtclub in Arpora in de zuidwestelijke Indiase deelstaat Goa. Dat maakten de regionale autoriteiten zondagochtend plaatselijke tijd bekend.
2 uur geledenTOKIO (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Japan beschuldigt China ervan dat Chinese gevechtsvliegtuigen hun radar hebben gericht op Japanse vliegtuigen boven internationale wateren. Het Japanse ministerie van Defensie betitelt de actie als "gevaarlijk".
5 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Steun aan Israël is voor Duitsland "een onveranderlijk kernprincipe". Dat zei de Duitse bondskanselier Friedrich Merz na een gesprek met de Israëlische president Isaac Herzog zaterdag.
8 uur geledenHERAKLION (ANP/AFP) - In de buurt van het Griekse eiland Kreta zijn zeventien doden gevonden in een migrantenboot. Er waren nog twee levende mensen aan boord, meldt de kustwacht. Volgens hen was de boot in slecht weer terechtgekomen en hadden de opvarenden niets om onder te schuilen en niets om te eten of drinken.
10 uur geledenGAZA-STAD (ANP/AFP) - De Palestijnse beweging Hamas zegt bereid te zijn al zijn wapens in te leveren, als de Israëlische bezetting van de Gazastrook ten einde is gekomen. Hamas zou de wapens overdragen aan een Palestijnse autoriteit, die het gebied zou gaan besturen.
12 uur geleden